www.what2do.co.il

תלמיד בית ספר נפצע במהלך משחק כדורגל ודרש פיצויים

דרגו את המאמר

תלמיד בית ספר נפצע במהלך משחק כדורגל ודרש פיצויים

תלמיד כתה ה' הגיש תביעה לפיצויים נגד משרד החינוך והתרבות, בעקבות פציעתו בשטח בית הספר לאחר שעות הלימודים ובגין נזקי גוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה. בית משפט השלום בקריות נדרש להכריע האם מדובר בתאונת תלמידים, והאם הנהלת בית הספר הפרה את חובת האחריות כלפי התובע ומחויבת בתשלום פיצויים.

 

בחודש יוני 2000, שיחק התובע כדורגל בחצר בית ספר, בהיותו תלמיד כיתה ה'. במהלך המשחק, שהתקיים ללא השגחת מורה, נפל הכדור מתחת לחמור שהיה באותה עת בחצר. התובע התכופף על מנת להרים את הכדור, אך אז בעט החמור בפניו, וחמש שיניים נפלו לו.

 

לאחר התאונה פונה התובע לטיפול בבית חולים, והשיניים שנפלו עברו אבולוציה וקיבוע, ובהמשך נזקק לטיפולים נוספים על ידי רופא שיניים, כולל טיפולי שורש, התקנת שתלים, השתלת עצם וגשר חרסינה.

 

התובע יידרש לעבור בעתיד טיפולי שיניים בסך של 66,000 שקלים

 

מומחה רפואי מטעם התובע קבע כי הוא יאלץ לבצע בעתיד שיקום נוסף לפה במשך שלוש פעמים, כאשר עלות כל טיפול עומד על סך של 22,000 שקלים. עוד קבע כי נותרה לתובע נכות בשיעור 1.5% בגין אובדן השיניים.

 

התובע טען כי מנהל בית הספר הוא זה שמסר את הכדור לו ולחבריו, ומאחר והתאונה אירעה בשטח מוסד הלימודים, בהיעדר השגחת אחד המורים, משרד החינוך הוא האחראי להתרחשות התאונה, על כן דרש פיצויים בסך של 100,000 שקלים.

 

התלמיד היה יכול למנוע את התאונה אם היה מפעיל שיקול דעת

 

מנגד הכחיש משרד החינוך את אחריותו לנזקיו של התלמיד, וטען כי יש לייחס לו אשם תורם, מאחר והיה עליו להפעיל שיקול דעת, ולא להתכופף מתחת לחמור. לחילופין נטען כי הקבלות שהציג התובע בגין טיפולי השניים הוצאו כעשר שנים לאחר האירוע, ואף לא הוכח כל הפסד השתכרות בעתיד בגין התאונה, וכן ההוצאות בעבר או בעתיד.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, השתכנע בית המשפט כי התובע נפגע בשטח בית הספר, בשעה ששיחק עם חבריו בתום יום לימודים. גרסתו של התובע, בנוגע להתרחשות התאונה, לא נסתרה, ובית המשפט קבע כי התובע נפגע מחמור ששהה בחצר בית הספר, ונזקק לטיפולי שיניים, ואף ייאלץ לעבור עוד לפחות שלושה טיפולים נוספים.

 

עוד נקבע כי בחצר בית הספר, לא היתה כל השגחה מטעם הנהלת בית ספר, ואילו היה באזור מבוגר אחראי, ייתכן והתאונה היתה נמנעת, ולא היה נגרם נזק לתלמיד, שהיה בן 11 שנים בלבד. על כן האחריות על תאונת התלמיד חלה על הנהלת בית הספר ומשרד החינוך.

 

עם זאת בית המשפט קבע כי יש לייחס לתובע אשם תורם בשיעור של 20%, מאחר והוא סיכן את עצמו, ולא נקט באמצעי זהירות, כאשר בחר להתכופף מתחת לחמור.

 

התובע יפוצה בסך של 97,600 שקלים בגין הנזק שנגרם לו

 

בנסיבות אלה קיבל בית המשפט את התביעה, וקבע כי התובע זכאי לפיצויים ממשרד החינוך בסך של 97,600 שקלים, בגין הוצאות רפואיות ועזרת צד ג' לעבר ולעתיד, ופיצוי בגין כאב וסבל. בנוסף הנתבע יישא בהוצאות משפט בסך של 28,000 שקלים.

 

ת"א 52060-11-10 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תביעות תלמידים - תאונות ילדים

את מי תובעים במקרה של נזקי גוף לילד לאחר תאונה? האם ילדך מבוטח בפוליסת ביטוח? מאמרים , פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות ברחוב - תאונה בשטח ציבורי

נפגעת עקב מפגע ברחוב? נגרם לך נזק? מאמרים, פסקי דין ופנייה אל עורכי דין באתר... 

חיה מועדת - נשיכת כלב

את מי תובעים במקרה של נשיכת כלב? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הנזיקין... 

זכויות נפגעי עבירה| קורבנות משפט פלילי ועבירות מין

חשוב מאוד כי נפגעי עבירה יכירו את החוק ויהיו מודעים לזכויותיהם. עמידה על זכויותיכם כנפגעי עבירה יכולה לסייע רבות בהתמודדות עם המשקעים .... 

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

עצות להכנת תביעת פיצויים כולל טיפול רפואי, עורך דין

נפגעת? איך להיזהר מטעויות בדרך להכנת תביעת פיצויים מקצועית ... כנסו ותרוויחו! 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

שאלות ותשובות - נזקי גוף

נפגעת בתאונה? שאלות נפוצות שנשאלו ע"י גולשים בתחום הנזיקין - תאונות, נזקי גוף ופיצויים.... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.