www.what2do.co.il

האם הכלבה של השכנה השתחררה מהרצועה ונשכה את התובעת?

דרגו את המאמר

האם הכלבה של השכנה השתחררה מהרצועה ונשכה את התובעת?

התובעת פנתה אל בית משפט לתביעות קטנות בחיפה, והגישה תביעה לתשלום פיצויים נגד שכנתה, בטענה כי כלבתה של השכנה, מסוג האסקי סיבירי מעורב, נשכה אותה ואת כלבתה, לאחר שהשתחררה מאחיזתה ברצועה ונכנסה לחצר ביתה. בית המשפט נדרש להכריע האם הכלבה של השכנה נשכה את התובעת, ואם כן מה גובה הפיצוי בגין נזקי גוף, והאם כלבותיה של התובעת התגרו בכלבי השכנה.

 

ביום האירוע הנתבעת יצאה לטיול עם שלושת כלביה, ואחזה ברצועת שני כלבים ביחד אחת, ואת רצועת הכלבה שנשכה החזיקה ביד השנייה. באותה שעה התובעת יצאה מביתה לטיול עם שתי כלבות, אחת קשורה ואחת, שהיא מבוגרת יותר, לא קשורה.

 

הכלבה רצה לתוך החצר הפרטית כשהיא ללא רצועה

 

התובעת פתחה את דלת הבית המשותף עם שתי הכלבות שלה, ובמהלך עשיית הצרכים על ידי אחד הכלבים האחרים של הנתבעת, השתחררה הכלבה מאחיזת הנתבעת ונכנסה לחצר ביתה של התובעת לכיוונה של כלבתה.

 

כתוצאה מהמשיכה החזקה והמפגש בין שתי הכלבות היריבות, התובעת נפלה על הרצפה, ולטענתה, ננשכה על ידי הכלבה. השכנה מיהרה להיכנס לשטח הבית, הרחיקה בין הכלבות ולקחה משם את הכלבה שהשתחררה מרצועתה ומיד התרחקה מהמקום עם שלושת הכלבים.

 

עוד באותו יום פנתה התובעת אל השכנה בדרישה לתשלום פיצויים בגין נשיכת כלב. לאחר מספר ימים הגיעה השכנה אל ביתה של התובעת והתעניינה בשלומה. במהלך הפגישה, השכנה הביאה לה שוקולד והציעה פיצוי כספי בעלות הטיפול לכלבה, ועוד סכום עבור הוצאותיה בגין הנזק שנגרם לה כתוצאה מהנפילה.

 

התובעת דחתה את ההצעה ובין הצדדים לא הושגה הסכמה. בהמשך שלחה התובעת מכתב דרישה מעורך דין, אך הנתבעת דחתה את הדרישה. לאחר כשנה פנתה התובעת אל בית משפט לתביעות קטנות בחיפה והוגשה התביעה על סך של 33,800 שקלים.

 

התובעת לא הוכיחה כי ננשכה על ידי הכלבה של השכנה

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, השתכנע בית המשפט כי הכלבה של השכנה, נכנסה כשהיא משוחררת לשטח הפרטי של בית התובעת. וקבע כי למרות שכלבי התובעת נבחו אין הדבר מעיד על התגרות מצדם, ואין משום התגרות בכך שהתובעת לא נמנעה מלצאת מהבית עם הכלבים, על אף שהיא היתה יכולה להבחין בנתבעת וכלביה.

 

בית המשפט התרשם כי שתי הכלבות אינן מסתדרות ביניהן, והאחת נשכה את השנייה. אולם קבע כי התובעת לא הצליחה להוכיח כי גם היא עצמה ננשכה על ידי הכלבה של שכנתה. בית המשפט דחה את טענת התובעת, כי הנתבעת היתה צריכה להוביל את כלבתה עם מחסום פה, בהתחשב בעובדה כי היא מגזע האסקי סיבירי מעורב, מאחר שסוג זה אינו נחשב לגזע מסוכן.

 

בסופו של דבר קבע בית המשפט כי התובעת זכאית לפיצויים בסך של 1,000 שקלים בגין הנזק שנגרם לכלבה, וקבע כי היא לא הצליחה להוכיח כי גם היא ננשכה על ידי הכלבה, או שנגרם לה נזק כתוצאה מכך.

 

ת"ק 47956-03-15 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.