www.what2do.co.il

תרופה לסרטן צינור המרה לא אושרה בוועדת חריגים - הוועדה תוחלף

דרגו את המאמר

תרופה לסרטן צינור המרה לא אושרה בוועדת חריגים - הוועדה תוחלף

ביקורת על וועדת חריגים בבית הדין לעבודה


בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב מתח ביקורת על וועדת חריגים של מכבי שירותי בריאות וקבע כי הוועדה "עשתה כל שביכולתה על מנת שלא יהיה ניתן להתערב בהחלטה שהתקבלה על ידה בנוגע לאי אישור תרופה לסרטן". מדובר בפרשה במסגרתה מבוטחת החולה בסרטן צינור המרה פנתה למכבי על מנת לקבל תרופות שלא כלולות בסל התרופות. השופטת מצאה לא פחות משמונה פגמים אשר נפלו בהחלטת הוועדה.

 

      קראו עוד בתחום:


לדוגמא, מכבי טענה כי היא לא תוכל לממן את התרופה, בין השאר בגין נימוקי תקציב. הוועדה ציינה בפני המבוטחת כי הקופה נמצאת בגרעון תקציבי של כרבע מיליארד שקלים ועל כן לא ניתן לאשר מימון התרופות המבוקשות. השופטת קבעה כי נימוק תקציבי במסגרת וועדת חריגים איננו ראוי, וזאת משום שברור כי מבוטח שהתרופה לה הוא זקוק איננה בסל התרופות נאלץ לפנות לוועדה זו ולבקש פיתרון "מחוץ לתקציב הרגיל".


השופטת הדגישה כי אם וועדות החריגים תשלולנה את זכאותו של פלוני לתרופה בגין העובדה שזו איננה נכללת בסל ו/או איננה מתוות למחלה מסוימת, אזי אין כל משמעות לקיומן של הוועדות הנ"ל. אי לכך, נקבע כי הוועדה הייתה צריכה לפתוח את ליבה ושיקול דעתה ולבחון את נסיבות העניין באופן מעמיק ופרטני בהתאם לסיטואציה העומדת על הפרק.


לא הוכח קיומו של טיפול רפואי אחר


זאת ועוד, השופטת הוסיפה כי מדובר במבוטחת אשר התרופות המבוקשות היו בהחלט יכולות לסייע לה, וזאת במקביל להעדר תרופות אחרות אשר היו מסוגלות להעניק את המענה הרפואי הדרוש. בהחלטה הודגש גם כי הוועדה שגתה בעת שהיא התבוננה על סרטן צינור המרה וסרטן הלבלב בצורה אחידה (וזאת חרף הבדלים מהותיים בין המחלות). בסופו של היום, השופטת הוסיפה כי גם לא צוינה בפרוטוקול הוועדה מומחיותם של חבריה.


לסיכום, בית הדין לעבודה קבע כי עיון בפרוטוקול ובהחלטת הוועדה לא היה יכול שלא להוביל למסקנה כי הוועדה נעלה את שעריה בפני המבוטחת ועשתה הכול על מנת שתהיה זו נעילה הרמטית ומשולמת (שלא תאפשר פתיחתה במסגרת הליך משפטי עתידי). השופטת הוסיפה כי "ייתכן והחלטתה של הוועדה נוסחה באופן כזה שהיא תחסום את דרכה של המבוטחת לא רק מבחינה רפואית אלא גם מבחינה משפטית".


אי לכך, נקבע כי עניינה של המבוטחת במקרה דנן יושב לוועדת חריגים בהרכב אחר וזאת על מנת שבקשתה תידון מחדש ובחפץ לב. זאת ועוד, השופטת הדגישה כי ההחלטה דנן, אשר הביאה לדחיית בקשתה של המבוטחת, לא תונח בפני חברי ההרכב החדש של וועדת החריגים. בנוסף, השופטת הוסיפה כי מכבי שירותי בריאות תממן עבור המבוטחת את התרופה למשך שלושה חודשים, עד אשר תתכנס בעניינה ועדת החריגים החדשה.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה? מהו למעשה אובדן כושר עבודה? האם אובדן היכולת לעבוד במקצוע אחד הינה אובדן כושר עבודה?  

היעדר גילוי בחברת הביטוח וטענה בדבר מצב רפואי קודם

מהי טענת העדר גילוי בתביעת ביטוח? מהו חיתום מחדש? האם חברת הביטוח יכולה להתחמק מתשלום התגמולים לפי הפוליסה? 

ביטוח חיים בהלוואת משכנתא

על מנת לקבל משכנתא לרכישת דירה, הבנקים מחייבים את הלווים לרכוש גם ביטוח חיים להבטחת החזר המשכנתא. פוליסה זו בעצם מבטחת כנגד מקרה מוות של אחד מהלווים 

אי מסירת פוליסת ביטוח

אי העברת הפוליסה למבוטח יגרור מניעה מחברת הביטוח להסתמך על חריגים וסייגים הקיימים בפוליסה... 

תביעה לתגמולי ביטוח- מצב רפואי קודם

תביעה לתגמולי ביטוח אי תשלום ביטוח בשל מצב רפואי קודם- האומנם? 

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית מגן על בעלי מקצוע חופשיים (כמו: עו"ד, רואי חשבון, מהנדסים, אדריכלים, מתווכים, מנהלי תיקי השקעות, חברות חיתום וחברות לניהול קרנות נאמנות .... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

את מי תובעים לאחר תאונת עבודה ?

נפגעת בעבודה? נגרמו לך נזקי גוף? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.