www.what2do.co.il

אלימות מאבטחים במעבר גבול ישראל ירדן ופיצויים לתיירים אמריקאים

דרגו את המאמר

אלימות מאבטחים במעבר גבול ישראל ירדן ופיצויים לתיירים אמריקאים

אלימות במעבר גבול ופיצויים לתיירים


ת"א 21702-08

 

תיירים אמריקנים אשר הגישו תביעת פיצויים בעקבות תקיפתם על ידי מאבטחים במעבר הגבול בגשר אלנבי (בין ירדן וישראל), יפוצו בסך של כ-170,000 שקלים. מדובר בפסק דין אשר ניתן בתביעה שהוגשה על ידי אם ובנה, אזרחי ותושבי ארצות הברית. השניים טענו כי הם ביקשו לחצות את הגבול מירדן לישראל, וזאת על מנת לבקר בני משפחה הגרים בארץ.

 

      קראו עוד בתחום:

 

לטענתם, התובע חצה את הגבול כאשר הוא מאזין למוזיקה ממכשיר נייד. בתביעה נטען כי אחד המאבטחים הסמויים הבחין בצעיר הולך עם האוזניות והחל לרוץ לכיוונו תוך כדי שהוא מאותת לו באמצעות הידיים. הצעיר טען כי הוא לא הבין מה פשר המהומה ואז המאבטח "התנפל עליו ללא סיבה", הפיל אותו על הרצפה, השכיב אותו וכפת את ידיו. אימו, אשר ניסתה להפריד בין בנה לבין המאבטח, נדחפה ונפגעה אף היא. התובעים טענו כי הם הוכו במעבר הגבול בשל חזותם המזרחית. לטענתם, הם לא ידעו מדוע המאבטחים התנהגו כפי שהם התנהגו.


האם טענה כי המאבטחים הכו את בנה מכות נמרצות, וכאשר היא ביקשה מהם להפסיק הם איימו עליה שיירו בה אם לא תשתוק. התובעים הוסיפו כי בשלב מסוים המאבטחים הבינו שהם "בסך הכול" תיירים. כעת, נטען בתביעה, המאבטחים לקחו את האם ובנה לחדר צדדי, התנצלו בפניהם, נתנו להם מספר טלפון להגשת תלונה והזמינו עבורם מונית. האם טענה כי היא אכן לקחה את מספר הטלפון והגישה כנגד המאבטחים תלונה במשטרה. לטענתה, התיק נסגר מחוסר אשמה ובמקביל הוגשה כנגד רשות שדות התעופה תביעה נזיקית. רשות שדות התעופה שלחה הודעת צד ג' לחברת השמירה אשר העסיקה את המאבטחים בתקופה נשוא התובענה.

 

המאבטחים: "מציאות יומיומית של התמודדות עם טרור"


אחד המאבטחים אשר היה מעורב באירוע טען כי הוא הבחין בבנה של התובעת נושא תיק "חשוד" אשר השתלשל ממנו חוט. לדבריו, הוא היה בטוח שמדובר באירוע חבלני ופעל על פי ההוראות. המאבטח הוסיף כי האירוע אירע כאשר המצב הביטחוני במעבר הגבול היה מתוח ושבועיים קודם לכן נחטף החייל גלעד שליט ברצועת עזה. לדבריו, מדובר היה בימים בהם "טרור הינו מציאות יומיומית בישראל".


בית המשפט קבע כי דין התביעה להתקבל. השופטת, יעל ייטב, קבעה כי מדובר באירוע מצער אשר הסב לתובעים נזק רב בשל אי הבנה. הודגש, עם זאת, כי שני הצדדים פעלו בתום לב. פעולותיו של המאבטח היו סבירות ונועדו לשם הגנה עליו ועל סביבתו. עוד הודגש כי המאבטחים לא נהגו ברשלנות ופעולותיהם לא היו בניגוד לכללי האבטחה והביטחון במעבר הגבול. עם זאת, השופטת קבעה כי ניתן להטיל אחריות על הנתבעות וזאת משום שלא ננקטו פעולות סבירות לשם הגנה על "תיירים תמימים". אי לכך, נקבע כי הנתבעת תפצה את האם בסך של כ-135,000 שקלים, ואת בנה בסך של 30,000 שקלים.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.