www.what2do.co.il

פיצויים לקטין לאחר נפילה במועדון באולינג

דרגו את המאמר

פיצויים לקטין לאחר נפילה במועדון באולינג

פיצויי קטינה אשר נפגעה במועדון באולינג


בית המשפט השלום באילת קבע מפעיל מתקן באולינג בעיר ישלם פיצויים בסך של למעלה מרבע מיליון שקלים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לקטינה לאחר החלקה על מסלול המשחק. על פי פסק הדין, בעל המפעל התרשל כלפי התובעת כאשר לא נקט באמצעים סבירים על מנת למנוע עלייתם של שחקנים על מסלול הבאולינג.

 

 

התובעת טענה כי הגיעה היא למתקן הבאולינג בהיותה בת 12 ביחד עם עוד שלושה חברים. לדבריה, העובד במקום אשר מכר להם את הכרטיסים, צייד אותם בנעלים מיוחדות למשחק הבאולינג. לטענת התובעת, העובד מסר בידיהם את הנעליים, הא ותו לא. הארבעה לא קיבלו כל הסבר בטיחותי על הדרך בה יש לשחק את המשחק והסכנות הטמונות בעלייה על המסלולים.

 

התובעת הוסיפה כי במהלך המשחק נתקע אחד מכדורי הבאולינג על המסלול. משלא הגיע העובד לסייע בידם, פנתה היא להזיז את הכדור התקוע. בעוד היא הולכת על מסלול הבאולינג, מעדה התובעת ונפלה ונחבלה. העובד הגיע למקום אך לא שש להזמין טיפול רפואי עבור התובעת. מאוחר יותר, התברר לתובעת כי שברה את ידה והיא נאלצה לעבור שני ניתוחים בגין כך.

 

האם העובד האחראי התרשל?


בעל הבית המעפיל את אתר הבאולינג טען כי התאונה המדוברת לא הייתה ניתנת לצפייה ומדובר במעשה ידי שמיים. כמו כן, לדבריו, יש להטיל על התובעת אשם תורם ברמה גבוהה וזאת בשל התנהלותה ביום התאונה. הנתבע הוסיף כי במקום מוצבים שלטים ברורים האוסרים על השחקנים לעלות על מסלול הכדורים וכל אימת שנתקע אחד הכדורים, היה על השחקנים לפנות לעובד האחראי במקום.

 


בית המשפט קבע כי יש לדחות את טענות הנתבע ולקבל את התביעה. השופט ציין כי בבחינת הראיות והעדויות אשר הוצגו בפניו, העובד האחראי במקום היה אמון על גביית התשלום, ציוד השחקנים בנעליים ומתן הסברים שונים. בפסק הדין נכתב כי הפיקוח על הנעשה במתחם נדחק לשולי מענייניו של האחראי במקום.

 

כמו כן, העובד היה ממוקם בעמדה רחוקה אשר לא אפשרה לו לערוך מעקב אחראי וצמוד על התנהלות השחקנים במתחם. זאת ועוד, בית המשפט קיבל את טענות התובעת על כך שלא ניתנו לה ולחבריה הסברים מפורטים בטרם שוחררו למסלול.


בנוגע לטענת השילוט, בית המשפט קבע כי מדובר בשלטים אשר הוצמדו לתקרת המתחם ואין ספק שילדים צעירים בגילה של התובעת יתקשו להבחין בהם. כמו כן, חרף העובדה שמסלול הבאולינג הינו מסלול משומן המסוכן לצעידה, לא הוצבו שלטים ברורים דיו באופן בו יכולים כל השחקנים להתרשם מהסכנה.

 

השופט התייחס אף להיות התובעת קטינה במועד האירוע. "מרבית באי המתחם הינם ילדים קטינים אשר כאשר הם נתקלים בבעיה, ממהרים הם למצוא לה פיתרון", כתב השופט, "לאור גילה של התובעת, קשה לייחס לה אשם תורם להתרחשות האירועים".


בית המשפט פסק כי התובעת זכאית לפיצויים בסך 260,000 שקלים בעבור הנזקים אשר נגרמו לה, וכן 100,000 שקלים נוספים בעבור כאב וסבל ושכ"ט עו"ד.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

תאונת דרכים את מי תובעים?

נפגעת בתאונת דרכים? נגרמו לך נזקי גוף? את מי תובעים לאחר תאונת דרכים? 

תביעות נגד משרד הביטחון

מתי תוגש תביעה נגד משרד הביטחון? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר 

רשלנות רפואית, מהי עוולת הרשלנות?

כדי להכריע בשאלה האם קמה לתובעת עילת תביעת בנזיקין בשל רשלנות הנתבעים ו/או מי מטעמם, יש לענות על שלוש שאלות ... 

הצהרת בריאות בפוליסת ביטוח

מהי הצהרת בריאות? מהו חשוב לדעת עם מתן פרטים רפואיים במסגרת הצהרת בריאות? 

תאונות אופניים

נפגעתם בתאונת אופניים? שוקלים הגשת תביעה בגין תאונת אופניים? האם תאונת אופניים הינה תאונת דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים? 

מחלות מקצוע

מהי מחלת מקצוע? כיצד היא מוגדרת בפסיקה? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר 

מיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מיקרוטרואמה ופיצויים...מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

פגיעות במתקני ספורט, שעשועים

ילדך נפגע תוך משחק במתקן שעשוע? בחצר המשחקים? בבריכה? מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר... 

תאונות בחו"ל - איך לתבוע פיצויים

נפגעת בתאונה במדינה זרה? נגרמו לך נזקים? איך לתבוע פיצויים ועצות נוספות.... 

פיצויים בעקות תאונה אשר איננה תאונת עבודה - מהם דמי תאונה?

עובד בישראל אשר נפגע בתאונה שאיננה תאונת עבודה (לדוגמא, תאונה במהלך משחק כדורגל ביום חופש) יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לקבלת "דמי תאונה"... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.