www.what2do.co.il

סטודנטית שנפלה במדרגות תבעה פיצויים מהמכללה

דרגו את המאמר

סטודנטית שנפלה במדרגות תבעה פיצויים מהמכללה

התובעת ילידת שנת 1989, ירדה במדרגות שנמצאות בשטחי המכללה של בנות בירושלים, שבה למדה, ובעת הירידה היא נפלה על פניה ועקב כך נשברו חלק משיניה. לטענת התובעת, התאונה אירעה כתוצאה מרשלנות של הנהלת המכללה והפרת חובה חקוקה, על כן פנתה לבית משפט השלום בירושלים והגישה תביעת פיצויים נגדה בגין נזקי גוף שנגרמו לה.

 

על פי עובדות כתב התביעה, בחודש דצמבר 2008, ירדה התובעת במדרגות המובילות לספריה שבמכללה, ונתקלה באחד מאריחי המדרגות שהיה גבוה במקצת, עקב כך איבדה את שיווי המשקל ונפלה על פנייה בעוצמה רבה.


אילו היה מעקה במדרגות הסטודנטית היתה יכולה לאחוז בו כדי למנוע את נפילתה

 

לטענת התובעת, במדרגות הרחבות לא היה מותקן מעקה בטיחות ולא היה לה במה להיאחז. מיד לאחר התאונה בשטח בית הספר, היא דיווחה על פציעתה לאם הבית ונבדקה במרפאה. לאחר מכן הופנתה לרופא שיניים, שאבחן שברים בשלוש שיניים. הרופא ביצע טיפול שורש בשן אחת וסתימות בשלוש שיניים.

 

עם זאת טיפול השורש היה לקוי, ולכן היה צורך לחזור עליו לאחר חודשים ספורים. בהמשך היא טסה לארצות הברית, שם עברה טיפולי שיניים נוספים. מומחה רפואי מטעם בית המשפט העריך כי לתובעת אין נכות בגין הפגיעה בשיניים, אולם קבע כי היא תידרש לבצע טיפולים בעתיד.

 

בעקבות התאונה הוסף מעקה אמצעי במדרגות שלא היה שם בעת הנפילה. ובמהלך החקירה הנגדית מסרה כי לא הבחינה בפגם במדרגות ולא בחנה אותן, אלא נפלה משום שלא היה לה במה להחזיק.

 

עדה מטעם הנתבעת הצהירה כי בעקבות שיחה עם אחותה של התובעת, הבינה כי היא נפלה משום שמיהרה ורצה מהר במדרגות, לכן אין כל קשר סיבתי בין נפילתה לבין כל פגם במדרגות או במעקה. עם זאת היא לא התייחסה לטענות התובעת בדבר הוספת המעקה רק לאחר התאונה.

 

המכללה לא דאגה להציב מעקה בטיחות בצד המדרגות

 

בית המשפט קיבל את גרסתה של התובעת לנסיבות נפילתה, וקבע כי הנהלת המכללה בתור מחזיקה ומפעילה של מוסד הלימודים, נושאת בחובת זהירות כלפי התובעת שהיתה סטודנטית במכללה. עוד קבע כי בעת התאונה לא היו מותקן מעקה במדרגות בצד ימין ובאמצע, לפיכך הנתבעת הפרה את חובת הזהירות הקונקרטית כלפי התובעת.

 

בנוסף השתכנע כי התובעת היתה יכולה להימנע מהנפילה, אילו היתה נוקטת בזהירות סבירה במהלך הירידה במדרגות, על ידי היצמדות לקיר או אחיזה במעקה השמאלי, על כן קבע כי סביר להטיל עליה אשם תורם בשיעור של 40%.

 

בסופו של דבר קיבל בית המשפט את התביעה נגד המכללה, וקבע כי התובעת זכאית לפיצויים בגין עלויות טיפולי השיניים, נזק לא ממוני והוצאות אחרות. לאחר ניכוי אשם תורם בשיעור של 40%, חויבה הנתבעת לשלם לסטודנטית סך של 53,595 שקלים, בצירוף שכר טרחת עורך דין בשיעור 23.6% והוצאות משפט.

 

ת"א 42679-08-10 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תביעות תלמידים - תאונות ילדים

את מי תובעים במקרה של נזקי גוף לילד לאחר תאונה? האם ילדך מבוטח בפוליסת ביטוח? מאמרים , פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות ברחוב - תאונה בשטח ציבורי

נפגעת עקב מפגע ברחוב? נגרם לך נזק? מאמרים, פסקי דין ופנייה אל עורכי דין באתר... 

חיה מועדת - נשיכת כלב

את מי תובעים במקרה של נשיכת כלב? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הנזיקין... 

זכויות נפגעי עבירה| קורבנות משפט פלילי ועבירות מין

חשוב מאוד כי נפגעי עבירה יכירו את החוק ויהיו מודעים לזכויותיהם. עמידה על זכויותיכם כנפגעי עבירה יכולה לסייע רבות בהתמודדות עם המשקעים .... 

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

עצות להכנת תביעת פיצויים כולל טיפול רפואי, עורך דין

נפגעת? איך להיזהר מטעויות בדרך להכנת תביעת פיצויים מקצועית ... כנסו ותרוויחו! 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

שאלות ותשובות - נזקי גוף

נפגעת בתאונה? שאלות נפוצות שנשאלו ע"י גולשים בתחום הנזיקין - תאונות, נזקי גוף ופיצויים.... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.