www.what2do.co.il

קייטנה לא דאגה לפוליסת ביטוח תאונות אישיות - האם תשלם פיצויים?

דרגו את המאמר

קייטנה לא דאגה לפוליסת ביטוח תאונות אישיות - האם תשלם פיצויים?

קייטנת כדורגל שלא ביטחה את הילדים תשלם פיצויים לאחר פציעה במשחק


האם ילד בן 7, אשר נפצע בקייטנת כדורגל, זכאי לפיצויים בעקבות הפציעה? סוגיה זו נדונה בבית המשפט במסגרת תביעת פיצויים כנגד מארגני הקייטנה והמדריך. התובעים, ילד ואביו, טענו כי ביום הראשון לקייטנה הציב המדריך את הילד בתפקיד שוער וביקש מילד מבוגר ממנו, בן 10, לבעוט כדור לכיוון השער. כתוצאה מכך - ידו נשברה. כמו כן, נטען כי גם לאחר האירוע, ולמרות הכאבים מהם סבל הילד, לא קיבל האחרון התייחסות הולמת וטיפול רפואי מיידי.


המדריך והנהלת הקייטנה טענו כי הם אינם אחראים לנזקי הגוף אשר נגרמו לקטין. הנתבעים הכחישו את אחריותם, את האירוע ואת הקשר הסיבתי בין הנזק לבין האירוע הנטען. המדריך והקייטנה אף טענו כי הילד היה זה אשר ביקש לעמוד כשוער. יש לציין כי בית המשפט דחה את הטענה הראשונה באופן מיידי. ראשית, טענה זו לא הוכחה. שנית, גם אם הילד היה מבקש להיות שוער, מוטל על מדריך הקייטנה לפקח ולבחור את פעילות הילדים בקפידה, תוך שמירה על ביטחונם ובריאותם.

 

המדריך בקייטנה לא התרשל

בית המשפט קבע כי לאחר בחינת הראיות, לא ניתן לייחס רשלנות למדריך או לקייטנה בשל העמדתו של הילד בשער. "מדובר בקייטנה אשר מהותה הוא משחק כדורגל", נכתב בפסק הדין, "משחק הכדורגל הוא משחק שיש בו סיכונים מסוימים אשר אי אפשר להתעלם מהם". אביו של הקטין רשם אותו לקייטנת הכדורגל במודע, וסביר להניח שהוא הכיר את הסיכונים העלולים להיגרם כתוצאה ממשחק כדורגל של ילדים, קבע השופט.

 

      קראו עוד על תאונות תלמידים:


בנוגע לטיפול הרפואי, בית המשפט קיבל את טענות מדריך הקייטנה לכך שלאחר האירוע הוא הפנה את הילד לחובש אך האחרון טען כי הוא קיבל "מכה רגילה" בלבד ואף ביקש לשוב ולשחק. למעשה, המדריך סירב בשל מצבו הבריאותי של הקטין ואמר לו לשבת בצל ולשוב לביתו.

 

פיצויים בעקבות העדר ביטוח

 

בית המשפט אמנם קבע כי לא הייתה כל רשלנות מצד הקייטנה או המדריך מטעמה, אך השופט ראה לנכון לפסוק לתובעים פיצויים וזאת משום שהקייטנה נוהלה ללא ביטוח תאונות אישיות. "מדובר בקייטנה אשר מקיימת פעילות פיסית עם ילדים צעירים ועל כן חובה עליה לדאוג לכיסוי ביטוחי מתאים", קבע השופט, "מארגן קייטנה כזו חייב לצפות לכך כי יהיו פגיעות, נפילות, וכל מיני אירועים שיגרמו נזק לתלמידים המשתתפים בקייטנה. כמו כן, ישנם מקרים בהם ילדים נפצעים גם כאשר אין גורם אשם שניתן לגלגל האחריות לפתחו".


אי לכך, נקבע כי הקייטנה התרשלה בביטוח הילדים המשחקים בה ועל כן נפסק כי היא תשלם לתובעים פיצויים בסך 3,500 שקלים. הנתבעת השאירה את התובע ואביו חשופים לנזקים ללא גורם אשר יוכל לכסות את הוצאותיהם. דהיינו, העמידה אותם אל מול שוקט שבורה.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תביעות תלמידים - תאונות ילדים

את מי תובעים במקרה של נזקי גוף לילד לאחר תאונה? האם ילדך מבוטח בפוליסת ביטוח? מאמרים , פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות ברחוב - תאונה בשטח ציבורי

נפגעת עקב מפגע ברחוב? נגרם לך נזק? מאמרים, פסקי דין ופנייה אל עורכי דין באתר... 

חיה מועדת - נשיכת כלב

את מי תובעים במקרה של נשיכת כלב? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הנזיקין... 

זכויות נפגעי עבירה| קורבנות משפט פלילי ועבירות מין

חשוב מאוד כי נפגעי עבירה יכירו את החוק ויהיו מודעים לזכויותיהם. עמידה על זכויותיכם כנפגעי עבירה יכולה לסייע רבות בהתמודדות עם המשקעים .... 

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

עצות להכנת תביעת פיצויים כולל טיפול רפואי, עורך דין

נפגעת? איך להיזהר מטעויות בדרך להכנת תביעת פיצויים מקצועית ... כנסו ותרוויחו! 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

שאלות ותשובות - נזקי גוף

נפגעת בתאונה? שאלות נפוצות שנשאלו ע"י גולשים בתחום הנזיקין - תאונות, נזקי גוף ופיצויים.... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.