www.what2do.co.il

גניבת חפצים בחוף בכנרת - האם אחריות החברה המנהלת את החוף?

דרגו את המאמר

גניבת חפצים בחוף בכנרת - האם אחריות החברה המנהלת את החוף?

גניבת חפצים בחוף בכנרת ותביעת פיצויים

 

ת"ק 18284-07-11


שתי צעירות אשר לנו בחוף מסודר בטבריה טענו כי גנבים אשר פרצו באישון לילה למקום גנבו חפצים אישיים שלהן. לטענתן, החברה אשר מנהלת את החוף חייבת בתשלום פיצויים בגין הגניבה ונזקי הרכוש, וזאת בשל רשלנותה. החברה טענה כי היא לא הייתה אחראית לשמירה על החפצים האישיים של הנופשים במקום. כיצד יכריע בית המשפט?

 

      קראו עוד בתחום:

 

התובעות הינן צעירות אשר הגיעו לטבריה וביקשו ללון על חופי הכנרת. בבואם לבחור מקום לינה, בחרו הצעירות בחוף אשר מנוהל על ידי חברה המופעלת על ידי עיריית טבריה. ככל הנראה, בשעת לילה נכנסו לחוף גנבים, סביר להניח מפרצה בגדר, וגנבו לצעירות ציוד יקר ערך אשר כלל מצלמה, נגן, ארנק, טלפון נייד וכסף. הצעירות גילו את דבר הגניבה בבוקר ומיהרו לפנות בעניין לשומר במקום.

 

לטענתן, השומר אישר כי ישנה פריצה בגדר וככל הנראה הגנבים נכנסו מפרצה זו. הצעירות הגישו תביעה כנגד החברה אשר ניהלה את החוף בעקבות נזקיהן. לטענתן, הן בחרו בחוף המדובר רק משום שהם ידעו כי החברה אשר מנהלת אותו קשורה לעיריית טבריה. לטענתן, הם ידעו כי מדובר בחוף מסודר, מאובטח וסגור. התובעות הוסיפו כי החברה אשר מנהלת את החוף גובה תשלום בכניסה למקום. אי לכך, טענו הנופשות, הן היו סבורות כי תשלום זה מקפל בתוכו גם שירותי אבטחה ושמירה.

 

החברה - לא התחייבנו לשמירה על חפצים אישיים


החברה הנתבעת טענה, מנגד, כי השמירה בחוף נועדה רק כדי למנוע את כניסתם של גורמים חבלניים או גורמים אשר עלולים להפר את הסדר הציבורי. לטענתה, לא היה מדובר בשמירה על חפציהם האישיים של הנכנסים למתחם. כמו כן, החברה הוסיפה כי הצעירות לא נתנו לשומר חפצים לשמירה ואי לכך החפצים אשר נגנבו לא היו באחריות האחרון ו/או החברה. זאת ועוד, החברה הוסיפה כי ייתכן והגניבה בכלל התבצעה על ידי מי מהשוהים בחוף ולא על ידי "פורץ חיצוני".


בית המשפט קבע כי דין התביעה להידחות. בפסק הדין נכתב כי התובעות לא הוכחו שהחברה אשר ניהלה את החוף העניקה להן גם שירותי שמירה במקום. לדוגמא, התובעת לא השכילו להציג כל הבטחה בנוגע לשמירה על כרטיס הכניסה למקום.

 

בנוסף, השופטת קבעה כי יש לקבל את טענות החברה בדבר תפקידו של השומר – למנוע כניסה של גורמים חבלניים לחוף – הא ותו לא. יתרה מכך, הוסיפה השופטת, השומר בכניסה לחוף לא קיבל את החפצים לשמירה ולא קיבל כל תמורה בעבור השמירה עליהן. אי לכך, לא ניתן אפוא להטיל על השומר אחריות לאובדן החפצים.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בדיקת פוליגרף

מכשיר הפוליגרף המכונה " מכונת אמת " הנו מכשיר מכני שמטרתו להעריך את אמיתות דברי הנבדק 

חוקרי הביטוח

כיצד מומלץ לנהוג במקרה ונתקלת בחוקר חברת הביטוח? מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הפיצויים 

תביעת קבלן - ליקויי בניה

מידע משפטי אודות ליקויי בניה ותביעה נגד קבלנים ... פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתביעות בגין ליקויי בניה 

מהו ביטוח רכוש, ביטוח מבנים ודירות?

ביטוח מבנים נעשה כאשר המבטח משלם לבעל הפוליסה פיצוי מוסכם, במקרה של נזק או תאונה בלתי צפויה למבנה, תמורת תשלום פרמיה מוסכמת, על פי תעריף מבנה  

ייעוץ משפטי

מדוע מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לאחר מקרה תאונה ולא משנה אם נגרם נזק או לא? 

תביעות קטנות - רשמים ועצות

עצות לעומדים בבית המשפט לתביעות קטנות במקרה של תביעות פח - נזקי רכוש ... 

חלפים - מקוריים, משומשים או תחליפיים

המבטחות והשמאים מטעמם כופים על המוסכים והמבוטחים שימוש בחלפים כאלה ואחרים מטעמים של אינטרס כלכלי מובהק ובפרק זה אשתדל לפזר את הערפל הקיים בדבר זכויות הצרכן (בעל הרכב) ובדבר סוגי החלפים הקיימים בשוק למען יבין הקורא על מה בעצם מדובר 

חוק חוזה הביטוח

חוק חוזה הביטוח ... נוסח החוק, מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין העוסקים בתחום הביטוח 

טעויות נפוצות תביעות רכב

טעויות נפוצות בסילוק תביעות רכב כנגד מבטחת אשר מנסיוני קורות לעיתים .... 

ביטוח עסק ומשרד - נזקי טבע, טרור, רכוש, מאגרי מידע

ביטוח עסק מכסה נזקים אשר נגרמו לתכולת ומבנה העסק ... פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין העוסקים בדיני ביטוח המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.