www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - תאונות תלמידים

מי אחראי לשלם פיצויים בגין פציעה של תלמיד במהלך אימון ספורט?

נער כבן 17 נפל ונחבל בראשו במהלך ביצוע תרגיל התעמלות, וטען כי המדריכה הורתה לו לבצע תרגיל חדש בדרגת קושי גבוהה, ללא השגחה וליווי צמוד.  


תלמיד ננשך על ידי כלב כשהוא בדרכו לבית הספר, מי ישלם פיצויים?

תלמיד שננשך על ידי כלב בדרך לבית הספר, פונה על ידי אמבולנס לבית חולים. כאשר האב ביקש החזר תשלום ששולם למד"א, הוא נתקל בקשיים בירוקרטיים של העירייה ובית הספר, ונאלץ להגיש תביעה. 


האם המורים אחראים לפציעתו של תלמיד במהלך טיול שנתי?

תלמיד כיתה ג' נפל על ברזל וזכוכיות, בשעה שרדף אחרי כדור במהלך טיול בית ספר. הוריו טענו כי המורים אפשרו לו לרוץ ולשחק בשטח עם מפגעים מסוכנים, על כן הפרו את חובת הזהירות כלפיו. 


סטודנטית שנפלה במדרגות תבעה פיצויים מהמכללה

סטודנטית במכללה לבנות בירושלים, החליקה במדרגות ושברה שלוש שיניים. לטענת הסטודנטית לצד המדרגות לא היה מותקן מעקה, שהיה יכול למנוע את פציעתה.  


תלמידה שנפצעה במהלך הפסקה בגין היתקלות בממטרה תבעה פיצויים

בהיות התובעת תלמידת כיתה ג', היא רצה תוך כדי משחק בהפסקה, דרך שער פתוח למתחם הגינה החקלאית ורגלה נתקלה בממטרה מוסתרת בערוגת צמחים.  


תלמידה נפלה במדרגות בית ספר בעת שסחבה ארגז שתייה

תלמידה שנדרשה על ידי המורים לסחוב ארגז שתייה במסגרת יריד פורים, נפלה ארצה תוך כדי ירידה במדרגות בית הספר ושברה את הרגל.  


תלמיד בית ספר פרטי נפצע מדלת זכוכית לא תקנית, מי אחראי לתשלום פיצויים?

התלמיד שנפצע בעת שפתח את דלת הכניסה בבית הספר, טען כי הזכוכית בדלת לא היתה תקינה, ולכן הגיש תביעה לפיצויים נגד הנהלת בית הספר וחברת הביטוח שלה.  


תלמיד בית ספר נפצע במהלך משחק כדורגל ודרש פיצויים

תלמיד כתה ה' שיחק עם חבריו בחצר בית ספר, לאחר שעות הלימודים, כאשר לפתע הכדור התגלגל, ונעצר מתחת לרגליו של חמור. התלמיד התכופף מתחת לחמור, אך אז חטף ממנו בעיטה בפנים.  


בשעה שהמורה איחרה לשיעור התלמיד נפגע ברגל ונגרם לו נזק

תלמיד כיתה י' שנפגע בקטטה בשעה שהמתין למורה, הגיש תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף, נגד משרד החינוך והנהלת בית הספר, בטענה כי הם הפרו את חובת הזהירות לפקח על הנעשה במסגרת החינוכית.  


האם יש קשר סיבתי בין הפגיעה בשיעור התעמלות לעיוורון של התלמיד?

תלמיד הסובל ממחלת עיניים תורשתית נפגע במהלך שיעור התעמלות כתוצאה מפגיעה של כדור, שנבעט ישירות לכיוון עיניו, והתעוור בעין אחת. לטענתו הנהלת בית הספר התרשלה, מאחר והותירה לו להשתתף בפעילות מסוכנת נוכח מצבו המיוחד. 


תלמיד כיתה י"א השתתף בטיול בית ספר ונפצע, מי ישלם לו פיצויים?

תלמיד כיתה י'א שיצא לטיול רכיבה מטעם בית הספר, איבד את השליטה על האופניים במהלך ירידה בקטע צר ותלול. הבלמים של האופניים שקיבל מחברת הטיולים לא פעלו והקסדה שניתנה לו נשברה.  


תלמיד החינוך המיוחד נפגע במהלך שיעור, האם היה ניתן למנוע את הפגיעה?

במהלך שיעור קרמיקה בבית ספר לחינוך מיוחד, חבט אחד התלמידים בראשו של התובע עם מערוך. ההורים טענו כי המורה התנהלה ברשלנות והגישו תביעה לפיצויים בעקבותו הנזקים שנגרמו לבנם.  


תלמיד ישיבה התעוור בעין אחד בעקבות קטטה, מי ישלם עבור הנזק?

תלמיד ישיבה תיכונית, איבד את הראייה בעין אחת, בעקבות קטטה שהתפרצה בין התלמידים. כשמונה שנים לאחר האירוע הוא הגיש תביעה בגין נזקי גוף, כנגד הנהלת בית הספר והתלמיד שפגע בו.


תביעה בעקבות נזקי גוף בגין אלימות בבית הספר

קטטות בין תלמידים, והצקות בבית הספר, אינם - לצערנו - מחזה נדיר. נדמה לעיתים כי היטפלות בריונים לתלמידים מסוימים, והכאתם של האחרונים, הפכה לעניין שגרתי הנפוץ בבתי הספר ברחבי הארץ...


אחריות הורית והיקפה בנוגע לילד בן 5 שהלך מהגן לביתו ונפל במדרגות ציבוריות

במקרה דנן, בית המשפט ציין כי ההורים התרשלו כלפי הקטין בכך שנתנו לו ללכת לבד מהגן לביתו...


מי ישלם פיצויים בגין נזקי שיניים שנגרמו לתלמיד בבית הספר בתאונה בהפסקה?

תלמידים רבים נוהגים להשתולל בזמן ההפסקה שבין השיעורים. לעיתים, התלמידים מבצעים פעולות אשר מסכנות את בריאותם וגופם...


תביעת הורים כנגד בית ספר והמדינה בעקבות ניסיון התאבדות של קטין

ניסיונות התאבדות של בני נוער יכולים להכות את הסביבה והמשפחה בהלם. לא אחת, ההורים מבקשים "למצוא אשמים" לניסיון ההתאבדות. להלן דוגמא למקרה בו הורים ביקשו להניח את האחריות לניסיון ההתאבדות של בנם לפתחם של בית הספר, המשטרה ומשרד החינוך...


תביעה נגד וינגייט בעקבות פציעה בפעילות ספורטיבית

סטודנטית שנה שניה במכון וינגייט נפצעה במהלך אחד השיעורים. האם קיימת לה עילת תביעה כנגד המוסד החינוכי?


קטין אשר נפצע בעת קפיצה על טרמפולינה יקבל פיצויים בסך 3 מיליון שקלים

כל אחד ואחת מאיתנו נהנה בילדותו מקפיצה על טרמפולינה מתנפחת. עם זאת, מתקנים לילדים עלולים להיות מסוכנים ולגרום לפציעות קשות. להלן דוגמא למקרה בו בית המשפט פסק פיצויים בסך 3 מיליון שקלים לקטין שנפגע בעת משחק על טרמפולינה...


אחריות כלפי קטין מסיג גבול

ילדים הפכו בניין נטוש למגרש משחקים. האם פציעה בבניין אשר גרמה לאחד הילדים לנזקי גוף שונים הייתה יכולה להיות עילה לתביעה כנגד בעל הנכס?


1  2  3  לעמוד הבא    >>