www.what2do.co.il

תביעה של שחקן כדורגל בעקבות נזקי גוף במהלך משחק

דרגו את המאמר

תביעה של שחקן כדורגל בעקבות נזקי גוף במהלך משחק

תביעה בעקבות נזקי גוף לשחקן במהלך משחק כדורגל


האם פציעה על כר הדשא במסגרת משחק כדורגל בין שתי קבוצות מקצועניות, אשר הסבה לשחקן נזק ו"גמרה לו את הקריירה", תזכה אותו בפיצויים מהבלם שתיקל אותו בגין נזקי הגוף שנגרמו לו?

 

תביעה בעניין זה הוגשה על ידי נסים אגבארייה, שחקן כדורגל לשעבר, כנגד הפועל טייבה. מכבי תל אביב ובלם הצהובים לשעבר – גדי ברומר. תביעתו של הכדורגלן הוגשה בשנת 2004 לאחר שתיקול ברגלו של התובע, שביצע בלם מכבי תל אביב במהלך המשחק, גרם לו לפציעה חמורה בברכו. לטענתו של התובע, ברכו הייתה פצועה עוד לפני התיקול, ועלה הוא לשחק רק בעקבות לחצים כבדים שהופעלו עליו על ידי הנהלת הקבוצה.


      קראו עוד על נזקי גוף:

 

לטענתו, מר ברומר חסם אותו שלא כדין, כאשר הוא גולש לעבר הכדור אך פוגע בברכו הימנית. התובע סיפר שפונה מהמגרש על גבי אלונקה ונאלץ להעדר מהמגרשים למשך מספר חודשים.

 

גדי ברומר ידוע כשחקן הגנה לא אלים


עורכי דינם של הנתבעים דחו מכל וכל את טענותיו של הכדורגלן ומר ברומר אף טען להגנתו שבמהלך קריירת המשחק שלו יצא שמו כשחקן הגנה הוגן שאינו אלים. גדי ברומר אף ציין בבית המשפט שבמשך כל הקריירה הארוכה שלו בתור שחקן, הורחק הוא מהמגרש בכרטיס אדום רק פעם אחת בלבד.


השופטת סברה כי אין צורך לבאר את הפעילות הספורטיבית של משחק הכדורגל, כאשר מדובר במשחק שבו ישנה שאיפה מתמדת מצד המשתתפים בו לזכות בהחזקת הכדור, לצורך הבקעת שערים. השופטת ציינה ששאיפה זו באה לידי ביטוי, בין היתר, בניסיונותיהם של השחקנים להוצאת כדור המשחק מרגלי יריביהם, ואי לכך - הריצה המהירה, המגע והחיכוך בין השחקנים הינם מטבע המשחק.
זאת ועוד, השופטת קבעה כי סיכונים טבעיים הינם מובנים בתוך פעילות שכזו והינם מוכרים היטב לכל שחקן – קל וחומר לשחקן מקצועי, כדוגמת התובע. גם בשעה שמתנהל משחק הכדורגל לפי הכללים, ואף בשעה שהוא מנוהל על ידי שופט מרכזי ושני קוונים, עדיין נוטלים השחקנים על עצמם סיכונים בריאותיים לרוב.


אי לכך, קבעה השופטת, לא התגבשה עילת האחריות כלפי הנתבעים ודין התביעה להידחות.


כך סיכמה השופטת את פסק הדין:


"התובע היה מודע היטב לסיכונים הרגילים להם הוא נחשף במהלך משחק הכדורגל. בחירתו במקצוע זה, כשחקן מקצועי, אכן כוללת מידה לא מבוטלת של הסתכנות מרצון ומודעוּת לכך שגופו עלול לשאת בתוצאות הרגילות והטבעיות הנובעות ממקצועו.


ענף הכדורגל המקצועי בארץ מנוהל ומוסדר על ידי ההתאחדות לכדורגל בישראל. ההתאחדות מקיימת מוסדות וביניהם בית הדין המשמעתי של ההתאחדות אשר אמוּן, בין היתר, על השתת עונשים (הרחקה, קנסות וכו’) כנגד שחקנים שהתנהגו בצורה בלתי הולמת, ובכלל זה שחקנים אשר היו מעורבים בפגיעות גוף חריגות".

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.