www.what2do.co.il

הסברים קצרים על: נזקי שריפה, אש, שטפון, פריצה, זדון, מים

דרגו את המאמר

הסברים קצרים על: נזקי שריפה, אש, שטפון, פריצה, זדון, מים

פוליסות הביטוח מכסות מגוון רחב של נזקים, בהתאם לסיכונים, דרישות המבוטח והמבטחת. ביטוח נזקים, אש, מים, שטפון, מבנים, גניבות מערכות חימום, פריצות, זדון ועוד...

ביטוח עסק
:

ביטוח עסק מכסה נזקים אשר נגרמו לתכולת ומבנה העסק. תכולת בית העסק כוללת מכונות, כלי עבודה, ריהוט משרדי, מלאי העסק, סחורה, חומרי גלם וחומרי אריזה.ביטוח עסק מכסה מקרי נזק שנגרמו למבנים כתוצאה מן האירועים הבאים: אש, ברק, התפוצצות, התבקעות או עליית מיכלי מים על גדותיהם, דליפת דלק או שמן מכל מערכת חימום מרכזית, נזקים הנובעים מהתנגשות עם כלי רכב או בעלי חיים, נפילת כלי טיס או חפצים שנפלו ממנו, נזקי פריצה למבנה או נסיון לפרוץ, התמוטטות מדפים, שבר שמשות, פעולות בזדון, פרעות ומהומות ופינוי הריסות וכדומה.
 
ביטוח משרד:

מבנה המשרד ותכולתו הינם בעלי חשיבות רבה לפעילות השוטפת המתנהלת במשרד. פוליסה לביטוח המשרד כוללת מגוון כיסויים אפשריים כגון: מבנה, תכולה, מערכות ממוחשבות, ציוד אלקטרוני ועוד.
 
ביטוח מבנים:

ביטוח מבנים נעשה כאשר המבטח משלם לבעל הפוליסה פיצוי מוסכם, במקרה של נזק או תאונה בלתי צפויה למבנה, תמורת תשלום פרמיה מוסכמת, על פי תעריף מבנה (ללא התכולה).
 
אם הדירה או העסק נמצאים בבית משותף, נכלל בביטוח גם הרכוש המשותף בבית, לפי שיעור חלקו של המבוטח בו.
ביטוח מבנה כפוף ל"עקרון השיפוי", לכן המבוטח יפוצה בשיעור הנזק, עד לסכום הביטוח ולא מעבר לכך.
הפוליסה לביטוח מבנים מכסה סיכוני אש, ברק, התפוצצות, סערה, רעידת אדמה ונזקי טבע אחרים, פריצה, שוד, נזקי צנרת והצפות, נזקי מתקני הסקה, דוודים, מערכות סולריות ומתקני טלפון וחשמל השייכים למבנה הדירה,נזקי גוף ורכוש לצד ג', נזקים של כל החלקים הקבועים במבנה הדירה או שמחוברים אליה חיבור של קבע ועוד. 
 
ביטוח תכולה- 

ביטוח זה מעניק כיסוי לרכוש המצוי בבית ולרכוש השייך לאחרים ונמצא באחריות המבטח (כפוף למגבלות סכום הביטוח). הביטוח חל גם במקרים נוספים כפי שצוינו לעיל. שווי התכולה נקבע על פי הצהרות המבוטח או באמצעות בדיקה המתבצעת על ידי סוקר עצמאי. שכר טרחת הסוקר משולם על ידי חברת הביטוח כשירות למבוטח.
 
ביטוח התכולה אינו כולל רכוש הנמצא בגינת הבית, בחדרי המדרגות וכדומה, ואינו כולל חפצי ערך, בעלי חיים, כלי רכב, נגררים, כלי שיט, כלי טיס, ניירות ערך, אגרות חוב, תעודות מניה, תעודות מלווה, חוזים ויתר מסמכים, כלי נשק וכדומה. עבור כל אלה יש לרכוש ביטוח נפרד, המהווה תוספת לפוליסה.
 
בעל דירה ובית חשופים לסיכונים שונים העלולים לגרום לנזקים כספיים משמעותיים: למשל, שריפה, נזקי טבע, תביעה כנגד המבוטח במקרה ובו נגרם נזק לגופו או לרכושו של צד שלישי ומקור הנזק הוא בביתו של המבוטח.
 
