www.what2do.co.il

טביעה בכנרת בחוף מוכרז ללא מציל ופיצויים בסך מיליון שקלים

דרגו את המאמר

טביעה בכנרת בחוף מוכרז ללא מציל ופיצויים בסך מיליון שקלים

טביעה בחוף מוכרז בכנרת - פיצויים בסך מיליון שקלים להורי הטובעת


ת"א 8042-02-08

 

בית המשפט השלום בנצרת פסק פיצויים בסך כמיליון שקלים להורים אשר שני ילדיהם טבעו בחוף מוכרז בכנרת. את הפיצויים ישלמו מפעילי החוף. הילדים אשר טבעו בחוף היו ראניה ועלי ח'לאילה, בני 7 ו-5.5. השניים בילו ביחד עם אמם בחוף בכנרת והפליגו על סירה ביחד עם דודם. בשלב מסוים, הילדים והדוד נפלו למים, ושלושתם טבעו. במקרה דנן, מדובר בתביעה אשר הוגשה על ידי הורי הקטינים המנוחים כנגד המועצה המקומית מגדל וכנגד החניון אשר ניהל את החוף.

 

      תביעה בגין טביעה, קראו עוד:

 

בעלי החניון טענו להעדר חבות וזאת משום שהם "ניהלו חניון ולא חוף". בית המשפט דחה טענה זו. בפסק הדין נקבע כי העובדות אשר הוצגו בפני בית המשפט היו חד משמעיות. הנתבעים הציבו במקום כסאות חוף, שולחנות לפיקניק, דאגו לשירותים ולמקלחות והמבקרים במקום שחו במי האגם כעניין שגרתי. נקבע כי הפעילות בחניון הייתה פעילות המקבילה לחוף רחצה. כמו כן, הודגש כי התשלום בעבור הכניסה למקום נגבה על בסיס "ראש" ולא על בסיס כלי רכב, ובכך היה ניתן למצוא הוכחה נוספת לכך שמדובר בחוף רחצה. הודגש גם כי בשנת 2003 הנתבעים קיבלו התראה ממשרד הפנים בנוגע להעדר שירותי הצלה בחוף, וכבר בהודעה זו הם הוזהרו שהם "מנהלים חוף רחצה באופן בלתי חוקי".

 

חוף רחצה - ללא ספק

 

"כאשר פלוני מגיע לחוף בכנרת, בו מתנהלת פעילות 'חופית' טיפוסית, סביר להניח שהוא יהיה בטוח שהוא נמצא במקום מוכרז המספק גם שירותי הצלה", נכתב בפסק הדין, "במקרה דנן, כל השירותים סופקו לבאי החוף, פרט לשירות אולי החשוב ביותר בנסיבות אלה - הצלה". נקבע כי מפעילי החוף לא היו יכולים לגלגל את האחריות לטביעה לפתחם של ההורים. למעשה, נמצא כי הם חטאו ברשלנות כלפי המנוחים, וזאת משום שלא הייתה כל דאגה לשירותי הצלה והיה ניתן לצפות את הסכנה אשר ארבה לרוחצים בגין העדר שירותים כגון דא.

 

מפעילי החוף טענו כי הם הציבו במקום שלטים אשר הצביעו באופן ברור על כך שהרחצה במקום אסורה. בית המשפט קבע כי השלטים הללו היו "בלתי אפקטיביים" וניכר כי הנתבעים לא פעלו כראוי על מנת למנוע את הרחצה במקום. התנהלותם עלתה כדי "עצימת עיניים" במקרה הקל, ו"רשלנות פושעת" במקרה הקשה.

 

אחד ממפעילי החוף טען כי הוא הפעיל במקום מערכת כריזה אשר הודיעה כי הרחצה אסורה, וכי הוא אף הסתובב באופן אישי והזהיר אנשים מפני הכניסה למים. בית המשפט קבע כי האחרון שיקר בעדותו ולא היו דברים מעולם. בית המשפט קבע, עם זאת, אשם תורם בשיעור של 30% לפתחה של האם. דהיינו, נקבע כי האם הייתה אשמה אף היא בטביעתם של ילדיה, וזאת משום שהיא אפשרה לאחרונים לעלות על סירה למרות שהיא ידעה שהם ודודם אינם יודעים לשחות. בסופו של היום, בית המשפט פסק לתובעים פיצויים בסך כמיליון שקלים.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.