www.what2do.co.il

רשלנות רפואית באבחון שפעת החזירים

דרגו את המאמר

רשלנות רפואית באבחון שפעת החזירים

רשלנות רפואית באבחון שפעת החזירים

זה התחיל כמגפה מקומית במקסיקו והתפשט במהרה לארה"ב ולשאר העולם. בשבועות האחרונות העיתונים מלאים בנבואות קודרות באשר להתפשטות המחלה גם בישראל. משרד הבריאות חוזה שמאות אנשים ימותו בישראל השנה משפעת החזירים או מסיבוכים שלה.

 

שפעת החזירים משגעת את כולנו ורבים מהאזרחים נכנסים לפאניקה וכאשר יש תמותה ומחלות, גם עורכי הדין נכנסים לתמונה. הרופאים מפחדים ממקרים של אבחון לא נכון, והקרובים של האנשים שנפגעו (ואף מתו) מאיימים בתביעות משפטיות. בכתבה זו נדון בסוגיית הרשלנות הרפואית באבחון שפעת החזירים בישראל.

האם אבחון לא נכון מהווה רשלנות רפואית?

ביולי 2009 מת חולה בן 34 משפעת החזירים לאחר שהגיע מספר פעמים לבית חולים מסוים בישראל והמחלה לא אובחנה. האם משפחתו יכולה לתבוע את בית החולים על רשלנות רפואית? נסיבות המוות עדיין לא נחקרו באופן סופי, אך בית החולים החליט בכל מקרה להקים וועדה חיצונית שתבדוק את המקרה. המשפחה של הנפטר מצידה, התלוננה על טיפול כושל המהווה לדעתה רשלנות רפואית.

 

השאלות שעלו הן רבות - מדוע לא אובחנה המחלה בזמן? מדוע הוחזר החולה לביתו מספר פעמים מבלי שקיבל טיפול הולם? מדוע רק כאשר הגיע החולה בפעם השלישית לבית החולים הוא אושפז? התשובות לכל השאלות הללו לא ברורות עדיין, ואם תחליט המשפחה לתבוע את בית החולים על רשלנות רפואית - הן תתבררנה בבית המשפט.

יש חשיבות לאבחון מוקדם

כמו במחלות רבות, גם במקרה של שפעת החזירים, יש חשיבות רבה לאבחון מוקדם של המחלה. במקרה הזה, המשפחה התלוננה כי לא היה כל אבחון וכי החולה נשלח לביתו למרות שהגיע לבית החולים עם שיעול כבד, כאבי גרון וכאבי ראש. ככל שהשפעת מאובחנת מוקדם יותר, כך קל יותר להילחם בה, ובמקרה הזה, לא רק שלא אבחנו את השפעת, אלא פשוט שלחו את האדם לביתו פעמיים.

 

רק בפעם השלישית הוא אושפז, אך זה כבר היה מאוחד מדי. המשפחה למעשה טוענת שבשל העובדה שלא אבחנו את השפעת בזמן, בסופו של דבר מת החולה. כמובן שכאשר לא מאבחנים את המחלה בזמן, קשה יותר לתת טיפול הולם, ולכן לאבחון המוקדם יש משמעות מכרעת.

על מה התלוננה המשפחה?

מלבד העובדה שהשפעת לא אובחנה בזמן, המשפחה התלוננה גם על כך שהצוות הרפואי בבית החולים התרשל בכמה עניינים נוספים. המשפחה טענה כי לא שמו את החולה בבידוד (אלא במחלקה לטיפול נמרץ), לא הזהירו את המשפחה על הסכנות (ולכן הם לא לבשו מסכות כשביקרו אותו) ובנוסף - לא נתנו לו את תרופת הטמיפלו כנדרש.

 

האם כל אלה מהווים רשלנות רפואית? את זה יצטרך בית המשפט לקבוע במידה והעניין יגיע לפתחו. כמובן שכל מי שרוצה להגיש תביעה על רשלנות רפואית, מומלץ שיתייעץ לפני הגשת התביעה עם עורך דין המבין בתחום על מנת לברר את סיכויי התביעה.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

מהי רשלנות רפואית?

מהי רשלנות רפואית? למי מגיע פיצוי? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

את מי תובעים?

נפגעת עקב רשלנות רפואית? את מי תובעים בגין נזקי הגוף שנגרמו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

התיישנות ברשלנות רפואית

מתי תתיישן עילת תביעה בגין רשלנות רפואית? מאמרים, פסקין דין ופניה אל עורכי דין באתר 

עורכי דין רשלנות רפואית איך לבחור עורך דין?

נפגעת עקב רשלנות רפואית? איך לבחור עורך דין מתאים למקרה רשלנות רפואית? 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

מתי תוגש תביעת רשלנות רפואית?

מתי תוגש תביעת רשלנות רפואית? נגד מי תוגש התביעה? מאמרים, פסקי דין ופני אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית - ניתוחים

השאלות אשר יעמדו להכרעה בבית המשפט הן, האם עמד הרופא בדרישות הרפואיות לביצוע הניתוח או שהיתה התרשלות מצדו בביצוע הניתוח, במעקב לאחר הניתוח ובדרך טיפולו במהלך כל התקופה. 

רשלנות רפואית - אבחון לקוי

אחד הגורמים השכיחים בתחום תביעות רשלנות רפואית הוא אבחון לקוי של מחלה או גידול או טעות באבחון או איחור באבחון מחלה קשה כגון סרטן, מחלה קשה... 

רשלנות רפואית בלידה - הריון

רשלנות רפואית בלידה או במהלך הריון...מידע משפטי, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

טעויות אולטראסאונד והקשר לרשלנות רפואית

בדיקת האולטראסאוד הראשונה מתבצעת ע"י רופא מומחה ( גניקולוג, מילדות ) וזאת בין השבוע ה - 17 ל - 22. הבדיקה השניה מתבצעת בין השבוע ה - 24 ל - 28... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.