www.what2do.co.il

מכות לילד בגן יביאו לפסיקת פיצויים בסך 30,000 שקלים לקטין

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מכות לילד בגן יביאו לפסיקת פיצויים בסך 30,000 שקלים לקטין

עוזרת גננת תשלם פיצויי בגין הכאת ילד בגן

בית המשפט קבע כי גננת אשר הואשמה והורשעה בתקיפת קטין חסר ישע בפעוטון אותו הפעילה תשלם פיצויים לקטין בסך 30,000 שקלים. מדובר במקרה של תאונת תלמידים אשר מהווה נזקי גוף שהינם עילה לתביעה אזרחית לצד הליכים פליליים.

 

הורי הקטין נדהמו לקבל ביום בהיר קלטת מטעם תוכנית טלוויזיה ובה נראה בנם בגן הילדים כאשר הוא מקבל מכה מעוזרת הגננת. מיד לאחר קבלת הקלטת, הגישו ההורים תלונה במשטרה נגד הגננת ותוכנית בנושא אף התפרסמה בערוץ מסחרי.

 

בהליך הפלילי הורשעה עוזרת הגננת ועונשה נגזר. כמו כן, ההורים והקטין הוסיפו ופנו להליך אזרחי במסגרתו עתרו לתשלום פיצויים בגין כאב וסבל, אובדן ימי עבודה, נזקי גוף (נזקים נפשיים לקטין) והוצאות רפואיות.

 

      קראו עוד בתחום:


התובעים טענו בבית המשפט כי בשל גילו הצעיר של הקטין, לא ניתן להעריך את הטראומה ממנה הוא סובל. כמו כן, לדבריהם חל שינוי בהתנהגות בנם, לדוגמא, מאז סמוך לאירוע - הוא החל לנשוך ילדים אחרים, את בני משפחתו והחל לסבול מפחדים וחרדות.

 

התובעים הוסיפו כי התביעה מוגשת גם נגד מדינת ישראל אשר אפשרה לגן לפעול ללא רישיון ונגד הגננת ועוזרת הגננת בגין ביצוע תקיפה ואי שמירה על חסרי ישע. כמו כל תביעה נזיקית, גם תביעה זו נדרשה להיות מוגשת בצירוף חוות דעת מקצועית. התובעים תמכו את כתב התביעה בחוות דעת מפסיכולוגית אשר לטענתה היה שינוי זמני בהתנהגות הקטין. הפסיכולוגית הוסיפה כי הטיפול בקטין כלל 3 פגישות במהלכן שיקם הפעוט את אמונו בעולם המבוגרים.

 

המדינה איננה אחראית


בית המשפט קבע ראשית כי דין התביעה נגד המדינה להידחות. המדינה לא ידעה על הפעלת הפעוטון ועל כן לא הפעילה עליו כל פיקוח. השופטת ציינה כי טוב היו עושים התובעים אם היו מבקשים לראות תעודות רישיון מטעם המדינה להפעלת הפעוטון וכך היו יכולים הם "לעלות" על כך שמדובר בעסק לא חוקי. עם זאת, היות והמדינה לא ידעה על הפעילות דנן, לא ניתן להאשים אותה באחריות נזיקית.

 

עוזרת הגננת לא פעלה לצורך חינוך ופגעה בקטין חסר ישע - תשלם פיצויים


עוזרת הגננת, אשר הייתה זו שהכתה את הפעוט טענה כי ניסתה להחדיר בקטין משמעת על ידי חינוכו ביד קשה. לטענתה הקטין היה אלים ותוקפני והיה מבטא כעס ע"י מכות, בעיטות, נשיכות כלפי ילדים אחרים וכדומה. אי לכך, היא נתנה לו לנשוך עצמו כדי שיבין שזה לא נעים כשנושכים ונתנה לו מספר מכות קלות כדי להוכיחו ולחנכו שלא יפגע באחרים.

"איני מקבלת את עמדתה של עוזרת הגננת לפיה נהגה כפי שנהגה לצורך חינוך והשגת משמעת", כתבה השופטת בפסק הדין, "מיותר לציין כי אין מקום לכל הרמת יד של בוגר על קטין חסר ישע בכלל ושעה שהוא מופקד על שלומו, בפרט".

מכל האמור לעיל, בית המשפט פסק לטובת הקטין פיצויים בסך כ-30,000 שקלים עבור הכאב והסבל וסכומים נוספים בגין אובדן ימי עבודה והוצאות רפואיות.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תביעות תלמידים - תאונות ילדים

את מי תובעים במקרה של נזקי גוף לילד לאחר תאונה? האם ילדך מבוטח בפוליסת ביטוח? מאמרים , פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות ברחוב - תאונה בשטח ציבורי

נפגעת עקב מפגע ברחוב? נגרם לך נזק? מאמרים, פסקי דין ופנייה אל עורכי דין באתר... 

חיה מועדת - נשיכת כלב

את מי תובעים במקרה של נשיכת כלב? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הנזיקין... 

זכויות נפגעי עבירה| קורבנות משפט פלילי ועבירות מין

חשוב מאוד כי נפגעי עבירה יכירו את החוק ויהיו מודעים לזכויותיהם. עמידה על זכויותיכם כנפגעי עבירה יכולה לסייע רבות בהתמודדות עם המשקעים .... 

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

עצות להכנת תביעת פיצויים כולל טיפול רפואי, עורך דין

נפגעת? איך להיזהר מטעויות בדרך להכנת תביעת פיצויים מקצועית ... כנסו ותרוויחו! 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

שאלות ותשובות - נזקי גוף

נפגעת בתאונה? שאלות נפוצות שנשאלו ע"י גולשים בתחום הנזיקין - תאונות, נזקי גוף ופיצויים.... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.