www.what2do.co.il

הוצאת דיבה במסגרת משחק ברידג`

דרגו את המאמר

הוצאת דיבה במסגרת משחק ברידג`

תביעת דיבה בעקבות טענת רמאות במשחק ברידג’


בית המשפט השלום בראשון לציון קבע נדרש לדון בתביעה אשר חשפה את עולמם הסוער של שחקני הברידיג’, משחק הידוע כמשחק שליו בדרך כלל. התובע, שחקן ברידג’ צעיר ומבטיח, הגיש תביעתו נגד אחד מבכירי שחקני הבדירג’ בישראל, בגין הוצאת דיבה.

 

לטענתו של התובע, במהלך משחק גמר גביע המדינה בברידג’, נאלץ הוא לספוג מצידו של הנתבע העלבות וכינויים, אשר פורסמו לאחר מכן ברשת האינטרנט.

 

      קראו גם בתחום:


התובע, חייל במעמד ספורטאי מצטיין, טען כי הנתבע הינו אחד משחקני ה"גווארדיה הוותיקה" של הברידג’ בארץ. לדבריו, סגנון משחקו של הנתבע הינו שמרני וזהיר, בעוד משחקו שלו מאופיין ביצירתיות וחוצפה. אי לכך, במהלך המשחקים הטיח בו הנתבע, לטענתו, האשמות שונות ונשנות ובהן טען כי הוא רמאי. דבריו של הנתבע התפרסמו באתר אינטרנט אשר דיווח על התחרות והגיעו לידיעתם של גולשים רבים.

 

מנהל התחרות מינה וועדת בדיקה מיוחדת


התובע טען כי במהלך המשחק, שיחקו הוא ושותפו הקובע נגד הנתבע ושותפו. בעקבות מהלך המשחק, אשר נטה לטובתו הבלעדית של הנתבע ושותפו, נאלצו התובע ושותפו לפעול באופן אגרסיבי תוך לקיחת סיכונים במסגרת "הכל או כלום".

 

לאחר מספר מהלכים מסוג זה, צומצם הפער בין הזוגות באופן משמעותי. אי לכך, החלו הנתבע ושותפו לטעון לרמאות מצידם של יריביהם ואף התלוננו למנהל התחרות. מנהל התחרות נדרש לבדוק האם יש ממש בטענותיהם.

 

בכתב התביעה צוין כי ועדת בדיקה מיוחדת, אשר מונתה במיוחד לאחר תלונות הנתבע ושותפו, מצאה כי לא ניתן להוכיח שהוא ושותפו אכן רימו במשחק. בעקבות כך, הוגשה תביעת הדיבה לבית המשפט בראשון לציון.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה - 1965

חוק איסור לשון הרע נועד להגן על כבודו של אדם או איגוד ומונע פרסומים שעלולים לפגוע ולגרום נזק. 

לשון הרע על ציבור - קבוצת אנשים, גוף, ארגון

השאלה המרכזית הצריכה להישאל, כך קובעת הפסיקה, הנה האם היחיד, בהיותו יחיד, נפגע מאותו פרסום שהשמיץ את כל הקבוצה? 

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

האם המכתבים ודרך הפצתם מהווים לשון הרע ופגיעה בפרטיות?

עוד קבעה השופטת כי המכתבים אינם שיח ושיג אקדמי על הערכות תלמידים הנהנים ממטרית חופש אקדמי. המכתבים נכתבו בתגובה על מכתבו של פרופ' בורט ופרופסורים אחרים ולא בהעברה רוטינית של הערכות על תלמידים. העמדתם כ"שיג ושיח אקדמי" היא או היתממות או ניסיון הסוואה. מרבית המכתבים עוסקת במנחה פרופ' בורט ורק חלק קטן מהם מתייחס לתובע.  

לשון הרע, כיצד מגיע בית המשפט להכרעה?

השאלה הראשונה אשר ישאל בית המשפט היא, האם המעשים המיוחסים לנתבעים עולים כדי פרסום לשון הרע. הבדיקה תעשה לפי היסודות הנמצאים בסעיפי החוק, שהוא הסעיף המגדיר מעשה של פרסום לשון הרע. לאחר בחינת המקרה לאור החוק והפסיקה ובאם התשובה תהא חיובית יבחן בית המשפט אם עומדת למפרסמים הגנה מן ההגנות המוקנות בפרק ג' לחוק. 

לשון הרע: הגנת אמת בפרסום

נתבעת בגין לשון הרע? מהי הגנת אמת בפרסום? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי הדין באתר ... 

לשון הרע: הגנת תום הלב

נתבע יהנה מהגנת סעיף 15 בהתקיים שני תנאים מצטברים. התנאי הראשון הוא שהנאשם או הנתבע עשה את הפרסום בתום לב. והתנאי השני הוא שהנתבע יוכל להצביע על כך ... 

פיצויים בגין לשון הרע

לאחר שקבע בית המשפט כי הנתבעים פרסמו כנגד התובעת פרסום שיש בו משום לשון הרע, ולא עומדות להם ההגנות שבפרק ג' לחוק, יעבור לדון בשאלת הפיצוי המגיע לתובעת בגין לשון הרע.  

פיצויים בגין זיוף פרופיל באתר האינטרנט דה מרקר

האם פרסום פרופילים מזויפים ברשת החברתית "דה מרקר קפה" מהווה הפרה של חוק איסור לשון הרע... 

לשון הרע במהלך דיון משפטי, האם ייתכן?

סעיף 13 לחוק קובע כי לא ישמש עילה למשפט פלילי או אזרחי פרסום על ידי שופט, חבר של בית דין דתי, בורר, או אדם אחר בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית על פי דין ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.