www.what2do.co.il

נפילה מכרכרת חמור - האם פיצויים?

דרגו את המאמר

נפילה מכרכרת חמור - האם פיצויים?

פיצויים בגין נפילה מכרכרה רתומה לחמור לאחר התמוטטות החמור

 

בית המשפט נדרש לבחון תביעה לתשלום פיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לשתי נשים שנפגעו במהלך טיול על כרכרת חמור באילת. מדובר באטרקציה אשר הייתה אמורה להיות משעשעת, אך לדאבונן של הנשים (שאחת מהן נכה ברמה של 100%), הטיול הסתיים באסון.

במקרה דנן מדובר בשיירה של מספר חמורים הרתומים לכרכרות, כשלכל כרכרה 2 גלגלים צידיים. בטרם החלו התובעות את הטיול, שאלה אחת מהן את מנהל האתר, האם סיור זה בטוח שכן היא מוגבלת בניידותה. המנהל מסר לתובעת כי לא נשקפת לה כל סכנה ומדובר בנסיעה מאד איטית ובטוחה (שאף פעוטות ומבוגרים עושים אותה ללא בעיה). תחילתו של הטיול עברה ללא תקלה מיוחדת, אך כעבור זמן מה הורצו החמורים, ללא כל התראה מוקדמת.

 

      קראו עוד בתחום:


במהלך הריצה, החמור שהיה רתום לעגלת התובעות, עצר וצנח על הקרקע. כתוצאה מכך אבד איזון העגלה, העגלה התרוממה והשליכה מתוכה את התובעות. התובעות נחבטו בסלעים ובכרכרה (בכרכרה לא היו אמצעי בטיחות להגנת הנוסעים בפני תאונה מסוג זה). בעקבות האירוע, הגישו התובעות תביעה לתשלום פיצויים ממנהלי כרכרות החמורים וחברת הביטוח אשר ביטחה את העסק הנ"ל.


אחריות בעל כרכרה סביר


בית המשפט קבע כי התובעת אכן הזהירה את מנהל המקום בדבר היותה מוגבלת בניידותה וחששה היא בטרם עלתה על העגלה ממקרה שכזה. כמו כן, השופטת הוסיפה כי התובעת לא הייתה צריכה לציין מפורשות את המחלה ממנה היא סובלת.

זאת ועוד, המדריך במקרה דנן לא הקפיד לשים תשומת לב מיוחדת לכך שהחמור אשר היה רתום לעגלת התובעות לא היה בקו הבריאות. במסגרת הדיונים בבית המשפט התברר כי החמור הנ"ל היה חולה באותו היום, ועומס החום הכבד של המדבר הכריע אותו. "מפעיל כרכרות חמורים סביר צריך לשים לב למקרים אלו ולבדוק את בריאותן של החיות בטרם הוא מוציא אותם לעבודה כה קשה של נשיאת כרכרות בשמש המדברית", נכתב בפסק הידן.

בפסק הדין נאמר עוד כי הכרכרה הייתה רכושו של הנתבע (בעל העסק), כמו כן, תוכנן של הכרכרות נבנה על ידי הנתבע ומדריך מטעמו היה אמור לפקח את בטיחות הנוסעים בטיול. השופטת ציינה כי לא נראה שהנתבע נהג בזהירות הסבירה לביטחונם של הנוסעים, ועל כן דין התביעה להתקבל.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.