www.what2do.co.il

תביעה נגד מועדון ירושלמי בגין אי הכנסת בליינים עם כיפה

דרגו את המאמר

תביעה נגד מועדון ירושלמי בגין אי הכנסת בליינים עם כיפה

תביעה נגד מועדון בגין אי הכנסת בליינים עם כיפה

ארבעה חברים, אשר שניים מהם חובשי כיפות סרוגות, לא הורשו להיכנס למועדון ירושלמי והגישו תביעה בעקבות כך לבית המשפט בעיר. על פי כתב התביעה, לפני כשלושה שבועות גמרו הארבעה אומר ללכת ולבלות בפאב הירושלמי, על מנת לחגוג את קידומו של אחד מהם לתפקיד "יועץ מס". לטענתם, בחורה שעמדה בפתח הפאב, העוסקת בתור "סלקטורית", מנעה את כניסתם למרות שהמקום לא היה מלא באנשים, וכן לא הצטבר כל תור בכניסה.

 

      קראו עוד בתחום:

 

הארבעה נדהמו שכניסתם למקום נמנעה, למרות שמבלים אחרים נכנסו בעוד הם ממתינים ללא מענה. לדבריהם, ה"סלקטורית", בתום המתנה של דקות ארוכות, ביקשה מהם להציג בפניה תעודות זהות, ולאחר שהראו לה את התעודות - אישרה את כניסתם רק בכפוף להסרת הכיפות.

 

הארבעה לא האמינו למשמע אוזניהם, ורק לאחר שהבינו כי ה"סלקטורית" איננה מתבדחת, ביקשו לדעת את פרטיה על מנת להגיש תלונה נגד המקום. לטענתם של התובעים, ה"סלקטורית" ענתה להם בזלזול – אולי תרצו את תעודת הזהות שלי גם?


בכתב התביעה טענו הארבעה כי ההתייחסות אליהם כמצורעים, משום שהם חובשי כיפה, מהווה לשון הרע, אפליה ומדובר ביחס משפיל. מנהל המקום, לא ראה כל פסול בעבודתה של ה"סלקטורית" ואמר באתר NRG כי מדובר בבליינים ממורמרים אשר לא הוכנסו למועדון מהסיבות הנכונות.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה - 1965

חוק איסור לשון הרע נועד להגן על כבודו של אדם או איגוד ומונע פרסומים שעלולים לפגוע ולגרום נזק. 

לשון הרע על ציבור - קבוצת אנשים, גוף, ארגון

השאלה המרכזית הצריכה להישאל, כך קובעת הפסיקה, הנה האם היחיד, בהיותו יחיד, נפגע מאותו פרסום שהשמיץ את כל הקבוצה? 

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

האם המכתבים ודרך הפצתם מהווים לשון הרע ופגיעה בפרטיות?

עוד קבעה השופטת כי המכתבים אינם שיח ושיג אקדמי על הערכות תלמידים הנהנים ממטרית חופש אקדמי. המכתבים נכתבו בתגובה על מכתבו של פרופ' בורט ופרופסורים אחרים ולא בהעברה רוטינית של הערכות על תלמידים. העמדתם כ"שיג ושיח אקדמי" היא או היתממות או ניסיון הסוואה. מרבית המכתבים עוסקת במנחה פרופ' בורט ורק חלק קטן מהם מתייחס לתובע.  

לשון הרע, כיצד מגיע בית המשפט להכרעה?

השאלה הראשונה אשר ישאל בית המשפט היא, האם המעשים המיוחסים לנתבעים עולים כדי פרסום לשון הרע. הבדיקה תעשה לפי היסודות הנמצאים בסעיפי החוק, שהוא הסעיף המגדיר מעשה של פרסום לשון הרע. לאחר בחינת המקרה לאור החוק והפסיקה ובאם התשובה תהא חיובית יבחן בית המשפט אם עומדת למפרסמים הגנה מן ההגנות המוקנות בפרק ג' לחוק. 

לשון הרע: הגנת אמת בפרסום

נתבעת בגין לשון הרע? מהי הגנת אמת בפרסום? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי הדין באתר ... 

לשון הרע: הגנת תום הלב

נתבע יהנה מהגנת סעיף 15 בהתקיים שני תנאים מצטברים. התנאי הראשון הוא שהנאשם או הנתבע עשה את הפרסום בתום לב. והתנאי השני הוא שהנתבע יוכל להצביע על כך ... 

פיצויים בגין לשון הרע

לאחר שקבע בית המשפט כי הנתבעים פרסמו כנגד התובעת פרסום שיש בו משום לשון הרע, ולא עומדות להם ההגנות שבפרק ג' לחוק, יעבור לדון בשאלת הפיצוי המגיע לתובעת בגין לשון הרע.  

פיצויים בגין זיוף פרופיל באתר האינטרנט דה מרקר

האם פרסום פרופילים מזויפים ברשת החברתית "דה מרקר קפה" מהווה הפרה של חוק איסור לשון הרע... 

לשון הרע במהלך דיון משפטי, האם ייתכן?

סעיף 13 לחוק קובע כי לא ישמש עילה למשפט פלילי או אזרחי פרסום על ידי שופט, חבר של בית דין דתי, בורר, או אדם אחר בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית על פי דין ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.