www.what2do.co.il

גניבת רכב ממוסך - תשלום פיצויים

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

גניבת רכב ממוסך - תשלום פיצויים

פיצויים בגין גניבת רכב בעת ששהה במוסך


בית משפט נדרש לדון בתביעה כספית לתשלום פיצויים בגין נזקי רכוש שנגרמו לתובעת עקב גניבת הרכב שבבעלותה ממוסך. התובעת הפקידה בידי המוסך את מכוניתה על מנת לבצע בה מספר תיקונים של פחחות וצבע. יומיים לאחר הפקדת הרכב במוסך, ארעה פריצה לילית במקום ובמהלכה נגנב הרכב. מספר ימים לאחר מכן הודיע מנהל המוסך לתובעת כי רכבה אותר והוחזר למוסך.

 

התובעת טענה כי הרכב הוחזר כשהוא ניזוק במספר מוקדים ולאחר שנגנבו ממנו בדים המיועדים לשמלות כלה המשמשים אותה כמלאי עסקי. אי לכך, עתרה התובעת לתשלום פיצויים מהמוסך בגין ראשי הנזק הבאים – שווי הבדים שנגנבו, ירידת ערך הרכב, שכ"ט שמאי אשר בדק את הרכב, דמי שכירות של רכב חלופי בזמן השבתת הרכב ועוגמת נפש.


המוסך מתנגד

 

המוסך טען לעומתה כי אין מקום להטיל עליו חיוב כלשהו בגין גניבת פריטים מתוך הרכב. לעניין זה הפנה המוסך לסעיף 3 שבטופס הזמנת התיקון. בסעיף זה נאמר: "הלקוח מתחייב להוציא מהמכונית את החפצים והמיטלטלין שאינם חלק מהמכונית. המוסך אינו אחראי לאובדן/נזק כלשהו אלא אם נגרמו בעקבות רשלנות המוסך".

 

כמו כן, המוסך טען שנקט בכל אמצעי הזהירות המתבקשים כדי למנוע אירועי גניבה. בכלל זה מנה עורך הדין מטעם הנתבע הפעלת מוקד "אמינות", מצלמות אבטחה וסגירת המוסך ע"י שער נעול.

 

המוסך לא אחראי לציוד שנגנב אך יפצה בגין הנזקים שנגרמו למכונית


השופטת קבעה כי יש לקבל את התביעה ולהעמיד את האחריות לגניבת המוצרים והפגיעות ברכב על כתפיו של המוסך. על פי פסק הדין, המוסך היה הגורם אשר קיבל את הרכב לטיפולו. אי לכך, משמורתה של המכונית בזמן התיקון הייתה באחריותו. השופטת ציינה בפסק הדין כי הוכחו בפניה ליקויים במערך האבטחה במקום וזאת בהתאם למסמכי חברת הביטוח.

 


בעניין הנזק, בית המשפט קיבל את תביעותיה של התובעת רק באופן חלקי. בנוגע לבדים ברכב, השופטת קבעה כי התובעת חתמה על טופס התיקון ביודעה שעליה להוציא פרטים יקרי ערך מן המכונית. כמו כן, גם במידה ולא הוסברו לתובעת כל סעיפי הסכם זה, לא עומדת לה הגנה נזיקית בשל כך.

 

השופטת ציינה בפסק הדין כי ידוע לכל שיש להוציא פרטים יקרי ערך מרכב בטרם מפקידים את משמורתו בידי אחר. זאת ועוד, טופס הזמנת התיקון הינו מפורש ואינו משתמע לשני פנים.

 

למעשה, בסופו של היום בית המשפט פסק פיצויים לזכות התובעת בגין עוגמת הנפש, שכ"ט השמאי וירידת ערך הרכב.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף המכונה " מכונת אמת " הנו מכשיר מכני שמטרתו להעריך את אמיתות דברי הנבדק 

חוקרי הביטוח

כיצד מומלץ לנהוג במקרה ונתקלת בחוקר חברת הביטוח? מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הפיצויים 

תביעת קבלן - ליקויי בניה

מידע משפטי אודות ליקויי בניה ותביעה נגד קבלנים ... פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתביעות בגין ליקויי בניה 

מהו ביטוח רכוש, ביטוח מבנים ודירות?

ביטוח מבנים נעשה כאשר המבטח משלם לבעל הפוליסה פיצוי מוסכם, במקרה של נזק או תאונה בלתי צפויה למבנה, תמורת תשלום פרמיה מוסכמת, על פי תעריף מבנה  

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

תביעות קטנות - רשמים ועצות

עצות לעומדים בבית המשפט לתביעות קטנות במקרה של תביעות פח - נזקי רכוש ... 

חלפים - מקוריים, משומשים או תחליפיים

המבטחות והשמאים מטעמם כופים על המוסכים והמבוטחים שימוש בחלפים כאלה ואחרים מטעמים של אינטרס כלכלי מובהק ובפרק זה אשתדל לפזר את הערפל הקיים בדבר זכויות הצרכן (בעל הרכב) ובדבר סוגי החלפים הקיימים בשוק למען יבין הקורא על מה בעצם מדובר 

חוק חוזה הביטוח

חוק חוזה הביטוח ... נוסח החוק, מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הביטוח 

טעויות נפוצות תביעות רכב

טעויות נפוצות בסילוק תביעות רכב כנגד מבטחת אשר מנסיוני קורות לעיתים .... 

ביטוח עסק ומשרד - נזקי טבע, טרור, רכוש, מאגרי מידע

ביטוח עסק מכסה נזקים אשר נגרמו לתכולת ומבנה העסק ... פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בדיני ביטוח המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.