www.what2do.co.il

עיריית נתניה תפצה אשה שנפלה ברחוב לאחר שנתקלה בבור ביוב

דרגו את המאמר

עיריית נתניה תפצה אשה שנפלה ברחוב לאחר שנתקלה בבור ביוב

אשה כבת 70 פסעה על המדרכה באחד מרחובות העיר נתניה, ולפתע נתקלה בבור ניקוז של ביוב שהיה שקוע משמעותית ביחס לסביבתו, כתוצאה מכך נפלה על המדרכה ונגרמו לה נזקי גוף. על כן הגישה תביעת פיצויים נגד עיריית נתניה, בטענה כי היא אחראית לבטיחותם של עוברי האורח, ונדרשה לדאוג להסרת המכשול. בית משפט השלום בהרצליה נדרש להכריע בעניין זה.

 

בחודש מאי 2011, נפלה התובעת, ילידת 1943, ברחוב, כאשר נתקלה בשפת בור ניקוז של ביוב שהיתה גבוהה במעט מהמכסה. התובעת נחבלה בכתף ימין, ומבדיקה שעברה במוקד רפואי עלה כי נגרם לה קרע בגיד בכתף. על פי חוות דעת של מומחה רפואי מטעם בית המשפט נקבע כי נותרה לה כתוצאה מהתאונה ברחוב נכות צמיתה בשיעור של 10% בגין כאבים ומגבלות בתנועות כתף ימין שהיא ידה הדומיננטית.

 

החברה ראתה את התובעת עפה באוויר כתוצאה מההיתקלות בבור

 

התובעת צירפה לכתב התביעה צילומים, בהם נראה מכסה בור הניקוז שבגינו נפלה, והזמינה לעדות את חברתה שנכחה בעת האירוע. החברה הצהירה כי הלכה עם התובעת ברחוב, ולפתע ראתה אותה עפה באוויר ונופלת על המדרכה תוך שהיא נחבטת בראשה ובצידה השמאלי. לאחר הנפילה הבחינה כי התובעת נתקלה בבור ביוב שהיה שקוע וללא אבני שפה מסביב ועקב כך היא נפלה.

 

עיריית נתניה טענה כי יש לדחות את התביעה, מאחר שגרסתה של התובעת אינה עקבית ומלאה בסתירות. ראשית טענה כי אין התאמה בין הצילומים שהציגה לבין הכתובת שבה אירעה התאונה. שנית, טענה כי עדותה של החברה אינה תואמת את גרסת התובעת, לפיה נפלה על כתף ימין, ולא על צד שמאל כפי שהצהירה העדה, ואף כלל לא נפלה על ראשה.

 

לא ניתן היה לצפות מהתובעת לזכור על איזה צד נפלה

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, התרשם בית המשפט כי קיימות סתירות בין עדותה של התובעת לעדות חברתה, אולם סבר כי מדובר בדקויות חסרות משמעות של ממש, שכן נפילה המתרחשת בגין היתקלות במכשול נמשכת שניות בודדות, על כן לא ניתן לצפות מהנפגע, שעסוק בהקטנת הסיכון, לזכור על איזה צד נפל ובאיזו זווית.

 

עוד קבע כי התובעת ציינה בטעות את כתובתה של חברתה, במקום את הכתובת של מקום אירוע התאונה, על כן השתכנע כי היא אכן נתקלה בשפת בור הניקוז שהיתה גבוהה במעט מהמכסה, וכתוצאה מכך נפלה ברחוב ונחבלה בכתף.

 

עיריית נתניה תפצה את התובעת בסך של 52,125 שקלים

 

על סמך חוות דעת של מומחים קבע בית המשפט כי הפרש הגבהים בין שפת הבור למכסה הביוב הוא בגובה נמוך מזה שנקבע בפסיקה, והמפגע נוצר עוד בשלב התכנון או בשלב התקנת בור הניקוז, על כן חלה רשלנות מטעם העירייה בפיקוח על התקנתו, והיא אחראית לפצות את התובעת בגין נזקיה.

 

מאחר משהתאונה ארעה בשעות היום, בית המשפט הטיל על התובעת אשם תורם בשיעור של 25%, וחייב את העירייה לשלם לה פיצויים בסך של 52,125 שקלים, בצירוף שכר טרחת עורך דין בסך של 12,300 שקלים.

 

ת"א 31367-12-11 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.