www.what2do.co.il

דיווח על הטרדה מינית לאשתו של המטריד - האם לשון הרע?

דרגו את המאמר

דיווח על הטרדה מינית לאשתו של המטריד - האם לשון הרע?

שלחה SMS לאישה וכתבה - "בעלך הטריד אותי מינית" - האם לשון הרע?

 

בית המשפט קבע כי עובדת אשר שלחה הודעת SMS לאשתו של מעבידה ובו הלינה על הטרדה מינית לכאורה, תזכה להחזר הוצאת משפט מהמעסיק בגין תביעה שהגיש נגדה שעילתה הוצאת לשון הרע. הנתבעת עבדה בתור קופאית במרכול בבעלותו של התובע. באחד הימים, שלחה האחרונה הודעת SMS לאשתו של בעל המרכול ובו טענה כי בעלה הטריד אותה מינית ועל כך היא איננה מתכוונת לעבור בשתיקה.

 

      קראו גם:

 

בעל המרכול ראה את המסרון והחליט שהוא לא יעבור בשתיקה על הוצאת הדיבה. אי לכך, הגיש המעסיק תביעה נגד העובדת אשר לטענתו הכפישה את שמו בפני עובדיו ואשתו. בעל המרכול הוסיף בתביעתו כי העובדת גמרה אומר לסחוט אותו ואת אשתו.

 

פיצויים למוטרדת - החזר הוצאות משפט בסך 25,000 שקלים

בדיון בבית המשפט הודתה הנתבעת כי שלחה את המסרון המדובר אך לדבריה מדובר באמת ועל כן דין התביעה להידחות. יש לציין כי בבית המשפט הציגה העובדת תמליל שיחות והודעות SMS המעידים על הטרדה מינית.

 

כמו כן, העובדת אף הגישה נגד המעביד תלונה במשטרה. בית המשפט ציין כי עומדת לזכותה של הנתבעת הגנת "אמת בפרסום". כמו כן, יידוע האישה בדבר ההטרדה המינית נחשב להודעה שיש לה "עניין הציבור". השופטת קבעה כי דין התביעה להידחות ואף יש לפסוק נגד התובע הוצאות משפט בסך 25,000 שקלים.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה - 1965

חוק איסור לשון הרע נועד להגן על כבודו של אדם או איגוד ומונע פרסומים שעלולים לפגוע ולגרום נזק. 

לשון הרע על ציבור - קבוצת אנשים, גוף, ארגון

השאלה המרכזית הצריכה להישאל, כך קובעת הפסיקה, הנה האם היחיד, בהיותו יחיד, נפגע מאותו פרסום שהשמיץ את כל הקבוצה? 

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

האם המכתבים ודרך הפצתם מהווים לשון הרע ופגיעה בפרטיות?

עוד קבעה השופטת כי המכתבים אינם שיח ושיג אקדמי על הערכות תלמידים הנהנים ממטרית חופש אקדמי. המכתבים נכתבו בתגובה על מכתבו של פרופ' בורט ופרופסורים אחרים ולא בהעברה רוטינית של הערכות על תלמידים. העמדתם כ"שיג ושיח אקדמי" היא או היתממות או ניסיון הסוואה. מרבית המכתבים עוסקת במנחה פרופ' בורט ורק חלק קטן מהם מתייחס לתובע.  

לשון הרע, כיצד מגיע בית המשפט להכרעה?

השאלה הראשונה אשר ישאל בית המשפט היא, האם המעשים המיוחסים לנתבעים עולים כדי פרסום לשון הרע. הבדיקה תעשה לפי היסודות הנמצאים בסעיפי החוק, שהוא הסעיף המגדיר מעשה של פרסום לשון הרע. לאחר בחינת המקרה לאור החוק והפסיקה ובאם התשובה תהא חיובית יבחן בית המשפט אם עומדת למפרסמים הגנה מן ההגנות המוקנות בפרק ג' לחוק. 

לשון הרע: הגנת אמת בפרסום

נתבעת בגין לשון הרע? מהי הגנת אמת בפרסום? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי הדין באתר ... 

לשון הרע: הגנת תום הלב

נתבע יהנה מהגנת סעיף 15 בהתקיים שני תנאים מצטברים. התנאי הראשון הוא שהנאשם או הנתבע עשה את הפרסום בתום לב. והתנאי השני הוא שהנתבע יוכל להצביע על כך ... 

פיצויים בגין לשון הרע

לאחר שקבע בית המשפט כי הנתבעים פרסמו כנגד התובעת פרסום שיש בו משום לשון הרע, ולא עומדות להם ההגנות שבפרק ג' לחוק, יעבור לדון בשאלת הפיצוי המגיע לתובעת בגין לשון הרע.  

פיצויים בגין זיוף פרופיל באתר האינטרנט דה מרקר

האם פרסום פרופילים מזויפים ברשת החברתית "דה מרקר קפה" מהווה הפרה של חוק איסור לשון הרע... 

לשון הרע במהלך דיון משפטי, האם ייתכן?

סעיף 13 לחוק קובע כי לא ישמש עילה למשפט פלילי או אזרחי פרסום על ידי שופט, חבר של בית דין דתי, בורר, או אדם אחר בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית על פי דין ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.