www.what2do.co.il

מהו ביטוח תאונות אישיות ולמי הוא מתאים?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מהו ביטוח תאונות אישיות ולמי הוא מתאים?

כאשר אדם מעוניין לבטח את עצמו ואת בני משפחתו מפני מצבים שונים של אובדן כושר עבודה או נכות כתוצאה מתאונה ואף במקרה של מוות, הוא יכול לרכוש באופן פרטי פוליסת ביטוח תאונות אישית שמעניקה פיצוי כספי במקרה של אירוע חיצוני בלתי צפוי שגרם נזק משמעותי.

 

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מעניקה למבוטח כיסוי במקרה של תאונה, בניגוד לביטוח רפואי שמעניק כיסוי בזמן מחלה. רכישת הפוליסה אינה מחויבת על פי חוק ואינה כפופה לתנאי סף, אלא משתנה ממבוטח אחד לשני ומותאמת לצרכים האישיים, לפי מצב כלכלי, מצב משפחתי, מצב בריאותי, מקצוע, גיל ועוד. הפוליסה תקפה במשך 24 שעות ביממה למשך שנה אחת, לכן אם המבוטח נפטר או הוכר כנכה כשנה לאחר קרות התאונה, הוא לא יהיה זכאי לקבל תגמולים מחברת הביטוח.

 

אירוע בלתי צפוי מראש שגרם נזק ומקורו חיצוני

 

פוליסת ביטוח תאונות אישיות קובעת מראש אילו מהמקרים עולים לכדי תאונה שבגינה קמה חבות למבטחת. הגדרת תאונה משתנה מחברת ביטוח אחת לשנייה, אולם ישנו מאפיין אחד משותף והוא קיומו של אירוע בלתי צפוי מראש, אשר גרם נזק ומקורו היה חיצוני. לפיכך, הדגש בפוליסה הוא קיומו של אירוע חיצוני, שלא נבע ממצבו האישי או הבריאותי של המבוטח וכדי שהמבוטח יהיה זכאי לתשלום פיצויים, עליו להוכיח במסגרת תביעת ביטוח כי האירוע הוא שגרם לנזק וקיים קשר סיבתי ביניהם.

 

עם זאת, מאחר שפוליסת ביטוח תאונות אישיות לא כפופה לתנאי מינימום בחוק ומשתנות ממבוטח אחד לשני, ייתכן כי בהתקיים תנאים מסוימים, יהיה למבוטח כיסוי ביטוחי עקב התפרצות מחלה, אולם, ברוב המקרים תאונה מוגדרת כאירוע חיצוני שלא נבע מהמבוטח עצמו וממצבו הבריאותי.

 

כיסוי ביטוחי בגין נזקי גוף בלבד

 

הכיסוי הביטוחי הוא בגין נזקי גוף בלבד. אולם, מדובר בכיסוי מקיף שכולל לרוב גם נזקי גוף שנגרמו עקב תאונה בחו"ל. חברת הביטוח רשאית להחריג את תחולת הכיסוי במקרה שבו המבוטח ניזוק בתאונת דרכים שהתרחשה כתוצאה מנהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, או במקרה של התפרעות שבה השתתף המבוטח, פגיעה עקב חומר גרעיני או קרינה מזהמת, הסתכנות מודעת שלא לשם הצלת חיים ועוד.

 

ישנם חריגים שניתנים לביטול, לאחר שהמבוטח משלם פרמיה גבוהה יותר. כגון: כיסוי ביטוחי על השתתפות בפעולות צבאיות או טרום צבאיות, נהיגה ברכב מנועי דו גלגלי, מעשי חבלה וטרור או מלחמה ועוד. חלק מהפוליסות כוללות כיסוי מפני מצב של אובדן כושר עבודה זמני או קבוע. כלומר, המבוטח זכאי לפיצויים במקרה שבו יכולתו להשתכר נפגעה כתוצאה מתאונה. עם זאת, חברות הביטוח מגדירות באופן שונה מהו אובדן כושר עבודה. לכן, בעת רכישת הפוליסה מומלץ לברר מהם התנאים המדויקים לכך.

 

סכום הפיצויים נקבע על ידי המבוטח עצמו בעת רכישת הפוליסה. הסכום נתון לשינוי בכל עת בהתאם לרצונו של המבוטח, אולם שככל שהסכום גבוה יותר, כך גם הפרמיה שאותה המבוטח נדרש לשלם יקרה יותר. במקרה שהאירוע הוביל למותו של המבוטח, הפיצויים משולמים ליורשים על ידי חברת הביטוח, בהתאם לסעיף "מקרה מוות" בפוליסה. ובמקרה של נכות צמיתה בעקבות התאונה, סכום הפיצויים נקבע בהתאם לאחוזי הנכות.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה? מהו למעשה אובדן כושר עבודה? האם אובדן היכולת לעבוד במקצוע אחד הינה אובדן כושר עבודה?  

היעדר גילוי בחברת הביטוח וטענה בדבר מצב רפואי קודם

מהי טענת העדר גילוי בתביעת ביטוח? מהו חיתום מחדש? האם חברת הביטוח יכולה להתחמק מתשלום התגמולים לפי הפוליסה? 

ביטוח חיים בהלוואת משכנתא

על מנת לקבל משכנתא לרכישת דירה, הבנקים מחייבים את הלווים לרכוש גם ביטוח חיים להבטחת החזר המשכנתא. פוליסה זו בעצם מבטחת כנגד מקרה מוות של אחד מהלווים 

אי מסירת פוליסת ביטוח

אי העברת הפוליסה למבוטח יגרור מניעה מחברת הביטוח להסתמך על חריגים וסייגים הקיימים בפוליסה... 

תביעה לתגמולי ביטוח- מצב רפואי קודם

תביעה לתגמולי ביטוח אי תשלום ביטוח בשל מצב רפואי קודם- האומנם? 

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית מגן על בעלי מקצוע חופשיים (כמו: עו"ד, רואי חשבון, מהנדסים, אדריכלים, מתווכים, מנהלי תיקי השקעות, חברות חיתום וחברות לניהול קרנות נאמנות .... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

את מי תובעים לאחר תאונת עבודה ?

נפגעת בעבודה? נגרמו לך נזקי גוף? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.