כאבי גב במשך מספר שבועות הביאו לפריצת דיסק - האם תאונת עבודה?


כאבי גב במשך מספר שבועות הביאו לפריצת דיסק - האם תאונת עבודה?

כאבי גב שנמשכו מספר שבועות הביאו לפריצת דיסק – האם תאונת עבודה?


בית המשפט דחה את תביעתו של מדריך רכיבה על אופניים בגין תאונת עבודה אשר קרתה לו, לכאורה, כתוצאה ממספר אירועים שונים שאינם קשורים אחד לשני. בתביעתו טען המדריך כי הוא עוסק כעצמאי בתחום של הדרכת ספיניניג ורכיבת אופניים טיפולית, ובמהלך מספר שבועות החל הוא להרגיש כאבי גב הולכים וחוזרים.

 

התובע תיאר הרמות של אופני נכים כבדים, פעילות פיסית מאומצת, רכיבה על אופניים במסגרת אליפות ישראל ועוד. עוד טען התובע כי עקב כל האירועים שפורטו להלן, ולמרות שלא הלך להיבדק אצל רופא (שכן אין הוא מסוג האנשים הרצים לרופא בכל כאב), יש להכיר בו כנפגע עבודה.

 

      קראו עוד בתחום:

 

הביטוח הלאומי דוחה תביעתו


הביטוח הלאומי דחה את תביעתו של המדריך, משום שהגדיר עצמו כעצמאי בטופס התלונה, בעוד התאונה ארעה לפני שהיה התובע מוגדר כעצמאי בפני הביטוח הלאומי. התובע הגיש בעקבות דחיית תלונתו, תביעה נוספת להענקה מטעמי הצדק. בתביעת ההגנה מטעמי הצדק נדרש התובע להמציא בעבור הביטוח הלאומי תעודות רפואיות ולמרות שטען שעשה כן, הכחיש המל"ל את קבלת החומר רפואי בעניינו.


הביטוח הלאומי טען להגנתו כי תביעתו של המדריך נדחית בהעדר מסמכים, בהעדר שיתוף פעולה, בשל אי התאמות בולטות בין התאריכים הנטענים לאירוע לבין החומר הרפואי ובשל חשד כי כלל לא אירעה לתובע תאונת עבודה.


כפי שפורט לעיל, המדריך תיאר מספר פעילויות ואירועים במסגרת עבודתו כמדריך ספורט. לגבי האירוע של הרמת האופניים, לא נקב התובע בתאריך בו הדבר אירע, ובנוסף, לא תיאר התובע במכתבו כאב חד ופתאומי שהרגיש בעת פעולת ההרמה. לטענתו – הכאבים החזקים שחש בהם הופיעו באותו ערב, בעוד האירוע של הרמת האופניים מהווה רק אחד מני רבים מהם.

 

מגדיר את ה"אירוע התאונתי" רק בחקירה הנגדית בבית המשפט


למעשה, רק בחקירתו הנגדית טען לראשונה התובע על תאריך פחות או יותר מדויק (חודש יולי) בו ארעה ה"תאונה" כהגדרתה (הרמת ארגזי אופניים כבדים). בית המשפט מצא לנכון להזכיר לו כי בכתב התביעה טען הוא כי כאבי הגב שסבל מהם היו רצף של פעולות פיסיות שנעשו לאורך מספר שבועות.

 

זאת ועוד, סתירה נוספת בגרסת התובע נגעה למהות האירוע כאשר במכתב הנלווה להודעה על פגיעה

בעבודה שהוגש לביטוח לאומי, לא טען התובע שהרגיש כאב חד או שנתפס לו הגב בעת הרמת הארגזים. האירוע של הרמת הארגז וכאבי הגב שהופיעו באותו ערב מתוארים על רקע יתר פעילויותיו של התובע אשר יצרו עומס על גבו - ונקבעו כ"תאונה" רק בבית המשפט.

 

התביעה נדחית - לא הוכח "אירוע תאונתי"


על פי הפסיקה, השאלה אם להכיר בפגיעה בעמוד השדרה כתאונה עבודה, תלויה בשאלה האם הוכיח המבוטח שבמהלך העבודה קרה משהו שבגינו נתפס גבו או שבגינו פקדו אותו כאבים עזים שמנעו ממנו להמשיך לעבוד.

 

מכיוון שהתקיימו סתירות בגרסאותיו של התובע, כאשר בתחילה טען כי כאבי הגב (אשר הביאו, אגב, לפריצת דיסק) נגרמו עקב מספר אירועים, ולבסוף טען כי מדובר היה בתאונה אחת שהחמירה את מצבו, מצא לנכון בית הדין לעבודה לדחות תביעתו.


לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

פניה ללא התחייבות

מאמרים נוספים בתחום
מהי תאונת עבודה?

אדם שנפגע עקב תאונת דרכים תוך כדי עבודתו, או בדרך למקום עבודתו או בדרך חזרה ממקום עבודתו, מוכר ע"פ חוק כנפגע תאונת עבודה...
 

את מי תובעים לאחר תאונת עבודה ?

במקרים של פגיעות עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע יש לפנות אל המוסד לביטוח לאומי באזור מגורי הנפגע...

 

עצות לנפגעי תאונות עבודה

מומלץ לפנות אל עורך דין העוסק בתחום הנזיקין. יש להקפיד ולאסוף את כל האישורים הרפואיים, המרשמים, ההפניות, תוצאות הבדיקות, הקבלות ו/או החשבוניות על כל ההוצאות הנוגעות לתאונת העבודה...

 

תאונות עבודה נוספות

מעבידים לפעמים לבדם או בשיתוף ארגון העובדים מציעים לעובדים פעילויות השתלמות- מקצועיות או חברתיות או משולבות...
 

תביעת ביטוח בגין נכות מתאונה ומחלוקת בנוגע לפרשנות חישוב הפיצוי

אחד הסעיפים הביטוחיים אשר נלווים לעיתים לפוליסת ביטוח חיים הינו "נכות מתאונה". ביטוח בגין "נכות מתאונה" יכול להיות גם חלק מביטוח תאונות אישיות. כמו כן, הוא יכול להיות גם כביטוח נוסף במסגרת מכלול ביטוחים (למשל, ביטוחים קולקטיביים במקום העבודה)...

 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? אימתי תוכר מחלת מקצוע כתאונת עבודה? איך מוכיחים קשר בין מחלת המקצוע לבין תנאי העבודה? האם יש הכרח להוכיח קשר כאמור?

 

מיקרוטראומה מיקרוטראומה

מחלה הנגרמת עקב סדרה של פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן תורמת נזק זעיר משלה עד שמתהווה במצטבר נזק רבתי שהיא המחלה עצמה...

 

תאונות עבודה או נכות כללית מה עדיף?

לא אחת, בעקבות תאונה בה נפגע עובד, עומדות בפני העובד שתי אפשרויות: האחת האם לבחור במסלול של קביעת אחוזי נכות במסגרת נכות נפגעי עבודה והשניה במסגרת נכות כללית.
 

ועדה רפואית - אחוזי נכות

את הליך זה עוברים חלק מנפגעי תאונות עבודה או תאונות דרכים, ומטרתו היא קביעת אחוזי נכות לנפגע

 

ועדות רפואיות

יש לדאוג כי ברשותך קיימים כל המסמכים הרפואיים או עותקים מהם בטרם כניסתך אל הועדה הרפואית. רצוי לקחת מלווה שיכנס עם הנפגע בזמן הבדיקה... 

דרגות נכות לנפגעים

נפגעת ? כמה אחוזי נכות מגיעים לך בגין פגיעתך ? קראו בעיון את טבלת דרגות הנכות של הביטוח הלאומי ...
 

אובדן כושר עבודה

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה נועדה לאפשר לאדם אשר נפגעה יכולתו להמשיך ולעבוד במקצוע בו עסק, לקבל תגמולים מחברת הביטוח...

 

חוקרי הביטוח

להלן מס’ המלצות לנפגעים לאחר תאונה, הרשימה חלקית ניתן לפנות אל עורכי הדין באתר לקבלת מידע נוסף: מומלץ לא למסור פרטים או לנדב מידע אודות התאונה ואופי הפגיעות אשר מהן הנפגע סובל...  

בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף המכונה "מכונת אמת" הנו מכשיר מכני שמטרתו להעריך את אמיתות דברי הנבדק...

 

ביטוח לאומי - תביעות פיצויים נפגעי תאונות עבודה

נפגעי תאונות עבודה, מחלת מקצוע או מיקרוטראומה.

 

עצות להכנת תביעת פיצויים כולל טיפול רפואי, עורך דין

כמה טיפים להכנת תביעת פיצויים... 

תאונת עבודה - אחריות מעביד

האם המעביד עלול להיות אחראי לתאונת עבודה? מהו היקף אחריותו של המעסיק בסוגיות כגון תאונות עבודה?

 

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

מומחה רפואי - מה תפקידו ?

רצה בעל דין להוכיח ענין שברפואה לביסוס טענה מטענותיו, יצרף לכתב טענותיו תעודת רופא או חוות דעת של מומחה, לפי הענין... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.