www.what2do.co.il

תלמידה שנפצעה במהלך הפסקה בגין היתקלות בממטרה תבעה פיצויים

דרגו את המאמר

תלמידה שנפצעה במהלך הפסקה בגין היתקלות בממטרה תבעה פיצויים

תלמידה שנפצעה ברגלה בעת ריצה בהפסקת בית הספר, עתרה לבית משפט השלום בהרצליה והגישה תביעת פיצויים נגד עיריית תל אביב, הנהלת בית הספר ומשרד החינוך בגין נזקי גוף ותסמונת פוסט טראומטית.

 

בחודש יוני 2003, בהיות התובעת תלמידת כיתה ג' היא שיחקה בהפסקה עם חבריה בחצר בית הספר. תוך כדי משחק "תופסת" היא רצה דרך שער פתוח למתחם הגינה החקלאית בבית הספר ונתקלה בממטרה בתוך ערוגת צמחים, וכתוצאה מכך נפצעה ברגלה.

 

מאז התאונה בבית הספר התובעת סובלת מחרדות ובושה בשל הצלקת שנותרה ברגל. מומחה רפואי מטעמה קבע כי נותרה לה נכות צמיתה בשיעור של 10% בשל תסמונת פוסט טראומטית וגם נכות אסתטית צמיתה בשיעור של 10% בגין הצלקת בירך.

 

לא ניתן היה להבחין בממטרה בתוך העשבים הגבוהים

 

התובעת טענה כי בערוגה הסתתרה ממטרה גבוהה וסמויה מהעין בתוך עשבים גבוהים, שהיתה כמעין שיפוד הניצב אנכית, כך שלא ניתן היה להבחין בה. עוד טענה כי המורה התורנית ישבה על הספסל ולא השגיחה על התלמידים המשחקים בחצר, לכן הנהלת בית הספר אחראית לקרות התאונה ואחראית לפצותה בגין נזקיה עקב הפרת חובה חקוקה ואי טיפול במפגע או באי נקיטת אמצעי זהירות ופיקוח כדי למנוע נזק.

 

המורה ששימשה כמורה תורנית בחצר בית הספר אישרה כי התאונה אירעה במתחם החקלאי, אולם טענה כי על התלמידים נאסר לשהות או לשחק במתחם זה ואף דחתה את טענות התובעת כי המורים התורנים התעלמו מהמתרחש בסביבתם.

 

המנהלת הודתה כי השער לחצר לא היה נעול

 

בחקירתה הנגדית העידה המורה התורנית כי למרות היותה סמוך למקום, היא לא הבחינה בקרות התאונה ובפציעת התובעת. מנהלת בית הספר הצהירה כי החצר החקלאית מגודרת והכניסה אליה נעשית דרך שער שבדרך כלל נעול, אולם ביום התאונה לא היה נעול.

 

בית המשפט התרשם כי למרות גילה הצעיר של התובעת היא זכרה את פרטי האירוע ומצא כי גרסתה אמינה עקבית ומהימנה. ואף השתכנע כי בחצר בית הספר היה מפגע מסוכן שגרם לתאונה ולנזקי גוף של התובעת.

 

הנתבעים הפרו את חובתם לפקח על התלמידים ולמנוע כניסתם לשטח

 

בית המשפט קבע כי מחצית האחריות לתאונה מוטלת על עיריית תל אביב - יפו כבעלת המקום והאחראית להתקנת המתקנים והפיקוח השוטף עליהם, והיה עליה להבחין בסכנה ולפעול להסרת המפגע, או לחלופין לגדר את השטח ולנעול אותו. וכי המחצית השנייה מוטלת על הנהלת בית הספר ומשרד החינוך, מאחר שהיה עליהם לפעול לתגבור השמירה בחצר ולדאוג למניעת כניסת תלמידים לשטח החקלאי.

 

עוד קבע כי למרות שהתובעת היתה כבת שמונה שנים בעת התאונה יש להטיל עליה רשלנות תורמת בשיעור של 20%, מכיוון שהיה עליה לגלות זהירות ולהימנע מריצה בשטח חקלאי לנוכח הצמחייה הגבוהה שהסתירה את המפגע.

 

בית המשפט קבע כי התובעת זכאית לפיצויים בגין נזק בלתי ממוני והוצאות רפואיות לצורך ניתוח לתיקון הצלקת ברגלה, לאחר ניכוי אשם תורם ישלמו הנתבעות ביחד ולחוד סך של 160,000 שקלים, בצירוף הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

 

ת"א 4528/04 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תביעות תלמידים - תאונות ילדים

את מי תובעים במקרה של נזקי גוף לילד לאחר תאונה? האם ילדך מבוטח בפוליסת ביטוח? מאמרים , פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות ברחוב - תאונה בשטח ציבורי

נפגעת עקב מפגע ברחוב? נגרם לך נזק? מאמרים, פסקי דין ופנייה אל עורכי דין באתר... 

חיה מועדת - נשיכת כלב

את מי תובעים במקרה של נשיכת כלב? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הנזיקין... 

זכויות נפגעי עבירה| קורבנות משפט פלילי ועבירות מין

חשוב מאוד כי נפגעי עבירה יכירו את החוק ויהיו מודעים לזכויותיהם. עמידה על זכויותיכם כנפגעי עבירה יכולה לסייע רבות בהתמודדות עם המשקעים .... 

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

עצות להכנת תביעת פיצויים כולל טיפול רפואי, עורך דין

נפגעת? איך להיזהר מטעויות בדרך להכנת תביעת פיצויים מקצועית ... כנסו ותרוויחו! 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

שאלות ותשובות - נזקי גוף

נפגעת בתאונה? שאלות נפוצות שנשאלו ע"י גולשים בתחום הנזיקין - תאונות, נזקי גוף ופיצויים.... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.