www.what2do.co.il

הצעת חוק נגד סלקציה עברה בקריאה טרומית - פה אחד

דרגו את המאמר

הצעת חוק נגד סלקציה עברה בקריאה טרומית - פה אחד

הצעת החוק נגד סלקציה עברה בקריאה טרומית פה אחד

הצעת חוק נגד סלקציה, שהגישו חברי הכנסת שלמה מולה ושלי יחימוביץ’ התקבלה בהסכמת פה אחד בקריאה טרומית. מטרתו של חוק הינה לסתום את הפרצות הקיימות כיום בחוק, ומאפשרות לבעלי מועדונים ובארים לברור את המבלים הנכנסים בשעריהם.

תמיכת המממשלה הרחבה, נתמכה גם במכתב אישי לשרים אשר נכתב על ידי מוטי וודג’ה. וודג’ה וחברו, אריה שוורץ, היו מהמארגנים של ההפגנה מול מועדון הגלינה לאחר שהיו קורבנות לסלקציה במקום. ח"כ שלי יחימוביץ’ פרסמה חלקים ממכתבו באתרה באינטרנט.

 

קראו עוד...

 

מחיר הסלקציה בתל אביב - 60,000 שקלים

מאמר נגד ערביי ישראל לא ייחשב כגזענות

האם טוקבק יכול להיות הוצאת לשון הרע?


במכתבו כותב וודג’ה כי הוא עולה חדש מאתיופיה, אשר שירת במשך ארבע שנים כלוחם בסיירת מטכ"ל ועובד כיום בתור רו"ח באחד המשרדים הגדולים בארץ לאחר סיום לימודים באוניברסיטת בר אילן.

וודג’ה, המפרנס את בת זוגו ואימו האלמנה, הפנה לשרים בקשה שיחוקקו חוק אשר לא ישתמע לשני פנים ויעמיד כללים ברורים בנושא הסלקציה. כללים אשר יסיימו את השקרים של "מסיבת מוזמנים" או "חכה בצד, רגע" ויתירו כניסתם של בליינים למקומות בידור ופאבים ללא קשר לצבע עורם.

ח"כ שלי יחימוביץ’ אמרה כי תופעת הסלקציה בשעריהם של מקומות בילוי, אשר מעדיפה לבני עור ומותירה כהי עור לחכות בחוץ, הינה תופעה גזענית אשר אינה הולמת מדינה דמוקרטית שוויונית. מדובר בחוק אשר מטרתו לשים קץ לתופעה זו ולגרורותיה החברתיות.

 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה - 1965

חוק איסור לשון הרע נועד להגן על כבודו של אדם או איגוד ומונע פרסומים שעלולים לפגוע ולגרום נזק. 

לשון הרע על ציבור - קבוצת אנשים, גוף, ארגון

השאלה המרכזית הצריכה להישאל, כך קובעת הפסיקה, הנה האם היחיד, בהיותו יחיד, נפגע מאותו פרסום שהשמיץ את כל הקבוצה? 

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

האם המכתבים ודרך הפצתם מהווים לשון הרע ופגיעה בפרטיות?

עוד קבעה השופטת כי המכתבים אינם שיח ושיג אקדמי על הערכות תלמידים הנהנים ממטרית חופש אקדמי. המכתבים נכתבו בתגובה על מכתבו של פרופ' בורט ופרופסורים אחרים ולא בהעברה רוטינית של הערכות על תלמידים. העמדתם כ"שיג ושיח אקדמי" היא או היתממות או ניסיון הסוואה. מרבית המכתבים עוסקת במנחה פרופ' בורט ורק חלק קטן מהם מתייחס לתובע.  

לשון הרע, כיצד מגיע בית המשפט להכרעה?

השאלה הראשונה אשר ישאל בית המשפט היא, האם המעשים המיוחסים לנתבעים עולים כדי פרסום לשון הרע. הבדיקה תעשה לפי היסודות הנמצאים בסעיפי החוק, שהוא הסעיף המגדיר מעשה של פרסום לשון הרע. לאחר בחינת המקרה לאור החוק והפסיקה ובאם התשובה תהא חיובית יבחן בית המשפט אם עומדת למפרסמים הגנה מן ההגנות המוקנות בפרק ג' לחוק. 

לשון הרע: הגנת אמת בפרסום

נתבעת בגין לשון הרע? מהי הגנת אמת בפרסום? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי הדין באתר ... 

לשון הרע: הגנת תום הלב

נתבע יהנה מהגנת סעיף 15 בהתקיים שני תנאים מצטברים. התנאי הראשון הוא שהנאשם או הנתבע עשה את הפרסום בתום לב. והתנאי השני הוא שהנתבע יוכל להצביע על כך ... 

פיצויים בגין לשון הרע

לאחר שקבע בית המשפט כי הנתבעים פרסמו כנגד התובעת פרסום שיש בו משום לשון הרע, ולא עומדות להם ההגנות שבפרק ג' לחוק, יעבור לדון בשאלת הפיצוי המגיע לתובעת בגין לשון הרע.  

פיצויים בגין זיוף פרופיל באתר האינטרנט דה מרקר

האם פרסום פרופילים מזויפים ברשת החברתית "דה מרקר קפה" מהווה הפרה של חוק איסור לשון הרע... 

לשון הרע במהלך דיון משפטי, האם ייתכן?

סעיף 13 לחוק קובע כי לא ישמש עילה למשפט פלילי או אזרחי פרסום על ידי שופט, חבר של בית דין דתי, בורר, או אדם אחר בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית על פי דין ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.