www.what2do.co.il

האם שוטר יוכר כנכה שירותי הביטחון בגין סוכרת בה לקה לאחר רצח רבין?

דרגו את המאמר

האם שוטר יוכר כנכה שירותי הביטחון בגין סוכרת בה לקה לאחר רצח רבין?

שוטר טוען כי חלה בסוכרת בגלל רצח רבין

 

אתר "וואלה" מפרסם הבוקר (9.11) את סיפורו של שוטר אשר טוען כי הוא לקה בסוכרת ביום רצח רבין, ועל כן הוא זכאי להכרה בגין נזקיו הרפואיים. לטענתו, ב-5 לנובמבר 1995, יום הרצח, הוא כיהן בתור קצין המבצעים במשטרה במחוז תל אביב.

 

      קראו עוד בתחום:

 

השוטר טוען כי הימים לפני העצרת כללו הכנות רבות, הן מבחינת באי העצרת והן מבחינה ביטחונית.יצוין כי התקופה הינה תקופת הפיגועים הקשים שלאחר הסכמי אוסלו, כאשר פיגועים רבים פגעו גם בתל אביב (לדוגמא, הפיגוע בקו 5). אי לכך, טען השוטר, כל התכנסות של אלפי אנשים ברחוב נחשבה ל"סיכון ביטחוני" אשר הצריך התארגנות מראש של כלל הגורמים השונים. השוטר טען כי הימים הסמוכים לעצרת היו לחוצים ביותר ומספר חודשים לאחר מכן הוא לקה לפתע במחלת הסוכרת.

 

10 שנים לאחר פרוץ המחלה, פנה השוטר לקצין התגמולים וזאת בבקשה כי יוכר כנכה כוחות הביטחון. לטענתו, הוא חיכה 10 שנים משום שהיה נחוש בדעתו להתקדם בתפקידיו במשטרה. כעת, טוען השוטר, הגיעו מים עד נפש ועל כן הוא דורש הכרה בסבל שנגרם כ"תוצאה מהלחץ ביום הרצח".

 

בקשתו של השוטר נדחתה על ידי קצין התגמולים, והעניין נדון בימים אלה בבית המשפט השלום בבאר שבע. "לפני הרצח הייתי אדם בריא, ורק בעקבות הלחץ הקשה ביום העצרת, התפרצה אצלי המחלה", טוען השוטר, "מאז, חיי אינם כתמול שלשום. אני סובל מהתדרדרות במצב הראייה, יובש בפה, ובעיות רפואיות נוספות. כמו כן, אני נאלץ ליטול כדורים באופן קבוע". השוטר הוסיף כי בימים שלאחר הרצח התרחשו פיגועים רבים בישראל, אשר בחלקם הוא היה נוכח וסייע בטיפול בפצועים ובהשלטת סדר במקום לאחר האירוע. לדבריו, כעת הוא מבין שלימים קשים אלו היה אפקט מצטבר משמעותי על בריאותו והם מהווים את הגורם העיקרי לפרוץ מחלת הסוכרת.

 

לא ישן בלילות

 

בכתב התביעה נטען כי בגין הרצח, ובעקבות האירועים הקשים בחודשים שלאחר מכן, החל התובע לסבול מנדודי שינה, בעיות נפשיות, לחצים רבים ועוד. כמו כן, השוטר טוען כי במהלך ניסיונות כוחות הביטחון לאתר את האחראים למחדל שנגרם ביום העצרת, הוא חשש שבדומה לקצין אגף המודיעין במשטרה, ומפקד מרחב ירקון, גם הוא יזומן לתת עדות.

 

חשוב לדעת כי הכרה בקשר שבין לחץ נפשי למחלת הסוכרת איננו עניין של מה בכך. מרבית התביעות בעניין זה נדחות, וזאת בשל העדר אסכולה רפואית חלוטה המכירה בקשר שבין לחץ לסוכרת. מצד אחד, כבר לפני כ-15 שנה קבעה ועדה מטעם האגודה הישראלית לסוכרת כי אין לשלול על הסף התפרצות סוכרת בסמוך לאירועים חריגים ומלחיצים בשירות. עם זאת, יודגש כי מדובר במסקנות אשר היו מעין פשרה בין רופאים בעלי תפיסה שונה לגבי העניין.

 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

התיישנות - משרד הביטחון, צבא

מתי מתיישנת הזכות להגיש בקשות בגין פגיעה או מחלה במהלך השירות? 

פסוריאזיס, צבא - קשר בין המחלה לשרות

האם מחלת הפסוריאזיס יכולה להיגרם כתוצאה מתנאי השירות? אם כן כיצד נתבע פיצויים? 

כיב קיבה, שרות צבאי והקשר

כיצד ניתן להוכיח קשר סיבתי בין פרוץ אולקוס (כיב קיבה) לבין שירות בצבא ו/או בכוחות הביטחון? 

הלם קרב

מהו הלם קרב? את מי תובעים במקרה של הלם קרב? מה מועד ההתיישנות? ועוד... 

הקשר בין מחלת הסוכרת לשרות הצבאי

לצורך בחינת שאלה האם יש קשר בין מחלת הסוכרת לשרות הצבאי יש לשים לב כי ישנם שני סוגי סכרת... 

הקשר בין השרות הצבאי למחלות נפש

כיצד מוכיחים קשר בין שירות צבאי או משטרתי ומחלת נפש אשר נגרמה או הוחמרה כתוצאה מתנאי השירות? 

בחירת זכויות לפי חוק הביטוח הלאומי או לפי חוק הנכים?

חייל או שוטר שנפגע או חלה יכול לתבוע במסגרת ביטוח לאומי או קצין תגמולים, מהו המסלול המומלץ? 

נכי צה"ל וחוק הנכים, לאן?

חוק הנכים נכנס לתוקפו בשנת 1959. מדובר בחוק בעל מטרות סוציאליות ואשר עניינו לעזור ולאפשר סיוע לאנשי כוחות ביטחון אשר חלו או נפגעו או במסגרת שירותם... 

קצין תגמולים- מידע משפטי ומדריך להגשת תביעה

נפגעת בצבא? מעוניין להגיש תביעה נגד קצין תגמולים? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.