www.what2do.co.il

תביעה נגד משרד החינוך בעקבות טביעת תלמיד בטיול שנתי

דרגו את המאמר

תביעה נגד משרד החינוך בעקבות טביעת תלמיד בטיול שנתי

תביעה נגד משרד החינוך בגין תביעה בחמי טבריה

 

לפני מספר ימים מצאו שני נערים ערבים-ישראליים את מותם במאגר מים בקיבוץ ליד קריית אתא. הנערים, אשר נכנסים למים על גבי רפסודה שהייתה בסמוך למאגר, התהפכו בשעת לילה מאוחרת. מתוך שבעת הנערים, שניים לא הצליחו למצוא דרכם חזרה וטבעו למוות.

 

במקרים רבים של תאונות תלמידים, ניתן לבחון אפשרות של הגשת תביעת פיצויים כנגד האחראים למחדל. כאשר מדובר בילדים, לא אחת הם מבוטחים בפוליסות תאונות אישיות גם בעבור נזקים אשר נגרמים להם מחוץ לשעות הלימודים. כיצד אפוא ניתן לבחון מקרה של טביעה אשר ארעה כחלק מפעילות בית הספר? האם במקרה זה פתוחה בפני ההורים הדרך להגיש תביעה כנגד המדינה ומשרד החינוך.

 

דוגמא לכך ניתן לראות בתביעה אשר הוגשה על ידי משפחתו של נתנאל אירני, תלמיד ירושלמי אשר טבע למוות בחמי טבריה (במהלך טיול שנתי מטעם התיכון בו למד). מדובר בתביעה נזיקית אשר הוגשה על ידי משפחת אירני כנגד משרד החינוך, רשת "אורט" וחמי טבריה.

 

האם דו"ח משרד החינוך נכתב כדי למנוע תביעה?


התאונה המצטערת אירעה כאשר אירני, תלמיד מכללת "אורט" בגבעת רם בירושלים, יצא לטיול שנתי במסגרת בית הספר. במהלך הטיול השנתי בילו התלמידים, בין השאר, בבריכת הגופרית המחוממת בחמי טבריה. עם זאת, טבילה זו הייתה, לדאבונה של משפחת אירני, בעלת תוצאות טראגיות. אירני טבע, חולץ על ידי חבריו מהמים. ולצוות הרפואי אשר הגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותו.

 

לאחר האירוע, הקים משרד החינוך ועדה פנימית אשר הייתה אמורה לבחון את נסיבות המקרה ולהגיש מסקנותיה. עותק מדו"ח הועדה הועבר גם למשפחת המנוח.

 

      קראו עוד בתחום:


הוריו של אירני טענו כי משרד החינוך הקים ועדה אשר הייתה אמורה לחקור את האירוע, אך דו"ח החקירה והמלצותיה היו רכים ותוך ניסיון להקשות על הגשת תביעה עתידית. אתר "הארץ" פרסם באופן מלא את הדו"ח אשר לפיו נראה כי חלק גדול מהוראות הביטוח לא יושם על ידי בית הספר. בין השאר, בית הספר לא הקפיד כנדרש על נוכחותם של מורים לצד התלמידים המשתעשעים במים.


כאמור, משפחת אירני הגישה תביעה נזיקית בעקבות האירוע לבית המשפט המחוזי בירושלים. אחותו של אירני טענה כי נציג משרד הבריאות מסר למשפחה דו"ח חדש, ערוך ומעודן, אשר מטרתו - לדבריה - למנוע הגשת תביעה.

 

בכתב התביעה טוענת המשפחה כי השוואה בין שני הדו"חות מראה באופן ברור ניסיונות של לגלגל את האחריות מפתחו של משרד החינוך. "רשימת המחדלים הארוכה והמפורטת אשר הופיעה בדו"ח המקורי, צומצמה באופן משמעותי", טוענים התובעים, "מרבית דרישות הביטחון לא בוצעו ומותו של אירני הינו בגדר מחדל טראגי".
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?
שלח

מאמרים נוספים בתחום

את מי תובעים במקרה של נזקי גוף לילד לאחר תאונה? האם ילדך מבוטח בפוליסת ביטוח? מאמרים , פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

נפגעת עקב מפגע ברחוב? נגרם לך נזק? מאמרים, פסקי דין ופנייה אל עורכי דין באתר... 

את מי תובעים במקרה של נשיכת כלב? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הנזיקין... 

חשוב מאוד כי נפגעי עבירה יכירו את החוק ויהיו מודעים לזכויותיהם. עמידה על זכויותיכם כנפגעי עבירה יכולה לסייע רבות בהתמודדות עם המשקעים .... 

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

נפגעת? איך להיזהר מטעויות בדרך להכנת תביעת פיצויים מקצועית ... כנסו ותרוויחו! 

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

נפגעת בתאונה? שאלות נפוצות שנשאלו ע"י גולשים בתחום הנזיקין - תאונות, נזקי גוף ופיצויים.... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.