תביעה נגד משרד החינוך בעקבות טביעת תלמיד בטיול שנתי


תביעה נגד משרד החינוך בעקבות טביעת תלמיד בטיול שנתי

תביעה נגד משרד החינוך בגין תביעה בחמי טבריה

 

לפני מספר ימים מצאו שני נערים ערבים-ישראליים את מותם במאגר מים בקיבוץ ליד קריית אתא. הנערים, אשר נכנסים למים על גבי רפסודה שהייתה בסמוך למאגר, התהפכו בשעת לילה מאוחרת. מתוך שבעת הנערים, שניים לא הצליחו למצוא דרכם חזרה וטבעו למוות.

 

במקרים רבים של תאונות תלמידים, ניתן לבחון אפשרות של הגשת תביעת פיצויים כנגד האחראים למחדל. כאשר מדובר בילדים, לא אחת הם מבוטחים בפוליסות תאונות אישיות גם בעבור נזקים אשר נגרמים להם מחוץ לשעות הלימודים. כיצד אפוא ניתן לבחון מקרה של טביעה אשר ארעה כחלק מפעילות בית הספר? האם במקרה זה פתוחה בפני ההורים הדרך להגיש תביעה כנגד המדינה ומשרד החינוך.

 

דוגמא לכך ניתן לראות בתביעה אשר הוגשה על ידי משפחתו של נתנאל אירני, תלמיד ירושלמי אשר טבע למוות בחמי טבריה (במהלך טיול שנתי מטעם התיכון בו למד). מדובר בתביעה נזיקית אשר הוגשה על ידי משפחת אירני כנגד משרד החינוך, רשת "אורט" וחמי טבריה.

 

האם דו"ח משרד החינוך נכתב כדי למנוע תביעה?


התאונה המצטערת אירעה כאשר אירני, תלמיד מכללת "אורט" בגבעת רם בירושלים, יצא לטיול שנתי במסגרת בית הספר. במהלך הטיול השנתי בילו התלמידים, בין השאר, בבריכת הגופרית המחוממת בחמי טבריה. עם זאת, טבילה זו הייתה, לדאבונה של משפחת אירני, בעלת תוצאות טראגיות. אירני טבע, חולץ על ידי חבריו מהמים. ולצוות הרפואי אשר הגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותו.

 

לאחר האירוע, הקים משרד החינוך ועדה פנימית אשר הייתה אמורה לבחון את נסיבות המקרה ולהגיש מסקנותיה. עותק מדו"ח הועדה הועבר גם למשפחת המנוח.

 

      קראו עוד בתחום:


הוריו של אירני טענו כי משרד החינוך הקים ועדה אשר הייתה אמורה לחקור את האירוע, אך דו"ח החקירה והמלצותיה היו רכים ותוך ניסיון להקשות על הגשת תביעה עתידית. אתר "הארץ" פרסם באופן מלא את הדו"ח אשר לפיו נראה כי חלק גדול מהוראות הביטוח לא יושם על ידי בית הספר. בין השאר, בית הספר לא הקפיד כנדרש על נוכחותם של מורים לצד התלמידים המשתעשעים במים.


כאמור, משפחת אירני הגישה תביעה נזיקית בעקבות האירוע לבית המשפט המחוזי בירושלים. אחותו של אירני טענה כי נציג משרד הבריאות מסר למשפחה דו"ח חדש, ערוך ומעודן, אשר מטרתו - לדבריה - למנוע הגשת תביעה.

 

בכתב התביעה טוענת המשפחה כי השוואה בין שני הדו"חות מראה באופן ברור ניסיונות של לגלגל את האחריות מפתחו של משרד החינוך. "רשימת המחדלים הארוכה והמפורטת אשר הופיעה בדו"ח המקורי, צומצמה באופן משמעותי", טוענים התובעים, "מרבית דרישות הביטחון לא בוצעו ומותו של אירני הינו בגדר מחדל טראגי".
 


לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

פניה ללא התחייבות

מאמרים נוספים בתחום
תביעות תלמידים - תאונות ילדים

לכל תלמיד יש פוליסת ביטוח המבטחת את הילד בגין נזקי גוף כמעט בכל תאונה וזאת במשך כל היממה גם מחוץ לשטח בית הספר.
 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

לעיתים, פעילות במתקני ספורט/שעשועים גורמת לפגיעות ונזקי גוף. הכוונה היא למתקנים כגון: בריכת שחיה, מגלשות, מקפצות, שיט, צלילה, צניחה, רחיפה, רכיבה וכו'.

