www.what2do.co.il

חיוב עורך דין בתשלום רישום דירה לאחר רשלנות מקצועית בעסקת מקרקעין

דרגו את המאמר

סעד חריג – עורך דין רשלן יממן את רישום הדירה מכיסו


בית משפט השלום בתל אביב קבע כי עורך דין ישלם בכיסו את מרבית ההוצאות הכרוכות ברישום דירה של לקוחו, וזאת מחמת רשלנות מקצועית. עורך הדין במקרה דנן ייצג את הלקוח בעסקה לשם רכישת נכס ביהוד. בית המשפט קבע כי למרות שעורך הדין ידע כבר בפגישה הראשונה בין הלקוח לבין המוכרים כי רובץ על הנכס חיוב מס שבח ניכר בשיעור של 125,000 שקלים, הוא לא העמיד את מרשו אודות "הסיכון".


לא זו אף זו, בית המשפט קבע כי עורך הדין לא עמד בלחצי המוכרים והסתפק בהפקדה של 7,000 דולרים בלבד לתשלום המס, הא ותו לא. בפסק הדין נכתב כי התנהלותו של עורך הדין גרמה לפגיעה בלקוח ובאינטרסים שלו. השופט בן חיים ציין כי גרסתו של עורך הדין לפיו הצדדים אמרו לו שאם העסקה לא תיסגר הם יעברו לעורך דין אחר, אינה יכולה לסייע לו. בפסק הדין צוין כי ניכר שעורך הדין "העדיף את ביצוע העסקה, גם אם בתנאים של אי ודאות", וזאת על פני הסיכון כי העסקה תועבר לעורך דין אחר.

 

      קראו עוד בתחום:


הלקוח עתר לבית המשפט כי עורך הדין הנתבע ישיב לו את שכר הטרחה ששולם לו. עם זאת, בית המשפט דחה בקשה זו וזאת משום שלמרות רשלנותו, לא ניתן לקבוע כי הנתבע לא ביצע עבודה עבור שכרו. כאמור, התביעה העיקרית התקבלה. כפיצוי, בית המשפט קבע כי עורך הדין יפעל להשלים את רישום הזכויות בדירה על שם הלקוח, ויישא בכל ההוצאה למעט 40,000 שקלים אשר ישולמו מכיסו של הלקוח.


השופט ציין כי למרות שעסקינן בסעד חריג, הרי שמדובר בהחלטה צודקת בנסיבות העניין. למעשה, רשלנותו של הנתבע היא זו אשר מנעה עד היום מהלקוח לרשום את שמו על הנכס. כמו כן, צוין כי עורך הדין לא פעל כלל על מנת לסייע לגביית הכספים מהמוכרים אשר הם חויבו לשלם ללקוח במסגרת תביעתו נגדם. היות וגם הלקוח לא פעל למימוש פסק הדין, בית המשפט קבע כי יהיה עליו לשאת גם בהוצאות בסך של 40,000 שקלים.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תסמונת Apert

תסמונת זו, שאינה שכיחה וטרם נדונה בפסיקה הישראלית, נתגלתה על ידי רופאה בשם זה, בצרפת בשנת 1906... 

קורפוס קולוסום

קורפוס קולוסום (Corpus callosum), איבר הקרוי גם "קורה", מהווה אגד של סיבי עצב המחברים את שתי אונות המוח, וצורתו כשל בננה... 

בדיקת חלבון עוברי

. בדיקה זו הינה סקר ביוכימי לבחינת הסיכון, שמא העובר סובל מתסמונת דאון או תסמונות אחרות... 

בדיקת שקיפות עורפית

בבדיקה זו, שאינה חודרנית, המבוצעת באמצעות מכשיר האולטרסאונד, מודדים את כמות הנוזל האגור באזור העורף של העובר... 

בדיקת סיסי שיליה

בדיקה זו, הינה למעשה דגימה – ביופסיה - של השיליה. מטרתה הינה גילוי מחלות גנטיות אצל העובר... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

ביטוח בריאות - מושגים בביטוח בריאות

מושגים חשובים בביטוח בריאות ... חשוב ומומלץ לדעת במיוחד לפני שחותמים ... 

עובד אשר נפגע בתאונה כתוצאה מרשלנות יהיה זכאי לפיצויי מהמעביד, האמנם?

במקרים בהם מתרחשת תאונת עבודה אשר גורמת לנזקי גוף לעובד, פתוחה בפני האחרון הדרך גם להגשת תביעה נזיקית כנגד המעסיק בגין רשלנותו... 

מהו ייפוי כוח למתן טיפול רפואי?

כל אדם בגיר וצלול בדעתו, רשאי למנות מיופה כוח, כדי שיקבל בשמו החלטת רפואיות שונות, ביום שבו לא יוכל עוד לתת הסכמה מדעת עבור קבלת טיפולים רפואיים, מפאת מצבו הגופני או הנפשי.  

גמלת ילד נכה מביטוח לאומי: כיצד להגיש תביעה?

גמלת ילד נכה מביטוח לאומי היא קצבה חודשית המשולמת עבור ילד עם לקות, עד גיל 18. הקצבה נקבעת על ידי הוועדה הרפואית בהתאם לסוג הלקות ומידת תלותו של הילד בזולת. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.