www.what2do.co.il

בטופס האשפוז נרשמה פגיעה עקב ``תאונת ספורט`` - האם תוכר ``תאונת העבודה``?

דרגו את המאמר

בטופס האשפוז נרשמה פגיעה עקב ``תאונת ספורט`` - האם תוכר ``תאונת העבודה``?

בטופס בית החולים נכתב "נפגע בפעילות ספורט" – האם "תאונת עבודה"?


בית הדין האזורי לעבודה בחיפה נדרש לדון האם פגיעה בקרסול רגלו הימנית של עובד, ממנה הוא סובל, נבעה מתאונת עבודה שאירעה לו והאם אכן מדובר ב"תאונת עבודה" כמשמעותה בחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] התשנ"ה-1995.


העובד הגיש טופס בקשה להכרה בתאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי ובו הודעה על פגיעה בעבודה. בטופס ציין העובד כחודש וחצי לפני הגשת הבקשה, בשעה 15:00 ביום שישי, אירעה לו תאונת עבודה והוא תיאר אותה כדלקמן:

 

"עבדתי בריצוף בבנין ובזמן העבודה ירדתי במדרגות ונפלתי ושברתי את הקרסול בכמה מקומות. קרסול ימין".

 

לבית המשפט הוצג גם טופס שהינו תעודה רפואית מיחידת הטראומה של בית חולים הלל יפה בחדרה. מן התעודה עלה, כי העובד הגיע לבית חולים באותו היום, אך שם לא נרשם כי נפגע בתאונת עבודה, אלא כתוצאה מ"תאונות אחרות" ותחת הכותרת "תיאור הפגיעה במילים" נרשם כי: "לדבריו נחבל בכף רגל ימין במשחק ספורט".

 

      קראו עוד בתחום:

 

בית החולים מקפיד על הרישום המדויק


שופט בית הדין לעבודה התרשם כי קיימת מודעות גבוהה בבית החולים לגבי הדיוק ברישום הרפואי של החולה, המתבצע על גבי טופס מפורט ביותר, המתאר בדיוק רב את מנגנון הפגיעה של החולה ואת תיאור הפגיעה במילים.


כך לדוגמא, במידה ומדובר באדם אשר פגיעתו נגרמה עקב תאונת דרכים, יכול הרופא לפרט בטופס מספר אפשרויות למילוי - האם היה נהג, נוסע, הולך רגל וכדומה.

 


במקרים של תאונת עבודה, על הרופא בבית החולים לפרט על גבי הטופס, האם מדובר במפעל, בחקלאות, בבנין וכו'. במידה וחולה לא נפגע בתאונת עבודה או בתאונת דרכים, יש פרוט למנגנון פגיעתו תחת הכותרת "תאונות אחרות" ובמקרה של העובד דנן, הוא הופיע תחת כותרת זו, כשעל פי אותה תעודה רפואית נרשם מפיו של העובד, כי החבלה נגרמה לו כתוצאה ממשחק ספורט.


זאת ועוד, בתביעתו להכרה בתאונת העבודה, מסר העובד לביטוח הלאומי כי לא היו לתאונתו כל עדים, ולמעשה התברר כי העובד הינו רצף הפועל באופן עצמאי וביום התאונה, היה הוא באתר בנייה בקיסריה, בניסיונו למצוא לקוחות על מנת להציע להם הצעות מחיר. לטענתו, מדובר בחלק אינטגרלי מעבודתו ולכן זכאי הוא לפיצויים מהביטוח הלאומי.

 

 

סתירות רבות בגירסאותיו של העובד


בחקירתו הנגדית נשאל העובד מדוע נרשם בבית החולים כי הוא נפגע במהלך פעילות ספורט. לטענתו מדובר היה בטעות של הפקידה, שכן הוא הגיע לבית החולים כאשר הוא לבוש בבגדים ספורטיביים, אשר כנראה הטעו את האחרונה בבואה לבצע הרישום.


זאת ועוד, בגרסותיו של העובד עלו סתירות רבות. לדוגמא, בתחילה טען העובד כי נפגע עקב עבודות ריצוף, ולאחר מכן טען כי למעשה היה הוא באתר בנייה ונפל במדרגות לא כחלק מעבודתו כרצף.

 

בנוסף, העובד טען כי הגיע לקיסריה ביום שישי על מנת לתור אחר לקוחות, כאשר סביר להניח שביום שישי בצהריים, לא הייתה נפש חיה באתרי הבנייה בעיר. גם עדות זו, היה בה כדי לערער את אמינות גרסאותיו ודחייתם בבית הדין.


מכל האמור לעיל, קבעו השופטים כי העובד לא עמד בעול ההוכחה המוטל עליו ולא השכיל להוכיח את גרסתו באשר לקרות התאונה בעבודה כפי שטען.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

מהי תאונת עבודה?

מהי תאונת עבודה וכיצד ניתן לתבוע פיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

את מי תובעים לאחר תאונת עבודה ?

נפגעת בעבודה? נגרמו לך נזקי גוף? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר  

עצות לנפגעי תאונות עבודה

עצות לנפגעים לאחר תאונת עבודה...מאמרים, פסקי דין ומידע משפטי נוסף. 

תאונות עבודה נוספות

נפגעתי במהלך השתלמות...האם תאונת עבודה? דוגמאות נוספות, מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

תביעת ביטוח בגין נכות מתאונה ומחלוקת בנוגע לפרשנות חישוב הפיצוי

מהו ביטוח "נכות מתאונה"? האם חברת הביטוח יכולה "לשחק עם פרשנות הסעיף"? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות עבודה או נכות כללית מה עדיף?

עשרות פסקי דין, מאמרים, עצות בנושאי תאונת עבודה, נכות ופניה אל עורכי דין באתר 

ועדה רפואית - אחוזי נכות

מהי ועדה רפואית? מי היא קובעת? מאמרים, עצות משפטיות ופניה אל עורכי דין באתר 

ועדות רפואיות

איך להתכונן לועדה רפואית? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הפיצויים המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.