www.what2do.co.il

הצלמת נכוותה ממכונת עשן שהיתה מוסתרת ודרשה פיצויים מבעל המועדון

דרגו את המאמר

הצלמת נכוותה ממכונת עשן שהיתה מוסתרת ודרשה פיצויים מבעל המועדון

בחודש יוני 2009, התובעת השתתפה במסיבת יום הולדת במועדון במרכז הארץ, וצילמה את פעילות הילדים באירוע. בשלב מסוים היא נשענה על מכונת עשן, שהיתה מוסתרת, וכאשר המכונה החל לפעול היא נכוותה בגב התחתון.

 

בנסיבות אלה הגישה תביעה לפיצויים נגד הנהלת המועדון, בטענה כי נזקי הגוף נגרמו כתוצאה מרשלנותה המקצועית. בית משפט השלום בכפר סבא נדרש להכריע האם חלה על הנהלת המועדון אחריות לנזקי התובעת והאם היא זכאית לפיצויים.

 

מכונת העשן היתה מוסתרת ולא הוצב שלט המתריע על סכנה

 

התובעת, שהיא אמא לשלושה ילדים קטנים, העידה כי לא ניתן היה להבחין במכונת העשן ובפתח יציאת העשן, מאחר ונראתה כחלק אינטגרלי מהבמה, היתה ממוקמת מאחורי מערכת המוזיקה, ואף לא הוצב במקום כל שלט אזהרה, המתריע מפני סכנת החום.

 

מיד לאחר שנכוותה ממכונת העשן, פנה אליה התקליטן והגיש לה קרח. אולם בשל הכאבים, היא לא היתה יכולה להמשיך לצלם את האירוע, ופונתה מיד לקבלת טיפול רפואי. במוקד אובחנה כווייה עם שלפוחיות בגב, ובעקבות התאונה היא נאלצה להיעדר מעבודתה באישור ימי מחלה למשך עשרה ימים, ונותרו לה עד היום צלקות מכוערות בגב.

 

התובעת הציגה את הסרטון שצילמה במהלך המסיבה, בו נראה בבירור כי הצילום נקטע כאשר הצלמת קפצה ממקומה, בעת שעשן סמיך כיסה את עדשת המצלמה.

 

העשן היוצא מהמכונה לא יכול לגרום לנזק מכיוון שהוא לא חם

 

בעל המועדון טען כי לא מדובר ברשלנות, מאחר והעשן היוצא מהמכונה אינו מסוכן ולא חם, לכן אינו יכול לגרום לכוויות או לנזק. עוד הוסיף שהמכונה היתה ממוקמת בתוך תיבה בעמדת התקליטן, ובמהלך האירוע התיבה היתה נעולה, והעשן יצא דרך פתח בדלת התיבה המיועד לשם מטרה זו.

 

הנתבע הסתפק בעדותו היחידה והציג בפני בית המשפט סרטון של מכונת העשן, בו הוא מניח את ידו על הפתח, ומדגים כי העשן היוצא ממנה אינו עשן מזיק ולא יכול לגרום לכוויה. ואף ציין כי בעקבות התאונה הוא הציב שלט ליד פתח המכונה, בו נרשם: זהירות מכונת עשן.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, השתכנע בית המשפט כי התובעת הוכיחה באמצעות הסרטון שצילמה והרישום הרפואי את נסיבות האירוע וקבע כי נגרמו לה נזקי גוף, עקב מגע ישיר עם מכונת העשן או העשן שנפלט ממנה. עוד נקבע כי בעל המועדון התרשל באופן הצבת מכונת העשן, ללא שילוט ומבלי שנמנעה גישה של המבקרים, והתרשלות זו גרמה לנזק של התובעת, על כן הוא אחראי לפצותה.

 

בעל המועדון יפצה את הצלמת בסך של 30,000 שקלים

 

בסופו של דבר העדיף בית המשפט את גרסתה של התובעת הנתמכת בסרטון אותנטי של התרחשות התאונה, על פני גרסתו של בעל המועדון, על כן חייב אותו לשלם לתובעת פיצויים בסך של 30,000 שקלים, בצירוף הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך כולל של 7,080 שקלים.

 

ת"א 58695-01-12 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

כישלון של עורך דין במסגרת ניהול הליך משפטי, אם בגין אי הצגת טיעונים ראויים או אם משום ניתוח שגוי של המקרה, עלול להקים כנגדו עילה לתביעה בגין רשלנות מקצועית... 

האם תביעה בגין רשלנות מקצועית של עורכת דין בעסקת מקרקעין, תידון בבית המשפט או בפני בורר? 

האם רשלנות מקצועית של עורך דין עלולה להיות גם עבירה אתית? 

מהי אחריותו המקצועית של מהנדס או אדריכל? האם ניתן לתבוע איש מקצוע בגין רשלנות מקצועית? 

מהי רשלנות מקצועית של עובדת סוציאלית? האם ניתן לתבוע את פקידת הסעד באופן ישיר? 

עורך דין ערך חוזה באופן רשלני. האם רשלנות מקצועית ותשלום פיצויים ללקוח הנפגע? 

בית המשפט כי אין לתבוע עדים בנזיקין. בפסק דין זה נכתב כי אין שום הוראה בחוק אשר מאפשרת לתבוע בנזיקין עד בגין עדותו... 

האם אדם אשר נעצר בחשד לביצוע עבירה, וזוכה לאחר מכן בגין התפתחות מפתיעה בחקירה, זכאי לפיצויים ממשטרת ישראל? 

חברת הביטוח שכרה עבור המבוטח עורך דין רשלן אשר הסב למבוטח נזקים. האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין רשלנות מקצועית? 

האם ניתן להגיש תביעה ישירה כנגד עורך דין אשר גרם לצד השני (אותו הוא מייצג) להפר חוזה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.