www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - לשון הרע

תביעה נגד שכנה בעילת לשון הרע עקב פרסום פוסט פוגעני בפייסבוק

צעיר בן 22 הגיש תביעה קטנה בגין לשון הרע נגד שכנתו, בטענה כי פרסמה בפייסבוק פוסט פוגעני, והציגה אותו כמי שמתעסק עם בתה התינוקת, למרות שלא היו דברים מעולם. 


תביעת לשון הרע נגד בעל דף פייסבוק מתחרה

מנהל דף בפייסבוק העוסק בפרסום אתרים ומבנים בתל אביב מתקופות שונות, הגיש תביעת פיצויים נגד בעל דף פייסבוק מתחרה, בטענה כי כינה אותו שקרן אובססיבי והפיץ עליו דברי לשון הרע ברחבי הפייסבוק. 


הבעל דרש פיצוי בגין לשון הרע עקב פרסומים פוגעניים בתכנית טלוויזיה

האם יצאה להגנת בנה, וטענה בתכנית טלוויזיה כי אביו הוא אדם מתעלל, שפל ואכזר. מנגד טען האב כי הוא מעולם לא התעלל בילדיו, ודרש לחייב את גרושתו בתשלום פיצויים בגין פרסום לשון הרע. 


האם הרחקת חולת פסוריאזיס מבריכה ציבורית מהווה אפליה אסורה?

חולת פסוריאזיס הורחקה מבריכות המועדון שבו היתה מנויה שנים רבות, עקב תלונות מנויים אחרים אודות הנגעים שהופיעו על גופה והחשש להידבק במחלה.  


הדיירים תבעו את ועד הבית בעילת לשון הרע

דיירים בבית משותף הגישו תביעה נגד חברת ועד הבית, בטענה כי תלתה מודעות בבניין ושלחה לשכנים מכתבים שיש בהם פרסום לשון הרע.  


תביעת לשון הרע של ועד הבית נגד שכן שקילל בזמן אסיפת דיירים

יושבת ראש ועד הבית הגישה תביעה בעילת לשון הרע, נגד אחד הדיירים בטענה כי הוא השפיל אותה במהלך אסיפת דיירים והאשימה בגניבת כספים מהקופה המשותפת.  


תביעת לשון הרע עקב הגשת תלונה במשטרה

בעקבות התנגשות רכבים, הגיש הנהג תלונה במשטרה נגד הנהג הפוגע בטענה להתנהגות בוטה ואלימה, אולם הנהג השני טען כי מדובר בתלונה שקרית ודרש פיצוי בגין עוולת לשון הרע.  


מפקח בנייה שהואשם בניסיונות סחיטה דרש פיצוי בגין לשון הרע

חשוד בעבירות בנייה, הטיח בפניו של מפקח הבנייה כי הוא מושחת וטען כי ניסה לסחוט ממנו כספים, על מנת לשבש את הליכי החקירה. המפקח טען כי מדובר בעלילת שווא שפגעה בשמו הטוב, ולכן הגיש תביעה בגין לשון הרע.  


האם טעות הדפוס שעשה הבנק נחשבת ללשון הרע?

בעקבות טעות דפוס, מספר תעודת הזהות של התובע הופיע על גבי שיקים של לקוחה אחרת. התובע טען כי שמו הטוב נפגע, מאחר ואותה לקוחה מסרה שיקים בהעדר כיסוי, ואוחזי השיקים פנו אליו בדרישה לשלם את החוב.  


האם תלונת שווא במשטרה מהווה פרסום לשון הרע?

עקב סכסוך שכנים ארוך ימים, הגיש השכן תלונת שווא במשטרה נגד הקשיש המתגורר בסמיכות אליו, וטען כי הוא ביצע מעשים מגונים בפומבי. הקשיש הפגוע דרש פיצויים בגין פרסום לשון הרע.  


האם פרסום תגובות שליליות באינטרנט מהווה עילה לתביעה בגין לשון הרע?

חברה המתמחה בסיוע מקומות עבודה לבכירים הגישה תביעה בגין לשון הרע, נגד לקוח שפרסם ברשתות חברתיות דברים שפגעו בשמה הטוב.  


הלקוח פרסם באינטרנט דברים פוגעניים על חברת השקעות, האם מדובר בלשון הרע?

חברת השקעות הלוותה כספים להוריו של הנתבע בתמורה למשכון ביתם. הבן פרסם באתר האינטרנט שלו כי החברה הפעילה לחץ ואיומים על ההורים והחתימה אותם על הסכמים לא חוקיים.  


האם שוער הכדורגל יקבל פיצויים ממאמן הקבוצה בגין לשון הרע?

שחקן קבוצת הפועל ירושלים בכדורגל הגיש תביעה לפיצויים בגין לשון הרע נגד מאמן הקבוצה, מכיוון שהטיח בו בפני שחקנים נוספים וגם במהלך שידור חי ברדיו האשמות חמורות וטען כי מכר את הקבוצה.  


האם הוטרינרית שקיבלה למשרדה פקס פוגעני ומשפיל תקבל פיצויים?

וטרינרית קיבלה למשרדיה הממוקמים במועצה המקומית פקס משפיל ופוגעני מבעל כלב, בו נמתחה ביקורת קשה על התנהלותה ויושרה המקצועי, לכן היא הגישה נגדו תביעה לפיצויים בגין עולת לשון הרע.  


בעקבות מריבת נשים במלתחות המועדון, הוגשה תביעה הדדית בגין לשון הרע

חברת מועדון "כפר המכבייה" כבת שישים, הגישה תביעה בסך של 103,693 שקל, כנגד חברת מועדון אחרת בטענה להוצאת דברי לשון הרע, מאחר והיא קראה בפניה ובפני נשים נוספות: "רוסייה! תחזרי לרוסיה!".  


השוטר הלבין את פניו של הנהג מול חבריו והובילו למעצר שווא

בדרך לטיול בים המלח, השוטר עצר את התובע וחבריו, על מנת לרשום דו"ח על נהיגה ללא חגורה. השוטר הלבין את פניו של התובע, שבר את אפו והובילו למעצר שווא.  


הטבחית כינתה את מנהל העבודה:"שקרן" ו"נוכל", האם מדובר בלשון הרע?

מנהל עבודה במזנון הגיש תביעה בגין לשון הרע, כנגד טבחית שעבדה איתו, בטענה כי היא כינתה אותו בפני לקוחות וספקים "שקרן", "רמאי" ו"דתי מלוכלך", מכיוון שהוא גרם לפיטוריה. 


האם קללה גזענית נחשבת ללשון הרע?

עובד חניון ממוצא אתיופי חטף מטח קללות גזעניות מלקוחה שנסתה לצאת מהחניון, מבלי לשלם, והגיש תביעה בגין עוולת לשון הרע בזדון.


לשון הרע בבית ספר ופסיקתם של פיצויים לטובתה של המזכירה

בית המשפט קבע כי מזכירה בבית ספר תזכה לפיצויים בגין לשון הרע שהוצאה כנגדה על ידי סגנית המנהל...


האם פיצויים בגין לשון הרע במכתב למעביד?

מכתב למעסיק גרם לפיטורין. האם העובד המפוטר יהיה זכאי לפיצויים? מה ייקבע בית המשפט?


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  לעמוד הבא    >>