www.what2do.co.il

דוור שננשך על ידי כלב, דרש פיצויים מבעליו

דרגו את המאמר

דוור שננשך על ידי כלב, דרש פיצויים מבעליו

בעת חלוקת הדואר, ננשך הדוור על ידי כלבה מסוג אמסטף, ולכן הגיש תביעה לפיצויים נגד בעלת הכלב. הנתבעת הכחישה כי הכלבה שנשכה אותו שייכת לה, ובית משפט השלום בקריית גת, נדרש להכריע בעניין זה.

 

התובע, יליד 1967, שהינו דוור במקצועו, רכב במסגרת עבודתו על אופנוע, וכשהתקרב לביתה של הנתבעת, על מנת לשלשל את דברי הדואר בתיבה, היא בדיוק הגיעה עם רכבה ופתחה את שער חצר ביתה. שניות ספורות לאחר מכן, יצאה הכלבה, מסוג אמסטף, מהחצר, רצה לעבר הדוור, ונשכה אותו בקרסול.

 

בעלת הכלב הגיעה לסניף הדואר והתנצלה בפני הדוור

 

כתוצאה מהנשיכה, התובע נפל מהאופנוע ונגרמו לו נזקי גוף. לדבריו, בעלת הכלב צעקה על אמה, מכיוון שאפשרה לכלבה לצאת מהחצר, ואף רדפה אחרי הכלבה עד שהצליחה להכניסה לביתה. כמו כן, לאחר כמחצית השעה, הגיעה הנתבעת לסניף הדואר בו הוא מועסק, ובנוכחות עובדים רבים, היא התנצלה על המקרה שאירע וביקשה שלא יגיש נגדה תלונה במשטרה.

 

התובע טען כי הכלבה שנשכה אותו, השייכת לנתבעת, היא בעלת דפוס התנהגות תוקפני. לטענתו, בעלת הכלבה לא השגיחה עליה, ואפשרה לה לרוץ החוצה חופשיה, ללא מחסום על פיה, ואף לא דאגה להציב שילוט מתאים על שער החצר, המזהיר מפני הסכנה.

 

הנתבעת הכחישה שכלבתה נשכה את הדוור

 

מנגד הנתבעת הכחישה את המיוחס לה, וטענה כי לא היתה עדה לאירוע הנשיכה. לדבריה, הדוור ננשך על ידי כלב אחר שהיה במקום. עוד הוסיפה כי כלבתה מוגדרת כמעורבת, ולפיכך אינה בגדר מסוכנת. עוד ציינה כי הכלבה מאוד נוחה ונעימה ומעולם לא תקפה איש ואדם זר, והיא בני משפחתה דואגים שלא תצא מהחצר ללא ליווי, בשל החשש לפגיעה ממכוניות, ומכלבים משוטטים.

 

בעת חקירתה הנגדית, הצהירה הנתבעת, כי לאחר המקרה, היא נסעה לקופת חולים, ובדרך עצרה בסניף הדואר על מנת לדרוש בשלומו של הדוור שננשך על ידי כלב, וכאשר נכנסה פנימה, החלה סביבה התקהלות של עובדים, שחלקם התנפלו עליה, לכן היתה נסערת ואף החלה לבכות.

 

בית המשפט קיבל את גרסתו של הדוור

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, העדיף בית המשפט את גרסתו של התובע, וקבע כי הוא ננשך במהלך חודש מאי 2009, בעת חלוקת הדואר בביתה של הנתבעת, על ידי כלבתה. עוד השתכנע כי בעלת הכלב ניסתה להגיע להסדר כלשהו, על מנת שלא תוגש נגדה תלונה, ושכלבתה לא תילקח ממנה.

 

התובע טען כי כתוצאה מאירוע הנשיכה הוא נעדר מעבודתו למשך 25 ימים, ומאז הוא סובל מכאבים בקרסול הרגל, ממגבלה בתנועה ומצלקת מכערת, על כן דרש לקבל פיצויים בסך של 50,000 שקלים, עם זאת הוא לא הגיש כל חוות דעת של מומחה רפואי להוכחת נזקי הגוף של ממש.

 

בסופו של דבר, קבע בית המשפט כי התובע זכאי לפיצויים מהנתבעת בסך של 25,000 שקלים, בצירוף הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

 

ת"א 40934-02-10 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.