www.what2do.co.il

פנסיונר מעד בשטח מסעדה ודרש פיצויים בשל פציעתו

דרגו את המאמר

פנסיונר מעד בשטח מסעדה ודרש פיצויים בשל פציעתו

גמלאי כבן 72, נפל משטח מרפסת במסעדה בנתניה, וטען כי לא ניתן היה להבחין במדרגה שבין מתחם המרפסת למדרכה, לכן נפל ונגרם לו שבר בירך. הגמלאי הגיש תביעה לפיצויים נגד הנהלת המסעדה, בגין נזקי גוף שנגרמו לה בשטחה. בית משפט השלום בנתניה נדרש להכריע האם התובע זכאי לפיצויים.

 

במהלך חודש אוקטובר 2010, התובע, יליד 1938, לגם כוס קפה במרפסת המסעדה בשעת ערב, והמתין עד שבנו ואשתו יסיימו לערוך קניות בקרבת מקום. כעבור זמן קצר, בנו קרא לו מרחוק, והתובע התקדם לכיוון היציאה ממרפסת המסעדה אל המדרכה. אולם הוא לא הבחין במדרגה המחופה בדשא סינטטי, ומעד מגובה של 10 סנטימטרים.

 

התובע קיבל עזרה ראשונה במוקד חירום רפואי, והועבר לבית החולים, שם אובחן כי הוא סובל משבר במפרק ירך ימין, ונאלץ לעבור ניתוח לקיבוע הירך. אחרי 20 ימי אשפוז, שוחרר התובע לביתו, ומומחה רפואי קבע לו נכות צמיתה בשיעור של 10% בתחום האורטופדי.

 

התובע טען כי לא הבחין במדרגה המסוכנת מכיוון שהיה חשוך

 

התובע הצהיר כי הוא ביקר במסעדה פעמית רבות, ונהג לסעוד במרפסת, ואף אישר כי המדרגה שעליה מעד, היתה קיימת מאז ומתמיד, אך ביום האירוע היה חשוך, ובמקום לא היתה תאורה מתאימה, לכן לא ראה את המדרגה ואיבד את שיווי משקלו. לטענתו, המסעדה התרשלה בכך שלא הסדירה את הירידה מהמרפסת באופן בטיחותי, ועל כן חלה עליה חבות בגין התאונה.

 

מנגד טענה הנהלת המסעדה, כי לא היתה כל רשלנות מצדה, כיוון שהחיבור בין משטח המרפסת לבין המדרכה אינו מהווה מפגע בטיחותי, והתובע מעד בשל בעיה שיש לו ברגל, ללא קשר למדרגה. הנתבעת ציינה כי יש לייחס לתובע אשם תורם משמעותי, מכיוון שביקר במסעדה פעמים רבות, לפני שנפל במרפסת, והיה מודע לקיומם של הפרשי הגובה בין המתחמים.

 

המומחה קבע כי בשל הפרשי הגובה מדובר במפגע בטיחותי

 

מומחה לבטיחות מטעם התובע, קבע כי השטיח דמוי הדשא המכסה את מתחם המרפסת, מתלכד במראה שלו עם המדרכה, ולכן לא ניתן להבחין בהפרשי הגובה, ובשעת ערב קשה יותר להבחין בהם בעת הירידה מהמרפסת החשוכה. עוד ציין כי הפרש גובה בן עשרה סנטימטרים, מחייב מעבר משופע. המומחה קבע כי מדובר במפגע בטיחותי, וניתן היה למנוע בקלות רבה את מעידתו של התובע ונזקי הגוף שנגרמו לו, תוך הצבת שלט אזהרה, תאורה נכונה והסדרת הפרשי הגובה.

 

בית המשפט קיבל את גרסתו של התובע בנוגע לנסיבות נפילתו במסעדה, מאחר והוא לא יכול היה להבחין בהפרש הגובה בשל החיפוי דמוי הדשא, ומבלי שהוצב לגביו סימון אזהרה כלשהו. ולכן קבע כי המסעדה התרשלה בכך שיצרה מפגע בטיחות, והפרה חובה חקוקה בגין אי הסדרת הפרשי הגובה שבין המתחמים.

 

בנסיבות אלה קבע בית המשפט כי התובע זכאי לפיצויים בסך של 55,000 שקלים, בגין כאב וסבל, ועבור הוצאות ועזרה בתקופה שסמוכה לתאונה. בנוסף הנהלת המסעדה תישא בהוצאות משפט בסך 10,000 שקלים.

 

ת"א 42183-11-11 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.