www.what2do.co.il

סוס דרס נופשת בחוף ים מוכרז - האם העירייה תשלם פיצויים?

דרגו את המאמר

סוס דרס נופשת בחוף ים מוכרז - האם העירייה תשלם פיצויים?

פיצויים בעקבות דהרת סוס בחוף מוכרז


בחודשי הקיץ הלוהטים, ישראלים רבים מבקשים להימלט מהחום על ידי שכיבה פרקדן על חוף הים. על פי רוב, הבילוי בחוף מסתיים בנעימים ועם "טעם של עוד". בישראל, קיימים חופים רבים אשר הינם "חופים מוכרזים". מדובר אפוא בחופים הנמצאים בערים כגון תל אביב, הרצליה, בת ים וכדומה. אדם אשר מבלה בחוף ים מוכרז, ונפגע בעקבות רשלנות מצד פקחי העירייה, יכול להגיש תביעה בעניין כנגד הרשות המקומית הרלבנטית. להלן דוגמא למקרה כאמור.

 

      קראו עוד בתחום:


מדובר בתביעה אשר הוגשה על ידי אישה שנפגעה בחוף רחצה בהרצליה בגין דהרת סוס. התביעה הוגשה כנגד העירייה וזאת בשל נזקי גוף שנגרמו לנופשת באירוע. האישה, אשר נפגעה בקרסולה בעת ששהתה בחוף "סידני עלי" בהרצליה, טענה כי בין הנופשים בחוף דהר סוס באופן פראי ובשלב מסוים היא נדרסה תחת אחת מפרסותיו. בכתב התביעה הודגש כי עיריית הרצליה הייתה אחראית לנזקים שנגרמו לתובעת וזאת משום שעסקינן בחוף רחצה מוכרז ובשל רשלנות פקחיה שפעלו במקום.


העירייה טענה: "נקטנו באמצעים סבירים"


העירייה טענה כי היא לא הייתה חייבת בפיצויים היות והיא לא הייתה יכולה למנוע ו/או לצפות את המקרה. לטענת הנתבעת, באזורים הלא מגודרים של החוף מסיירים חמישה פקחים מטעמה ואין באפשרותה להציב במקום כוח אדם נוסף. כמו כן, נטען כי גם אם היו במקום, בעת האירוע, פקחים נוספים, הרי שהם לא היו יכולים למנוע את התאונה המצערת. העירייה טענה כי לא התקיים קשר סיבתי בין התנהלותה לבין התאונה נשוא התובענה.


נטען כי העירייה נקטה באמצעים סבירים על מנת למנוע מקרים כגון דא, וזאת - בין השאר - כאשר היא הציבה שלטים במקום המתריעים על איסור כניסתם של בעלי חיים לחוף. במילים אחרות, העירייה טענה כי לא הופרה במקרה דנן חובת הזהירות הקונקרטית והיא נקטה בכל האמצעים אשר עמדו לרשותה, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מעשית, בכדי למנוע את התרחשות התאונה.


בית המשפט קיבל את התביעה ופסק לטובתה של התובעת פיצויים בסך כ-65,000 שקלים. השופט, יחזקאל הראל, קבע כי אם הפקחים מטעם העירייה היו ממלאים את תפקידם ונמצאים באזורים הלא מגודרים של החוף, אזי סביר להניח שהם היו רואים את כניסתו של הסוס למקום והיו מונעים אותה. אי לכך, נקבע כי פקחי העירייה התרשלו כלפי התובעת וזאת בשל חוסר יכולתם למנוע כניסת בעלי החיים לאזור.

 

בית המשפט ציין כי אין עסקינן בחוף ים פראי אלא בחוף ים מוכרז ומוכר, הנתון תחת פיקוחה של העירייה מכוח החוק. אי לכך, העירייה הייתה אמורה לדאוג לקיומו של החוק במתחם ולא הוכח כי פקחיה פעלו כנדרש. שני הצדדים לא הצליחו להסביר כיצד הסוסים נכנסו לחוף במועד המדובר. סוגיה זו הונחה לפתחה של העירייה אך פקחיה לא השכילו להסבירה. אי לכך, נקבע כי דין התביעה להתקבל.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.