www.what2do.co.il

מאמרים אחרונים - נזקי גוף - פגיעות אחרות

פציעה במהלך ספורט אתגרי, כיצד ניתן לקבל פיצויים?
בשנים האחרונות עלה באופן משמעותי הביקוש לפעילות ספורט אתגרי. לצד ההנאה שבעניין, פעילות זו כוללת מטבע הדברים גם סכנות ופציעות רבות. כיצד ניתן לקבל פיצויים על נזק גוף שנגרם תוך ביצוע פעילות ספורט אתגרי?

אלימות בבית הספר: מי יפצה תלמיד שנפצע בקטטה?
פעמים רבות מעורבים תלמידים בקטטות במהלך הלימודים. במקרה שנגרם לתלמיד נזק גוף עקב אלימות שהפעיל כלפיו תלמיד אחר ניתן להגיש תביעת פיצויים נגד בית הספר. במסגרת התביעה יידרש הנפגע להוכיח כי צוות המורים התרשל והפר את חובת הזהירות שלו כלפיו

פציעה עקב נפילת חומרי בניין, מי ישלם פיצויים?
כדי להוכיח קיומה של רשלנות המזכה בפיצוי, על הנפגע להוכיח שלוש דרישות מצטברות שרק עם הוכחתן יוכל לקבל פיצויים על הנזקים שנגרמו לו. על הנפגע להוכיח כי הייתה התרשלות של המזיק, שנגרם לו נזק גוף באירוע וכי קיים קשר של סיבה ותוצאה בין ההתרשלות לבין הנזק

נזקי גוף עקב החלקה בחוף, מי אחראי לשלם פיצויים?
מורה לחינוך גופני שנפל ונחבל באחד מחופי הכנרת, הגיש תביעת נזקי גוף נגד חברת הניקוז האחראית על המקום וזכה בפיצויים בסך של 80,000 שקלים.

סלקציה בכניסה למועדון, האם מדובר באפליה המצדיקה פיצויים?
תביעה לתשלום פיצויים הוגשה בגין אפליה אסורה מחמת מין בכניסה למועדון בהרצליה, בטענה שגיל הכניסה לגברים עומד על 23 שנים, בעוד שגיל הכניסה לנשים נמוך יותר.

נפילה בחנות, מתי אפשר לתבוע פיצויים?
אדם שנגרמו לו נזקי גוף בעקבות נפילה בחנות, רשאי להגיש תביעה לפיצויים בגין התרשלות של בעל המקום שהובילה לפציעתו, כגון אי התקנת מעקה בטיחות לצד מדרגות, אי שמירה על ניקיון, רצפה רטובה, אי שילוט מתאים וכדומה.

פציעה באימון קרוספיט, מתי ניתן לתבוע פיצויים?
כדי להגיש תביעה לתשלום פיצויים בגין פציעה שאירעה במהלך אימון קרוספיט, נדרשת חובת זהירות של הפוגע, שיכול להיות בעל המכון, מאמן כושר או כל גורם רלוונטי אחר - כלפי המתאמן שנפגע.

נפילה על רצפה רטובה במועדון, כיצד לקבל פיצויים בגין נזקי גוף?
אדם אשר בעת בילוי במועדון ריקודים, נתקל במכשול כלשהו ונפגע כתוצאה מהנפילה, כמו רצפה רטובה, מדרגות תלולות ללא מעקה ומפגעים בטיחותיים נוספים, זכאי לקבל פיצויים בגין נזקי גוף.

פיצוי על נפילה ברחוב, מתי תוגש תביעה?
פקודת הנזיקין קובעת שני תנאים מצטברים שכאשר הם מתקיימים, אדם שנגרם לו נזק עקב נפילה ברחוב, יכול לדרוש פיצויים מהגורם אשר גרם למכשול או שהיה אחראי על המקום שבו היה המפגע.

פגיעה בפרטיות עקב האזנות סתר, מתי תוגש תביעה לפיצויים?
חוק הגנת הפרטיות אוסר על מעקבים והאזנות סתר ואף אוסר על פרסום של מידע שהגיע באמצעות האזנות סתר ושימושו כראיה בבית משפט.

עדות יחידה במשפט אזרחי, באילו מקרים?
במסגרת תביעת פיצויים בהליך האזרחי, במקרים מסוימים מסתפק בית המשפט בעדות יחידה על פי סעיף 54 לפקודת הראיות, כאשר העדות היחידה אינה נתמכת בראיות או בעדויות נוספות לאירוע.

נזקי גוף עקב רשלנות באש, כיצד להגיש תביעת פיצויים?
בחובת הראיה ברשלנות באש, כמו במקרה של שריפה, הצתה או שאיפת עשן, נטל ההוכחה לעניין יסוד ההתרשלות מועבר אל הנתבע, שהוא בעל השטח או הרכוש שמהם פרצה האש, ועליו להוכיח שלא התרשל.

תביעה נגד עירייה עקב נפילה ברחוב, כיצד לקבל פיצויים?
העירייה או הרשות המקומית חייבות לדאוג לביטחון הציבור ולתקן כל מפגע המסכן את הציבור הנמצא בשטחן, ועליהן לנקוט באמצעים סבירים כדי למנוע או לצמצם את הסיכון לתאונות ברחוב.

נפילה בבית, איך ניתן לקבל פיצויים?
אדם שנפל בבית וכתוצאה מהנפילה איבד את כושר תפקודו, יכול בהתקיים תנאים מסוימים לקבל דמי תאונה מהמוסד לביטוח לאומי, בתנאי שאין מדובר בתאונת עבודה או בתאונת דרכים.

מהי נכות תפקודית וכיצד מחשבים אותה?
הנכות התפקודית בוחנת את אי כושר השתכרותו של הנפגע עקב פציעתו או פגיעתו. ועדה רפואית בוחנת את פגיעתו הפיזית והנפשית של אדם ובהתאם למבחנים קבועים מראש קובעת את סוג הפגיעה ורמת אחוזי הנכות.

תביעה נזיקית בעקבות מותו של אדם - תביעת תלויים או תביעת עיזבון?
אדם נפטר בעקבות רשלנות, מחדל או מעשה. מה ההבדל בין תביעת תלויים לתביעת עיזבון?

הגנה עצמית כטענה משפטית במסגרת תביעה בגין תקיפה לפי פקודת הנזיקין
אדם אשר נגרמו לו נזקי גוף בגין תקיפתו הגיש תביעה כנגד התוקף. האם התוקף יוכל להעלות טענת הגנה עצמית בתביעה נזיקית?

כלב נובח חתול מיילל - מטרד לציבור ומטרד ליחיד
האם בית המשפט רשאי לפסוק פיצויים לאדם אשר סובל בעקבות בעל חיים הנמצא בבעלות שכנו?

עיקרון הקטנת הנזק
מהו עיקרון הקטנת הנזק? האם ניתן לדרוש מהנפגע לחזור לעבודה? האם יש לצפות מנפגע לעבור ניתוח פלסטי?

תשלום עיתי לאחר תאונה במסגרת השנים האבודות
פסיקת פיצויים לאחר תאונה בגין השנים האבודות הינה נפוצה בתביעות בהן נגרמו נזקי גוף קשים ומוות. כיצד יש לאזן בין פסיקה זו לבין תשלום עיתי?

1  2  3  4  5  לעמוד הבא   >>