www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - תאונת עבודה

תשלום פיצויים בגין נזקי גוף עקב נגעי חשיפה לשמש

במהלך 33 שנות עבודתו של התובע בשירות המדינה כמכונאי טנקים, הוא היה חשוף לשמש שעות רבות מדי יום מבלי שהמדינה סיפקה לו אמצעי הגנה מתאימים, ועקב כך נגרם לו סרטן העור.  


תביעת פיצויים של עובד מפעל עקב מחלה תעסוקתית מסוג סיליקוזיס

התובע עבד במשך 12 שנה במפעל לשיש, והפסיק את עבודתו לאחר שחלה במחלת ריאות. התובע טען כי הנהלת המפעל הפרה את חובת הזהירות כלפיו, מאחר שלא דאגה לספק ציוד מגן מפני אבק מזיק.  


סדרן בסניף שופרסל שהחליק במחסן תבע פיצויים

סדרן סחורה בסניף שופרסל החליק על שאריות מזון שהיו זרוקות על רצפת המחסן ונחבל בכתף. עקב כך הגיש תביעה לפיצויים נגד שופרסל וחברת כוח אדם שהעסיקה אותו.  


עובד שנדרש לחתוך בשר קפוא באמצעות מסור חשמלי נפצע באצבעותיו

פועל לחיתוך בשר במפעל לייצור בשר ונקניקים, נפגע בתאונת עבודה באצבעות כף ידו הימנית. הפועל טען כי המעסיק אחראי לקרות התאונה, מכיוון שלא סיפק אמצעי מגן ולא הנהיג שיטת עבודה בטיחותית.  


תביעה נגד אתר בנייה בגין נפילה מגובה של פועל בניין

פועל בניין באתר בנייה עמד על לוח עץ, ולפתע הלוח נשבר וכתוצאה מכך הפועל נפל מגובה של שלושה מטרים ונגרמו לו נזקי גוף. הפועל טען כי המעסיקה הפרה את חובתו כלפיה בכך שלא דאגה להנהגת שיטת עבודה בטוחה.


נהג הסעות שעצר בצד הדרך נפל לתוך בור שהותקן על ידי בזק

במהלך עבודתו עצר נהג הסעות את הרכב ויצא החוצה כדי להטיל את מימיו. בעת שהלך לעבר שדה פתוח, הוא נפל לתוך בור, שהיה תא תקשורת שהותקן על ידי בזק, ללא מכסה.  


האם תאונת עבודה במוסך נגרמה עקב רשלנות המעסיק?

במהלך תיקון משאית, נפגע המכונאי בידו, וטען כי התאונה נגרמה עקב שימוש בכלי עבודה שחוקים לא בטיחותיים, לכן הגיש תביעה לפיצויים נגד המעסיק.  


ברמן שנפצע במהלך משמרת הגיש תביעה נגד המעסיק

במהלך ניגוב כוס יין רותחת, שיצאה מהמדיח, התנפצה הכוס, והברמן החדש נפצע בכף ידו. המעסיק טען כי מדובר בסיכון רגיל ובלתי נפרד מעבודתו של ברמן, לכן אין הוא אחראי לנזק.  


האם המעסיק אחראי לשלם פיצויים עקב פליטת מסמר מאקדח אוויר בעבודה?

התובע נבהל מהמלגזה שהתקרבה אליו באופן מסוכן, ותוך כדי כך נפלט לו מסמר מאקדח אוויר. התובע טען כי המעסיק אחראי לפציעתו ולנסיבות התאונה שאירעה בחודש הראשון לעבודתו.  


פועל בניין נפגע בעת שפסע על פיגום אשר שימש כדרך מעבר

פועל בניין צעיר נדרש ביומו הראשון לעבודה, לצעוד על פיגום מעץ כדי להגיע לאתר הבנייה, אולם בעת שפסע עליו הפיגום ניתק ממקומו והפועל נפל ארצה ונפגע בגופו.  


