www.what2do.co.il

תביעת פיצויים בגין נזקי גוף כנגד ערוץ 10 בעקבות נפילה ב``לעוף על המיליון``

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 1.0 מתוך 5

תביעת פיצויים בגין נזקי גוף כנגד ערוץ 10 בעקבות נפילה ב``לעוף על המיליון``

תביעה נגד ערוץ 10 – נפגעה בשעשועון "לעוף על המיליון"


צעירה אשר השתתפה בשעשועון הטלוויזיה "לעוף על המיליון", המשודר בערוץ 10, הגישה תביעה כנגד הערוץ בגין נזקי גוף שנגרמו לה במהלך התוכנית. שעשועון הטלוויזיה הפופולארי מורכב משאלות טריוויה המופנות כלפי המתמודדים כאשר מתמודד אשר איננו מצליח לענות את התשובה הנכונה מופל על ידי פתיחת דלת מתחת לרגליו. הצעירה, אשר השתתפה בתוכנית, טוענת כעת כי נפילתה גרמה לה לנזקים שונים. אי לכך, הוגשה על ידה תביעה כנגד חברת "יולי – אוגוסט תקשורת והפקות", אשר מפיקה את התוכנית, וכנגד ערוץ 10. לטענתה, פציעתה נבעה כתוצאה מרשלנות מקצועית של הנתבעות וחוסר אחריותן.

 

      קראו עוד בתחום:


בכתב התביעה נטען כי התובעת השתתפה בצילומי השעשועון לפני כשמונה חודשים ואף זכתה בסכום של כ-50,000 שקלים. חרף זכייתה בכסף, הופלה הצעירה דרך דלת המפסידים, וזאת מבלי שהייתה מוכנה לכך. הצעירה טענה כי פתיחת הדלת גרמה לה לתחושה כאילו האדמה נפערה מתחת רגליה. כתוצאה מכך נפלה התובעת לקומה שמתחת, מגובה של מספר מטרים. ב"כ התובעת טוענים כי כאשר הרצפה מתחת למרשתו נפתחה, הייתה תקלה בדלתות ורק אחת הדלתות נפתחה. אי לכך, התובעת נפגעה בשפת הפיר ונחבלה קשות. כמו כן, נטען כי התובעת טופלה על ידי החובש במקום באופן שטחי בלבד, ולאחר שהתאוששה היא התבקשה להשתתף בצילומי המשך "זאת תוך שהיא המומה, מושפלת וכואבת, ובשל רצון שלא למנוע להפקת התוכנית נזקים". התביעה הוגשה על סך של כ-100,000 שקלים, וזאת בגין נזקי גוף, הפסד ימי עבודה, כאב וסבל ועוגמת נפש.

 

בסוף שנה שעברה - 207,000 שקלים פיצויים בגין נפילה בתוכנית


לא מדובר בפעם הראשונה אשר מוגשת כנגד ערוץ 10 וחברת הפקות עימה הוא עובד תביעה נזיקית. בספטמבר 2010 פסק בית המשפט השלום בתל אביב פיצויים בסך 207,000 שקלים עבור אדם אשר הוזמן לתוכנית בהפקת מימד עבור ערוץ 10, ובעקבות רשלנות חברת ההפקה ואולפני ג.ג. נפל מטריבונה מגובה רב. במקרה זה, התביעה הוגשה כנגד ערוץ 10, חברת ההפקות, החברה המפעילה את האולפנים, ומפעל הפיס (אשר התוכנית הופקה בשיתופו). התביעה כנגד ערוץ 10 ומפעל הפיס נדחתה. נקבע כי ערוץ 10 ומפעל הפיס, בנסיבות המקרה, עמדו באחריות כלפי הנפגע וזאת כאשר הן התקשרו עם חברת הפקות ידועה, מקצועית ומיומנת. כמו כן, צוין כי התוכנית צולמה באולפני ג.ג., אשר ידועים כאולפנים מן השורה הראשונה בישראל.


הלכה פסוקה היא כי חובת הזהירות הקונקרטית דורשת נקיטה באמצעי זהירות סבירים, וישנם מקרים בהם אין אמצעי זהירות טוב יותר מהעברת הסמכות לאדם מיומן. ערוץ 10 ומפעל הפיס התקשרו לשם צילום התכנית עם חברת הפקות ואולפנים בעלי שם, ובכך יצאו ידי חובתם כלפי הנפגע. האחרון זכה לפיצויים בגין רשלנותם של הגורמים המקצועיים, כאמור.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.