www.what2do.co.il

פיצויי בעקבות גריעה בכושר השתכרות של מנכ``ל לאחר תאונת דרכים

דרגו את המאמר

פיצויי בעקבות גריעה בכושר השתכרות של מנכ``ל לאחר תאונת דרכים

פיצויים למנכ"ל בגין גריעה מכושר השתכרות לאחר תאונת דרכים


בית המשפט פסק פיצויים בסך למעלה מחצי מיליון שקלים עבור מנכ"ל אשר נפגע בתאונת דרכים. התובע, יליד 1963, נפצע בתאונת דרכים ונגרמו לו נזקי גוף בראש, בעמוד השדרה, בחזה, בצוואר ובאגן. התובע פונה מזירת תאונת הדרכים לבית החולים סוארסקי בתל אביב.


לאחר התאונה הגיש התובע את תביעתו כנגד חברת הביטוח של הרכב. בית המשפט מינה מומחה רפואי מתחום הנוירולוגיה בכדי לקבוע מאלו נזקים סובל התובע באספקט זה. המומחה ציינו כי נמצאו ליקויים מהם סובל התובע בתפקודי קשב וריכוז אשר באים לידי ביטוי בחוסר עקביות ברמת התפקוד.

 

      קראו עוד בתחום:

 

כמו כן, ליקויים אלו, לטענת המומחה, השפיעו לרעה על תפקודו במטלות זיכרון ולמידה מילולית. המומחה הוסיף כי התובע סובל מליקויים כגון חרדה ומצב רוח ירוד. על יסוד הממצאים האמורים, נקבע כי לתובע ישנה נכות בשיעור 10% לפי סעיף 33(א) לתקנות, בשל תסמונת לאחר זעזוע מוח קל.

 

קשיי ריכוז פוגעים בעבודתו של התובע


בעת התאונה, הועסק התובע בתור מנהל שיווק בחברה ושכרו עמד על 23,000 שקלים ברוטו. שנה וחצי לאחר התאונה נקרתה בדרכו של התובע הזדמנות קידום והוא מונה למנכ"ל בחברה אחרת. שכרו כמנכ"ל בחברה זו עמד על 35,000 שקלים ברוטו. לטענתו, אפיק ההתקדמות הצפוי הוערך בשכר של כ-52,000 שקלים.


התובע טען כי בשל קשיי הריכוז והמיקוד אותם חווה במהלך השנתיים שמילא את תפקיד המנכ"ל, נמנע ממנו הקידום המיוחל. כמו כן, לדבריו, קושי זה הביא בסופו של היום לפיטוריו מהחברה. התובע הוסיף כי לאחר הפיטורים במאי 2009 הוא מתקשה למצוא עבודה חדשה ואף נכשל במספר מבחני מיון ואבחון שנערכו למשרות בהן היה מעוניין.

 


לסיכום טענותיו, התובע גרס כי הפסד הכנסותיו נובע מהנכויות הזמניות אשר הקשו על תפקודו, הצורך בטיפולים אורטופדיים ופיזיותרפיים, וניצול רב של ימי חופשה ומחלה. כמו כן, טען הוא כי נמנע לקחת פרויקטים גדולים מורכבים מחמת מצבו הנפשי והקוגניטיבי.

 

הפסדי שכר לעבר - דרושה הוכחה


בית המשפט קבע כי התובע לא הוכיח שנגרמו לו הפסדי שכר בתקופת אי הכושר או בתקופה אשר קדמה לפיטוריו. נהפוך הוא, התובע שב לעבודתו בסמוך לאחר התאונה ושכרו עד לפיטוריו אף הלך והשביח. בנוגע לפיטורים, בית המשפט ציין כי התובע העיד בעצמו שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים ועובדים רבים פוטרו בתקופה האמורה.


הלכה פסוקה היא כי פיצויי בגין הפסדי שכר לעבר מחייב את התובע להם להציג הוכחה ברורה של הפסדים אשר נגרמו לו. במקרה דנן, התובע ניסה לטעון כי זכאי הוא לפיצויי, וזאת בהעדר הוכחה כאמור. אי לכך, בית המשפט נמנע מלפסוק לו פיצויי זה על בסיס הנחות ואו השערות.


עם זאת, לאחר דיון בטענות הצדדים, קבע בית המשפט כי יש לפסוק לטובת התובע פיצויים בסך 568,000 שקלים בגין הגריעה מכושר השתכרותו. השופטים קבעו את הסכום הנ"ל על בסיס 15% משילוש השכר הממוצע במשק עד גיל פרישה. סכום זה, קבע השופט, משקף לטעמו גם את הפסד הפנסיה.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

מהי תאונת דרכים ?

מהי תאונת דרכים לאור חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים...הסברים ועצות משפטיות 

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

מי זכאי לפיצויים?

עברת תאונת דרכים? נפגעת? מי זכאי לפיצויים לאחר תאונת דרכים...הסברים, מאמרים ועוד... 

חישוב פיצויים בתאונת דרכים

נפגעת בתאונת דרכים? איך תדע מה מגיע לך...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורך דין ללא התחייבות 

עצות לנפגעים בתאונות דרכים

נפגעת בתאונה? נגרמו לך נזקי גוף? לרשותך עצות משפטיות, פסקי דין מאמרים ופניה אל עורך דין באתר... 

תשלום תכוף לאחר תאונת דרכים

מהו תשלום תכוף לאחר תאונת דרכים? למי מגיע תשלום תכוף ומתי? להלן מאמר מקיף העוסק בסוגיה זו... 

תאונת דרכים עם חבלות קלות

לתשומת לבך, אם נפגעת בתאונה, אם נגרם לך נזק קטן לכאורה ייתכן ומגיע לך פיצוי... 

עבר רפואי ותאונת דרכים

מה הקשר בין עבר רפואי של נפגע בתאונה ופיצויים עתידיים? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

הקשר בין אבדן כושר השתכרות, נכות רפואית ותיפקודית

תאונות דרכים - אבדן כושר השתכרות, נכות רפואית, נכות תיפקודית...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורך דין באתר 

תאונות אופנוע - רכב דו גלגלי

תאונות אופנוע - רכב דו גלגלי

את מי תובעים לאחר תאונה תוך רכיבה על קטנוע או אופנוע כבד? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.