 

פגיעות ברחוב - תאונה בשטח ציבורי

במקרים מסוג זה קבע בית המשפט כי רשות חייבת לדאוג "במסגרת הסביר", לתקינות שטחים אשר ברשותה. בפסיקות בתי במשפט אין הגדרה מדויקת למושג "במסגרת הסביר", היות ובית המשפט בודק כל פעם את נסיבות המקרה.

 

חיה מועדת - נשיכת כלב

האם אדם אשר נפגע מתקיפת חיה זכאי לפיצויים מבעליו של בעל החיים? כיצד מוכיחים את אשמתו של בעל החיה? האם תיתכן אשמה תורמת של הנפגע?

 

זכויות נפגעי עבירה| קורבנות משפט פלילי ועבירות מין

חשוב מאוד כי נפגעי עבירה יכירו את החוק ויהיו מודעים לזכויותיהם. עמידה על זכויותיכם כנפגעי עבירה יכולה לסייע רבות בהתמודדות עם המשקעים שנשארו כתוצאה מביצוע העבירה כנגדכם וקבלת פיצויי כספי בסיום ההליך הפלילי ממבצע העבירה 

תאונת דרכים את מי תובעים?

הולך רגל – יתבע פיצויים מחברת הביטוח של הרכב הפוגע, נהג הרכב – נהג ברכב אשר נפגע בתאונת דרכים יתבע את חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו הוא נהג... 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים?

 

עצות להכנת תביעת פיצויים כולל טיפול רפואי, עורך דין

כמה טיפים להכנת תביעת פיצויים... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות....

 

שאלות ותשובות - נזקי גוף

שאלות נפוצות בנושאי תאונות דרכים, תאונות עבודה ופיצויים אשר נשאלו ע"י גולשים באתר ...  

פורום אורטופדיה וכירורגיה

פורום בניהולו של ד"ר ליאור מרום רופא בכיר ביחידה לניתוחי עמוד שדרה בקריה הרפואית רמב"ם. הנך מוזמן לשאול שאלות בנושאי אחוזי נכות, פגיעות גוף - אורטופדיה, שיטות טיפול, קבלת חוות דעת מומחה ועוד. ניתן לפנות אל ד"ר מרום לתיאום פגישת ייעוץ רפואי או קבלת חוות דעת לחץ/י כאן המידע הרפואי המוצג בפורום זה נועד למטרות לימוד והשכלה בלבד, ואין לראות בו בדרך כלשהי ייעוץ רפואי.
 

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

אלימות בבית הספר – האם ניתן לחייב את התוקף גם אם הוא ילד?

האלימות בבתי הספר עלולה לגרום לפגיעה פיסית ונפשית בקטינים. לאחרונה ניתן פסק דין אשר עסק בסוגיה זו...

 

תאונות תלמידים, מי אחראי? על אחריות מורים, רשויות ובטיחות

מהם סדרי הבטיחות הנדרשים? מהי אחריות מוסד הלימודים והרשות במקרה של תאונת תלמיד? 

חישוב פיצויים במקרה של תביעת נזקי גוף

על סמך אלו קריטריונים מחשבים פיצויים לנפגע בגין נזקי גוף שנגרמו ...גלה עוד על הזכוית שלך! 

הסוגיה המשפטית - אשם תורם וקטינים

פעמים רבות נטענת על ידי צד הנתבע בתביעה נזיקית טענה של "אשם תורם". טענת הגנה זו, גורסת כי הנזק אשר נגרם לנתבע, קרה לו בעקבות רשלנות אישית שלו, באופן מלא או באופן חלקי... 

שירותי ליווי - האם ראש נזק במסגרת תביעת פיצויים נזיקית?

בית המשפט העליון קיבל את ערעורה של חברת ביטוח בגין החלטת בית המשפט המחוזי אשר קבע כי המערערת תפצה את הנפגע בעלות שירותי ליווי וזאת בגין הפגיעה בתפקוד המיני (אשר הינה תולדה של תאונת דרכים)...

 

תאונה בגן ילדים - 200,000 שקלים פיצויים

בית המשפט פסק פיצויים בסך 200,000 שקלים בגין תאונה בגן ילדים בתל אביב. האם הגננת הפרה את חובת הזהירות המוטלת עליה מתוקף תפקידה?

 

האם ילד אשר נפגע בקייטנה במהלך גלישה במגלשה מתנפחת יזכה לפיצויים?

ילדים רבים בישראל מבלים בקייטנות במהלך חופשת הקיץ. אי לכך, תאונות תלמידים אינן תופעה אשר מאפיינת רק את שנת הלימודים...

 

תלמידים בג'נין נפגעו בגין התפוצצות רימון, האם רשלנות המדינה?

הבסיס הצה"לי "שאנור", אותו הכירו היטב בעיקר לוחמי חטיבת הצנחנים, ננטש במסגרת תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה בשנת 2006...

 המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.