www.what2do.co.il

האורחים שהגיעו למלון גילו כי הבריכה מושבתת לכן תבעו פיצויים

דרגו את המאמר

האורחים שהגיעו למלון גילו כי הבריכה מושבתת לכן תבעו פיצויים

שלושה זוגות חברים הזמינו באמצעות סוכנות נסיעות חבילות נופש למלון בקיבוץ בגליל התחתון. הזוגות יצאו לדרך ממקום מגוריהם בדרום הארץ, וכאשר הגיעו למלון גילו להפתעתם כי הבריכה והסאונה משובתות, עקב שריפה שהתחוללה במלון. על כן הגישו תביעה לפיצויים נגד הנהלת המלון.

 

האורחים לא יכלו להשתמש בבריכה החלופית שהוצעה להם

 

בעת שהותם במלון הפנה צוות העובדים את האורחים לבריכה אחרת, הממוקמת במרחק של מאות מטרים ממתחם המלון ומצריכה שימוש בהסעה. אולם הבריכה החיצונית שלא היתה מקורה לא התאימה לצרכיהם המיוחדים, מאחר והם שומרי שבת ושלושה מתוכם סובלים מנכות, לכן לא יכלו להגיע אליה ברגל ולא יכלו להשתמש בהסעות המלון עקב חילול שבת. לפיכך החליטו בסופו של דבר לוותר על החופשה, וביום למחרת עזבו את המלון.

 

התובעים טענו כי היה על הנהלת המלון וסוכנות הנסיעות ליידע אותם מבעוד מועד אודות אירוע השריפה שבגינה הושבתה הבריכה ומתקניה השונים, ומאחר ולא עשו כן דרשו פיצויים בגין עוגמת הנפש שנגרמה להם ובגין בזבוז ימי עבודה, בצירוף החזר עלות האירוח במלון והחזר הוצאות דלק.

 

האם הנהלת המלון יידעה את סוכנות הנסיעות בדבר השריפה?

 

הנהלת המלון טענה כי שלחה כי הודעה בעקבות אירוע השריפה לסוכני הנסיעות השונים, כולל סוכנות הנסיעות דרכה הזמינו התובעים את חבילת הנופש, המיידעת אותם בדבר סגירת הבריכה, ואף ציינה כי פעלה על מנת להעמיד לרשות אורחי המלון סידור חלופי של בריכה קרובה, כולל הסעות, והוסיפה כי אף אחד מיתר האורחים לא התלונן בנסיבות אלה.

 

סוכנות הנסיעות טענה מנגד כי מעולם לא קיבלה הודעה אודות סגירת הבריכה, ואם היתה מתקבלת הודעה זו, היא מיד היתה מיידעת את התובעים, ומעמידה לרשותם מבחר נוסף של בתי מלון עימם היא קשורה בהסכמים. על כן עתרה לדחות את התביעה נגדה.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, השתכנע בית משפט לתביעות קטנות בטבריה כי לתובעים נודע על השבתת הבריכה ומתקניה עקב השריפה, רק לאחר שהגיעו למתחם המלון, ואף התרשם כי הסידור של הבריכה החלופית אשר הוצע על ידי בית המלון לא התאים לצרכיהם מאחר והם שומרי דת ששלושה מתוכם סובלים מנכות, על כן קבע כי נגרמה להם עוגמת נפש בגינה הם זכאים לפיצויים.

 

בית המשפט קיבל את טענתה של סוכנות הנסיעות בדבר אי ידיעתה בנוגע להשבתת הבריכה, והשתכנע כי אם היתה יודעת על כך, היתה מציעה לתובעים חבילת נופש במקום אחר, על כן קבע כי יש לדחות נגדה את התביעה.

 

כל אחד מהתובעים יפוצה בסך של 2,000 שקלים

 

עוד קבע כי יש לקבל באופן חלקי את התביעה נגד הנהלת המלון בקיבוץ, מאחר והיא כיבדה את החלטת התובעים לוותר על הפסקת האירוח ולא עמדה על חיובם במלוא עלות החבילה. בנסיבות אלה קבע כי כל אחד מהתובעים זכאי לפיצויים בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו בסך של 1,500 שקלים, ועוד 500 שקלים בגין הוצאות שונות.

 

בסופו של דבר הנהלת בית המלון חויבה לשלם לכל אחד מן התובעים פיצויים בסך של 2,000 שקלים בצירוף הוצאות המשפט בסך 900 שקלים.

 

ת"ק 57966-10-13 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.