www.what2do.co.il

כלב מסוג פוינטר תקף הולכת רגל - 300,000 שקלים פיצויים

דרגו את המאמר

כלב מסוג פוינטר תקף הולכת רגל - 300,000 שקלים פיצויים

פיצויים בגין תקיפת כלב פוינטר – 300,000 שקלים


פעמים רבות מונחות לפתחן של הערכאות השונות תביעות בגין תקיפות כלבים. פקודת הנזיקין, אשר מכוחה מוגשות תביעות אלו, כוללת הוראת חוק ספציפית אשר קובעת כי בעליו של כלב יהיה חייב בתשלום פיצויים בגין נזקים שנגרמו כתוצאה תקיפת החיה.

 

הפקודה מוסיפה כי בעליו של הכלב יהיה חייב בפיצויים ללא קשר לשאלה האם הייתה התרשלות מצידו או לאו. מדובר אפוא בהוראת חוק אשר מטרתה הינה להקל את דרכם של הנפגעים אשר סובלים מנזקים שונים בגין תקיפת כלב. דהיינו, כל אשר עליהם להוכיח הוא את אירוע התקיפה ושיעור הנזק. גם במקרים בהם בעל הכלב יוכיח שהוא לא התרשל בשמירה על הכלב, עדיין הוא יהיה חייב לשלם פיצויים לנפגע.


יש לציין כי ישנם מספר מקרים בהם לא תוטל אחריות על בעל הכלב. מקרים אלו מאפיינים תקיפת כלב כתוצאה מאשמתו של הנפגע. לדוגמא, השגת גבול במקרקעין ותקיפה של כלב שמירה, תקיפת בעל הכלב (או מי מבני משפחתו), והתגרות בכלב. 

 

הכלב ללא רצועה


במקרה אשר נדון לאחרונה בבית המשפט, נפסקו פיצויים גבוהים במיוחד עבור אישה שהותקפה על ידי כלב ללא רצועה בעת שעסקה בפעילות ספורטיבית ליד ביתה. בית המשפט השלום בראשון לציון פסק פיצויים בשיעור גבוה במיוחד עבור התובעת במקרה זה.

 

     תקיפות כלבים, קראו עוד:


התובעת טענה כי כלבו של הנתבע, מזן פוינטר, קפץ עליה והפיל אותה לקרקע באופן בו נגרמו לה נזקי גוף שונים. לטענתה, כתוצאה מהתקיפה היא שברה את ידה ואת הירך ונזדקקה לטיפולים רפואיים שונים.

 

הנתבע טען כי יש לגלגל את האחריות לפיצויים לפתחה של חברת הביטוח. חברת הביטוח טענה, לעומת זאת, כי אין היא אחראית לנזקים שנגרמו על ידי הכלב וזאת משום שהוא לא היה קשור ברצועה במועד האירוע. בית המשפט קיבל את טענות חברת הביטוח וקבע כי אכן בעל הכלב הוא האחראי לשלם הפיצויים.


מדובר באירוע אשר התרחש בשנת 2005. התובעת, תושבת אחד המושבים בעמק חפר, יצאה מביתה לצרוך אימון הכושר היומי שלה. בעוד היא צועדת במהירות באחד מרחובות המושב, היא הבחינה בכלבו של הנתבע כאשר הוא מתקרב אליה במהירות. התובעת נבהלה אך המשיכה בצעדתה ולפתע זינק עליה הכלב באגרסיביות והפיל אותה לרצפה.

 

בעל הכלב הכחיש בתחילה כי מדובר בכלבו ואף הציג בפני בית המשפט שורה של תצלומים של כלבים מאותו הזן המסתובבים במושב. כמו כן, לדבריו, כלבו היה קשור כל אותה העת ברצועה כנדרש בחוק.


יש לציין כי התובעת התקשתה במהלך הדיונים לזהות את הכלב התוקף. עם זאת, עורך דינה של התובעת הצליח לנצל את התמונות שהוצגו בפני בית המשפט לטובת מרשתו. עורך הדין הפנה את בית המשפט לכך שגם בתמונות אשר צולמו והוצגו נראה הכלב ללא רצועה.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.