חשוב לזכור כי שריפה עלולה לכלות את כל הרכוש ולהותיר את בני המשפחה חסרי כל כאשר פריטים בעלי ערך יאבדו לנצח.  כמו כן, חשוב לזכור כי עובדי משק בית, מטפלות, גננים וכדומה, יכולים להפגע גם במהלך עבודתם בבית המבוטח, ובמקרה זה יהיה על המבוטח לפצותם עבור הנזק, בסכומים גבוהים מעבר לתגמולי הביטוח הלאומי שישולמו להם.
 
לסיכום: ביטוח הדירות בישראל מבוסס על תנאי מינימום שנקבעו בתקנות לפי חוק פיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח) התשמ"א- 1981, המהווה כחוק מגן עליו ניתן להתנות רק לטובת המבוטח. תנאי מינימום אלה מתייחסים לביטוח נזק רכוש כנגד סיכונים מפורטים בלבד! ומכאן, מרחיבה כל חברת ביטוח את הפוליסה כראות עיניה, כך שיש מקום להשוות, לבדוק ולהתאים את הפוליסה הנחוצה למבוטח הספציפי.

 
ביטוח מקיף והרחבות

ביטוח מקיף לרכב כולל בבסיסו את הפוליסה לצד שלישי, ובנוסף את הכיסויים הבאים:
אש, ברק, התפוצצות, התלקחות, התנגשות מקרית, התהפכות, תאונות הרכב, גניבה שבעקבותיה לא נמצא הרכב במשך 30 ימים, שיטפון, סערה וסופה, התפרצות הר געש ומעשה זדון.
הפוליסה גם מורחבת לכסות הוצאות מוגבלות בסכום להגנה משפטית וכן, הוצאות לגרירת הרכב ממקום הארוע למוסך הקרוב.
ניתן להרחיב את הפוליסה כך שתכסה מקרים של גרירה, שמשות, רדיו, הרחבת הביטוח של צד שלישי בשל נזקי גוף שביטוח החובה אינו מכסה, רכב חלופי, הגנה משפטית רחבה ללקוח ועוד.
לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף המכונה " מכונת אמת " הנו מכשיר מכני שמטרתו להעריך את אמיתות דברי הנבדק 

חוקרי הביטוח

כיצד מומלץ לנהוג במקרה ונתקלת בחוקר חברת הביטוח? מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הפיצויים 

תביעת קבלן - ליקויי בניה

מידע משפטי אודות ליקויי בניה ותביעה נגד קבלנים ... פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתביעות בגין ליקויי בניה 

מהו ביטוח רכוש, ביטוח מבנים ודירות?

ביטוח מבנים נעשה כאשר המבטח משלם לבעל הפוליסה פיצוי מוסכם, במקרה של נזק או תאונה בלתי צפויה למבנה, תמורת תשלום פרמיה מוסכמת, על פי תעריף מבנה  

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

תביעות קטנות - רשמים ועצות

עצות לעומדים בבית המשפט לתביעות קטנות במקרה של תביעות פח - נזקי רכוש ... 

חלפים - מקוריים, משומשים או תחליפיים

המבטחות והשמאים מטעמם כופים על המוסכים והמבוטחים שימוש בחלפים כאלה ואחרים מטעמים של אינטרס כלכלי מובהק ובפרק זה אשתדל לפזר את הערפל הקיים בדבר זכויות הצרכן (בעל הרכב) ובדבר סוגי החלפים הקיימים בשוק למען יבין הקורא על מה בעצם מדובר 

חוק חוזה הביטוח

חוק חוזה הביטוח ... נוסח החוק, מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הביטוח 

טעויות נפוצות תביעות רכב

טעויות נפוצות בסילוק תביעות רכב כנגד מבטחת אשר מנסיוני קורות לעיתים .... 

ביטוח עסק ומשרד - נזקי טבע, טרור, רכוש, מאגרי מידע

ביטוח עסק מכסה נזקים אשר נגרמו לתכולת ומבנה העסק ... פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בדיני ביטוח המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.