www.what2do.co.il

כאב וסבל לאחר תקיפה - דוגמאות מהפסיקה

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

כאב וסבל לאחר תקיפה - דוגמאות מהפסיקה

אנשים אשר הותקפו ונגרמו להם נזקי גוף בעקבות התקיפה יכולים להגיש, מלבד תלונה במשטרה, גם תביעה אזרחית כנגד תוקפיהם. במסגרת תביעה נזיקית זו, עותרים הנפגעים לפיצויי בשל הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהתקיפה. ראשי הנזק יכולים להיות ממוניים (כגון אובדן כושר השתכרות, הוצאות רפואיות וכדומה) ובלתי ממונים.

 

פיצויים בגין נזק בלתי ממוני מתאפיינים בפגיעות במישור הנפשי – עוגמת נפש, צער, כאב מנטאלי, דיכאון, תסמונת פוסט טראומתית וכדומה. בניגוד לנזקים ממונים, אשר ניתן להוכיח אותם במסמכים ואסמכתאות, נזקים בלתי ממוניים נתונים לשיקול דעתו של בית המשפט. להלן מספר דוגמאות מהפסיקה לפיצויים בגין כאב וסבל לאחר תקיפה.


2725/99 רוטשטיין ברק נ' החברה העירונית ראשל"צ ואח' - שימפנזה תקפה עובד בחי כיף
בעניין רוטשטיין נדון מקרה בו עובד בפארק החי כיף הותקף באופן פראי על ידי שימפנזה. הקוף תקף את הנער בכל חלקי גופו והותיר בו מומים קשים. בית המשפט קבע כי יש לפצות את הנפגע בסכום של 1,000,000 שקלים בגין הכאב והסבל שנגרמו כתוצאה מתקיפת השימפנזה. יצוין כי הנפגע סבל לאחר האירוע מהפרעות נפשיות קשות כאשר הוא מתקשה להירדם, סובל מדיכאון, אינו מסוגל לתפקד, ואף ניסה לשים קץ לחייו.


2271/04 עיזבון המנוחה תמר ברז נ' ביתילי - רצח בביתלי
במקרה של תמר ברז מדובר באישה אשר הגיעה לרשת ביתלי למטרת רכישה ונרצחה במקום על ידי עובד הרשת. הרצח בוצע באכזריות רבה וכלל גם את אונס הצעירה. השופטת, דליה גנות, קבעה כי כאבה וסבלה של המנוחה היו קשים ואיומים. מדובר בקטיעת חייה של אישה צעירה בידי רוצח אכזר. השופטת התייחסה בפסיקתה גם לקיצור תוחלת החיים. בית המשפט פסק עבור משפחתה של ברז פיצויים בסך 1,200,000 שקלים בגין הכאב והסבל.


719/08 ארז גריל נ' אבי אוחיון - דקירה בעקבות ויכוח על חניה
מדובר במקרה אשר התרחש בפברואר 2005. התוקף, אבי אוחיון, עבד באותה התקופה בתור שליח של חנות סופרמרקט חיפאית. במהלך ביצועו עבודתו, חסם רכבו של התוקף את רכבו של ארז גריל. גריל הגיע למקום ובין השניים התפתח וויכוח שבמהלכו נדקר גריל על ידי אוחיון מספר פעמים והושאר מדמם על הרצפה. הצדדים הותירו לבית המשפט לפסוק את הפיצוי כולו (לרבות רכיב כאב וסבל) על דרך הפשרה. כב' השופט שמואל ברלינר פסק פיצוי בסכום גלובלי בסך של 400,000 ₪ מעבר לתגמולי המל"ל שעמדו על כ – 500,000 ₪.


ת"א 71000-06 סאסי נ' גל יואבים - תקיפה לאחר ויכוח בכביש

בפסק דין זה נדונה תביעת פיצויים שהוגשה על ידי אישה שהותקפה בעת שנהגה ברכבה על ידי נהג האחר. התוקף לא היה מרוצה מדרך התנהלותה של הנפגעת בכביש ואף חשש כי היא מסמנת לו תנועה מגונה עם ידה דרך החלון. זעמו של התוקף עלה כלפי התובעת והוא עצר את רכבו תוך שהוא חוסם את רכבה. התוקף יצא לכיוון רכבה של הנפגעת, שלף את ידה מבעד לחלון הרכב והטיח אותו מספר פעמים על משקוף החלון תוך שהוא גורם לה לנזקי גוף קשים. בית המשפט פסק עבור הנפגעת פיצויים בסך של 200,000 שקלים.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.