עובד שקפץ מהגג בעקבות שריפה בבית העסק תבע פיצויים מהמעסיק

מנהל מחסן בכלבו קפץ מקומה שנייה בעקבות שריפה שהתפשטה במקום, ונפצע ברגלו. המנהל טען כי אם המעסיקה היתה מנהיגה שיטת עבודה בטוחה ודואגת לאמצעי מילוט, התאונה היתה נמנעת.  


האם המעסיק נדרש לפצות עובד שהחליק על מסדרון משופע?

עובד שנשלח לבצע עבודה, החליק במסדרונות המפעל ונפצע. העובד טען כי נפל על רצפה רטובה במסדרון משופע ללא אמצעים למניעת החלקה, על כן המעסיק הפר את חובת הזהירות.  


תאונת עבודה בארומה: המלצרית נכוותה ממגש מאפים רותח

עובדת ארומה, בעלת ניסיון של חצי שנה, נכוותה פעמיים במהלך העבודה, פעם אחת מכוס תה רותח שנשפכה עליה, ופעם שנייה ממגש לחמים שיצא מהתנור, ודרשה פיצויים בגין הנזק שנגרם לה.  


פועל בניין נפצע באורח קשה לאחר שנפל מגובה רב

הפועל דרך על פתח נסתר ברצפת הקומה השלישית, ומאחר שהפתח היה מכוסה בזכוכית מלאה בלכלוך ואבק והפועל לא היה מודע לקיומו, הוא נפל מטה מגובה של שלוש קומות. 


האם המעסיקה אחראית לנזקי השמיעה שמהם סובל העובד?

עובד במפעל לייצור מתכות טען כי היה חשוף לרעש אדיר שבקע מכלי עבודה ומכונות של חיתוך וריתוך, לפיכך שמיעתו נפגעה ואף טען כי המעסיקה לא הקפידה על כללי הבטיחות ולכן נחתך באגודל במהלך עבודת ריתוך.  


המאבטח נפל במהלך סיור רגלי, מי ישלם פיצויים?

מאבטח בנמל חיפה סובב את הברך במהלך סיור רגלי, ותבע פיצויים מחברת נמל חיפה ומחברת האבטחה שהיתה מעסיקתו בתקופה הרלוונטית למועד תאונת העבודה.  


תאונת עבודה של עובד כוח אדם בתעשייה האווירית

עובד מטעם חברת כוח אדם הוצב לבצע עבודות ניקיון בתעשייה האווירית ובמהלך ניקוי מסוק, שלבי הסולם נסגרו על אצבעותיו וכף ידו נמחצה. 


מנהל מחסן ששימש כמחליף בסניף אחר נפצע בתאונת עבודה

עובד חברת כוח אדם נקרא לשמש כמנהל מחסן מחליף בסניף של רשת מזון, וכאשר נכנס למקום העבודה, רגלו נתקעה בבור ניקוז לא מכוסה, והוא מעד ונקע את הברך והקרסול.  


עובד שנפצע כתוצאה מפעולה של עובד אחר תבע פיצויים מהמעסיק

עובד מסגרייה נפצע בפניו בשעה שפועל אשר עבד בסמוך אליו, הניף זווית מתכת וסובב אותה באוויר. העובד טען כי הזווית פגעה בו, אולם המעסיק טען כי הפציעה אירעה עקב התכופפות העובד ולא כתוצאה מפעולה של עובד אחר.  


קבלן עצמאי נפל מגובה, האם מדובר בתאונת עבודה?

התובע שהוזמן לבצע עבודה חד פעמית של פירוק סככה, נפל מגובה ונחבל. התובע טען כי על המעסיק לשאת בפיצויים, אולם המעסיק טען כי התובע הציג עצמו כקבלן עצמאי, ולא התקיימו יחסי עבודה.  


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  לעמוד הבא    >>