www.what2do.co.il

טכנאי גז ישא בתשלום פיצויי בגין נזקי שריפה שנגרמו כתוצאה מרשלנות מקצועית

דרגו את המאמר

טכנאי גז ישא בתשלום פיצויי בגין נזקי שריפה שנגרמו כתוצאה מרשלנות מקצועית

אש פרצה בגין רשלנות של טכנאי גז

 

בית המשפט נדרש לבחון תביעה בסך כ-173 אלף שקלים אשר הוגשה כנגד טכנאי גז בגין נזקי רכוש לאחר ששריפה פרצה כתוצאה מרשלנותו. הנתבע שלח הודעה לצד שלישי, לחברת פז גז, וזאת בטענה שהוא ביצע את העבודה במקום בתור עובד החברה. לדידו, על חברת פז גז לשאת בנזקים אשר נגרמו כתוצאה מהתאונה.
 

ראשית, מהראיות אשר הוצגו בפני בית המשפט עלתה התמונה הבאה. הנתבע ביצע עבודה של הארכת צינור גז בתוך חלל שירות שנבנה בסמוך למטבחון בקומת המרתף של הדירה בבניין. האש פרצה כתוצאה מעבודת ההלחמה של צינור הגז ולדברי הנתבע יצאה כמו "להביור" מהצינור. הנתבע מסר לחוקר מטעם פז גז כי הוא לא סגר לפני תחילת העבודה את כל צוברי הגז וצובר אחד נשאר פתוח.

 

      קראו עוד על נזקי שריפה:

 

טכנאי הגז טען כי האש כלל לא הגיע לדירה אך טענה זו לא הוכחה שכן האחרון כלל לא נכנס לבית עצמו ואין הוא יכול להעיד לגבי מה שהתרחש בתוכו. כמו כן, הדייר, חוקר השריפות והשמאי מטעם חברות הביטוח, העידו כולם שהדירה ותכולתה ניזוקו מהאש, מהחום וכן נגרמו במקום נזקי פיח עקב עשן השריפה.

 

האם פז גז תשתתף בעלויות?

 

הנתבע ביקש ליהנות מההגנה אשר בסעיף 15 לפקודת הנזיקין. לטענת הטכנאי, הוא היה עובד של פז גז ועל כן האחריות איננה על כתפיו. התובע הפנה את בית המשפט לפסיקת בית הדין הארצי לעבודה בעניין הרשליקוביץ נ' פז-גז.

 

במקרה זה, פירט בית הדין הארצי לעבודה את המבחנים הקובעים אימתי טכנאי גז מטעם החברה ייחשב עובד החברה. פז גז לא טענה דבר בנוגע למסגרת המשפטית. עם זאת, הנתבעת טענה כי הטכנאי לא הוכיח כלל את המצב העובדתי הדרוש בכדי שניתן יהיה להחשיבו בתור עובד שביצע משימה מטעמה.

 

בית המשפט קבע כי יש לקבל טענה זו. לא הייתה מחלוקת לגבי העובדה שהנתבע ביצע עבודות שונות בתור קבלן משנה של פז גז. עם זאת, התובע ביצע גם עבודות באופן עצמאי. התובע טען כי פז גז הזמינה אותו לבצע את העבודה נשוא התובענה (וזאת לאחר שהמבוטחת הזמינה שירות מהחברה).

 

טענה זו ישבה בסתירה לדבריה של הדיירת בבית אשר העידה כי התקשרה באופן ישיר עם הנתבע על מנת לבצע את העבודה. הדיירת לא הוזמנה להעיד מטעם התובעות ואף הנתבע לא זימנה לעדות. מכאן ניתן היה להסיק שאילו הייתה האחרונה מגיעה לבית המשפט, היו דבריה סותרים את טענות הנתבע.

 

מנהל התפעול בחברת פז גז הגיע לתת עדות בבית המשפט. העד הציג את רישומי החברה לפיהם לא נמצאה כל פניה של המבוטחת מתוך ריכוז פניות הלקוחות בתקופה הרלבנטית. עדותו זו לא נסתרה על ידי הנתבע. התובעות הציגו עותק מבקשתו של הנתבע למוסד לביטוח לאומי ובמסגרתו עותר האחרון להכיר באירוע כתאונת עבודה ותיאור האירוע אירע "בהיותו עצמאי, שעה שעבר בחברה פרטית".

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף המכונה " מכונת אמת " הנו מכשיר מכני שמטרתו להעריך את אמיתות דברי הנבדק 

חוקרי הביטוח

כיצד מומלץ לנהוג במקרה ונתקלת בחוקר חברת הביטוח? מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הפיצויים 

תביעת קבלן - ליקויי בניה

מידע משפטי אודות ליקויי בניה ותביעה נגד קבלנים ... פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתביעות בגין ליקויי בניה 

מהו ביטוח רכוש, ביטוח מבנים ודירות?

ביטוח מבנים נעשה כאשר המבטח משלם לבעל הפוליסה פיצוי מוסכם, במקרה של נזק או תאונה בלתי צפויה למבנה, תמורת תשלום פרמיה מוסכמת, על פי תעריף מבנה  

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

תביעות קטנות - רשמים ועצות

עצות לעומדים בבית המשפט לתביעות קטנות במקרה של תביעות פח - נזקי רכוש ... 

חלפים - מקוריים, משומשים או תחליפיים

המבטחות והשמאים מטעמם כופים על המוסכים והמבוטחים שימוש בחלפים כאלה ואחרים מטעמים של אינטרס כלכלי מובהק ובפרק זה אשתדל לפזר את הערפל הקיים בדבר זכויות הצרכן (בעל הרכב) ובדבר סוגי החלפים הקיימים בשוק למען יבין הקורא על מה בעצם מדובר 

חוק חוזה הביטוח

חוק חוזה הביטוח ... נוסח החוק, מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הביטוח 

טעויות נפוצות תביעות רכב

טעויות נפוצות בסילוק תביעות רכב כנגד מבטחת אשר מנסיוני קורות לעיתים .... 

ביטוח עסק ומשרד - נזקי טבע, טרור, רכוש, מאגרי מידע

ביטוח עסק מכסה נזקים אשר נגרמו לתכולת ומבנה העסק ... פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בדיני ביטוח המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.