www.what2do.co.il

נזקי גוף כתוצאה מטיפול לייזר, מתי ניתן לקבל פיצויים?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

נזקי גוף כתוצאה מטיפול לייזר, מתי ניתן לקבל פיצויים?

אל בית משפט לתביעות קטנות בירושלים הוגשה תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו למטופלת כתוצאה מטיפול לייזר להסרת שיער בירכיים, אשר בוצע בידי רופא פרטי.

 

על פי עובדות התביעה, הטיפול שבמסגרתו בוצעה הסרת שיער מהירכיים, מהמפשעות ומהבטן, נערך בתחילת חודש דצמבר 2017. לטענת התובעת, הנתבע מסר לה כי לאחר ארבעה ימים לא יהיו סימנים על ירכיה, וכי נתון זה היה משמעותי עבורה מכיוון שתוכננה לה חופשה בחו"ל כחודשיים לאחר מכן.

 

התובעת טענה כי עברה בעבר טיפול לייזר להסרת שיער אצל הנתבע, בידיים ובבית השחי, וכי לאחר אותם טיפולים לא היו לה כל כוויות או סימנים. עם זאת, הטיפול האחרון כאב לה באופן חריג, ובתום הטיפול אמר לה הנתבע כי עוצמתו הייתה גבוהה יתר על המידה והמליץ לה שלא להתקלח באותו היום.

 

כשבועיים לאחר הטיפול נותרו על ירכיה שלפוחיות וכוויות ובמענה לפנייתה, מסר לה הנתבע כי הן יעברו בתוך כשבועיים, אולם כעבור זמן מה הסימנים האדומים התחלפו בנקודות לבנות. באותו שלב אמר לה הנתבע כי הוא לא יכול היה לדעת שיש לה עור רגיש, וכי יפחית את עוצמת המכשיר בטיפול הבא. הנתבע אף ייעץ לה לחשוף את העור לשמש לאחר מריחת קרם הגנה, כדי להביא להעלמת הסימנים בתוך ימים ספורים.

 

התובעת הוסיפה וטענה כי פעלה לפי הנחייתו, אולם הסימנים לא חלפו. כמו כן, הכתמים שהופיעו על רגליה פגעו בחוויית הטיול שלה, הן משום שכאשר חשפה רגליה לעגו לה והן משום שחלק ניכר מהזמן נאלצה ללבוש מכנסיים ארוכים. עוד הוסיפה כי באזורים שבהם עברה טיפול החלה צמיחה מחודשת של שיער והופיעו כתמים סגלגלים.

 

מנגד טען הנתבע כי דין התביעה להידחות. הנתבע הדגיש כי זה לא היה טיפול ראשון שאותו עברה התובעת על ידו, והיא עברה 14 טיפולים בעבר, שלגביהם לא הייתה לה כל טענה. לטענתו סימני הכוויה המתועדים בתמונה שנשלחה אליו אופיינית לטיפולי לייזר, אולם הם מופיעים יומיים לאחר הטיפול ונעלמים כעבור עד חמישה ימים, ולכן התאריך שמצוין על גבי התמונה מעורר ספק.

 

לגבי הכתמים הלבנים טען הנתבע כי כחודש לאחר טיפול להסרת שיער בלייזר על המטופל להימנע מחשיפת העור לשמש, ועל כן יש להניח שהכתמים על רגליה הופיעו בעקבות חשיפה לאור חזק. ומאחר שאין זה הטיפול הראשון שאותו עברה התובעת, היה עליה לדעת כי אין לחשוף את העור לשמש לאחריו.

 

הכוויות והכתמים הם תוצאה של רשלנות הנתבע

 

לאחר עיון בטענות הצדדים ובתמונות שצירפה התובעת הגיע בית המשפט לכלל מסקנה כי דין התביעה להתקבל. בית המשפט קבע כי ניתן לראות בבירור בתמונות את הכוויות אשר הופיעו בירכי התובעת לאחר טיפול להסרת שיער בלייזר ואת הכתמים הלבנים שהופיעו לאחר שהכוויות חלפו. על כן הוכח כי הכוויות והכתמים הם תוצאה של רשלנות הנתבע, אשר חב חובת זהירות מושגית וקונקרטית כלפי התובעת וכי זו גרמה לנזק.

 

בית המשפט קבע כי הנתבע התרשל בטיפול שביצע, ובנסיבות המתוארות עבר הנטל אליו להוכיח כי לא התרשל מכוח הכלל "הדבר מעיד על עצמו" הקבוע בסעיף 41 לפקודת הנזיקין. הנתבע לא הרים את הנטל הנדרש בהקשר זה וגם אם הנטל נותר על כתפי התובעת, היא הרימה את הנטל הנדרש. ובנוסף, הפר הנתבע את חובת הגילוי המוטלת עליו, וגם מסיבה זו עליו לפצות את התובעת.

 

התובעת עתרה לפיצוי בגין נזק לא ממוני שנגרם לה. בהתייחס לשיעור הנזק הביא בית המשפט בחשבון מצד אחד את העובדה שהתובעת סבלה תחילה מכוויות של ממש ולאחר מכן מספר חודשים מכתמים לבנים על ירכיה. וכן סבר כי יש לתת משקל לכך שבאותו פרק זמן היא הייתה בטיול שתוכנן מראש וכי הכתמים הלבנים על רגליה פגעו בהנאתה מהטיול שבו השקיעה מאמץ וממון.

 

מצד שני סבר בית המשפט כי יש לתת משקל לכך שלאחר שהכוויות הפכו לכתמים לבנים, התובעת לא התלוננה על כאב פיזי שחשה, והיא לא הציגה תמונות עדכניות במועד הדיון, אלא ציינה כי הכתמים הלבנים הפכו לסגלגלים, כך שנראה כי מדובר בתופעה חולפת. לאחר שקילת כל השיקולים הרלוונטיים, חייב בית המשפט את הנתבע לשלם לתובעת פיצויים בסך של 12,000 שקלים, בצירוף הוצאות משפט בסך של 650 שקלים.

 

ת"ק 51572-03-18
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?
שלח

מאמרים נוספים בתחום

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.