www.what2do.co.il

פיצויים בגין תקיפה לאחר סכסוך שכנים

דרגו את המאמר

פיצויים בגין תקיפה לאחר סכסוך שכנים

פיצויים לאחר תקיפה בעקבות סכסוך בין שכנים


בית המשפט פסק פיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לבני זוג בעקבות תקיפה מצד שכניהם. התובעים והנתבעים, אשר גרו בשכנות אחד לשני, היו מסוכסכים ביניהם. במהלך השנים אף הוגשה על ידי הנתבעים תביעה כנגד התובעים על (תביעה שנדחתה ברובה).

 

על פי טענות התובעים, באחד הימים, יצאה התובע מביתו על מנת להשליך פח לאשפה, כאשר לפתע החל בנם של הנתבעים, קטין בן 14, לקלל אותו וליידות לעברו אבנים. התובע טען כי הוא הזהיר את הקטין ואמר לו כי במידה והוא ימשיך להשליך אבנים לעברו הוא ייאלץ לפנות למשטרה. הקטין החל לצעוק לעזרה ומן הבית יצאו הנתבעים כאשר הם חמושים במוט ברזל וקרש עץ.

 

      קראו עוד בתחום:

 

התובע טען כי הנתבעים הפליאו בו את מכותיהם, ואף באשתו אשר יצאה לסייע לו. בעקבות האירועים הובהל התובע לבית החולים. התובעים הגישו בקשה לבית המשפט מכוח החוק למניעת הטרדה מאיימת ובית המשפט קיבל את גרסתם באופן מלא. האם התובעים יהיו זכאים גם לפיצויי כספי במסגרת תביעה נזיקית בהליך אזרחי?

 

איזה גרסה היא הנכונה?


בית המשפט נדרש אפוא להכריע בין שתי הגרסאות אשר הוצגו בפניו. מצד אחד, גרסת התובעים לכך שהתובע ואשתו הותקפו באכזריות על ידי הנתבעים. מצד שני, גרסת הנתבעים כאילו התובע תקף את בנם הקטין ולאחר מכן אותם. כמו כן , השופט התייחס גם להחלטתו של השופט רומנוב במסגרת הבקשה לפי החוק למניעת הטרדה מאיימת.

 

מדובר בהחלטה אשר התקבלה על ידי השופט לאחר שמיעת עדויות הצדדים והתייחסות לראיות הרלבנטיות. השופט רומנוב קבע באופן חד משמעי כי הוא מעדיף את גרסתם של התובעים על פני עדות הנתבעים. עם זאת, מדובר בדיון בבקשה מכוח החוק למניעת הטרדה מאיימת, ולא בפסק דין פלילי אשר שמע את מכלול הנסיבות בצורה מעמיקה. אי לכך, לא קמה לתובעים הזכות לטעון כנגד הנתבעים השתק פלוגתא.


בית המשפט קיבל את טענות התובעים וקבע כי הם הוכיחו את גרסתם. לא היו ראיות לכך שהתובע נפצע בסיטואציה אשר איננה קשורה לתקיפה. התובע ואשתו דיווחו על אירוע התקיפה גם בבית החולים וגם במשטרה. כמו כן, הפציעות מהם סבל התובע התיישבו בהחלט עם טענות התובעים, ואין במסמכים הרפואיים כדי לשלול את טענות התקיפה. העד העיקרי אשר יכול היה לסתור את עדות התובעים היה בנם הקטין, אשר עדותו נקבעה כלא אמינה.

 

הגנה עצמית?

 

האם הגנה עצמית? בית המשפט קבע כי גם דין טענה זו להידחות. העובדה היא כי התובעים ובנם לא העידו על נזק גוף אשר נגרם להם, שמטה את הקרקע מתחת לטענות ההגנה העצמית. בפסק הדין נכתב כי לא ייתכן שתוכר ההגנה העצמית כאשר הצד "התוקף" מגיע לבית חולים, ואילו הצד "המותקף" יוותר ללא פגע.

 

זאת ועוד, הקטין העיד מספר פעמים בנוגע ל"מכות" אשר קיבל מהתובע, אך כל גרסה הייתה שונה באופן משמעותי מרעותה (פעם סתירה, פעם בעיטה, פעם סתירה ובעיטה, פעם כמות בלתי ידועה של מכות יבשות).


לסיכום, בית המשפט פסק לתובעת פיצויים בסך 7,500 שקלים בגין הכאב והסבל. עבור התובע, בית המשפט פסק פיצויים בסך 30,000 שקלים בעבור הכאב והסבל, 10,000 שקלים נוספים בגין אובדן כושר השתכרות ופנסיה, ו-5,000 שקלים נוספים עבור תרופות והוצאות רפואיות. כמו כן, נפסק כי הנתבעים ישלמו לתובעים הוצאות משפט בסך של כ-12,000 שקלים.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.