www.what2do.co.il

תביעת פיצויים נגד קפה גרג בגין היתקלות בקיר זכוכית

דרגו את המאמר

תביעת פיצויים נגד קפה גרג בגין היתקלות בקיר זכוכית

במהלך חודש פברואר 2013, התובעת נכנסה בשעות הבוקר לבית קפה גרג יחד עם בתה וחיפשה מקום ישיבה. בעת החיפוש היא ביקשה לעבור דרך מה שנראתה לה כדלת זכוכית פתוחה, אך אז היא נתקלה בקיר זכוכית וקיבלה חבלה קשה באף. התובעת טענה כי התאונה אירעה עקב רשלנות הנהלת בית הקפה, לכן פנתה לבית משפט השלום בחדרה והגישה תביעה לפיצויים.

 

מחיצת הזכוכית יצרה אשליה אופטית בין החלל הפנימי לחצר של בית הקפה

 

התובעת העידה כי ביום האירוע, היא הגיעה בפעם הראשונה לבית הקפה. בהעדר הכוונה מצד אנשי צוות, היא חיפשה מקום לשבת וביקשה לעבור דרך שני טורי שולחנות, כדי להגיע אל החצר המקורה, אך המעבר בין השולחנות היה חסום על ידי מחיצת זכוכית שקופה שבה לא הבחינה, ואף יצרה אשליה אופטית שהשולחנות בצד הפנימי היוו המשך ישיר לשולחנות שהוצבו בצד החיצוני של בית הקפה.

 

בתה של התובעת אשר נכנסה בעקבותיה אל בית הקפה, מסרה כי השולחנות היו מסודרים באופן טורי, כך שהשולחנות בחצר נראו כהמשך טבעי של השולחנות בפנים, ומה שהפריד בין השולחנות, זו דלת הזכוכית. הבת ציינה כי גם היא לא הבחינה במשקופים שהפרידו בין חלקים שונים של המחיצה וטענה כי בנקודת ההתנגשות עצמה לא היה משקוף.

 

אי סימון המחיצה מהווה הפרת חובה חקוקה שהוטלה על הנתבעת

 

התובעת טענה כי הנהלת המקום התרשלה בכך שלא סימנה כראוי את דלת הזכוכית שבה התנגשה, בניגוד לתקנות התכנון והבניה והוראות התקן הישראלי, ובכך הפרה חובת זהירות מושגית כלפי מבקרים בשטח בית הקפה ולפיכך חלה עליה האחריות לפצותה בגין נזקי הגוף שנגרמו לה, בסך של 97,000 שקלים.

 

הנהלת בית הקפה לא הכחישה את האירוע ואת עצם פציעתה של התובעת במתחם בית הקפה, אולם לטענתה הפגיעה אינה נובעת מהתרשלותה, לכן היא אינה חבה בפיצוייה בגין נזקי הגוף שנגרמו עקב האירוע.

 

לטענת הנתבעת קיר הזכוכית נתחם על ידי כיסאות, שולחנות ומשקופים, והתובעת לא הוכיחה כי הקיר שבו התנגשה מהווה מפגע, או שהפגיעה אירעה כתוצאה מהתרשלותה. לכן ביקשה לדחות את התביעה, או לחלופין לייחס לתובעת אשם תורם בשיעור של 100%.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, השתכנע בית המשפט כי הנתבעת הפרה את חובת הזהירות כלפי התובעת, מאחר שלא דאגה לסמן את קיר הזכוכית בהתאם לדרישות התקן הישראלי וקבע כי קיים קשר סיבתי בין הפרת החובה לבין התרחשות הנזק.

 

התובעת תפוצה בסך של 18,750 שקלים בגין כאב וסבל

 

יחד עם זאת קבע בית המשפט כי יש לייחס לתובעת אשם תורם בשיעור של 25%. מכיוון שהיא לא הבחינה בכיסוי שהונח מעל לחלק החיצוני של בית הקפה, ולא נתנה דעתה בעת שעברה מחלקו הפנימי לחלקו החיצוני, והתעלמה מקיומו של המשקוף במחיצה.

 

בסופו של דבר נקבע כי התובעת לא הוכיחה שנגרמו לה נזקי גוף כלשהם בעקבות הפגיעה, על כן היא זכאית לפיצויים בגין כאב וסבל בלבד בסך של 25,000 שקלים. לאחר ניכוי אשם תורם בשיעור 25%, חויבה הנתבעת לשלם לתובעת סך של 18,750 שקלים, בצירוף שכר טרחת עורך דין בסכום כולל של 4,500 שקלים והוצאות משפט.

 

ת"א 50224-07-13 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.